Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Mieszkańcy gminy Kołbaskowo doczekają się nowej ścieżki rowerowej.
Szlak od granicy polsko-niemieckiej przez miejscowości Barnisław, Warnik, Karwowo do Będargowa będzie miał długość ponad 4 kilometrów i połączy się z trasą po stronie niemieckiej.

To dawna trasa kolejki wąskotorowej CPO. Obecnie trwa budowa, a prace mają zakończyć się 10 grudnia. Ścieżka jest już wykarczowana. Dla rowerzystów do dobry znak.

- Tam było takie błoto. Jak jeszcze z pola tędy gnój woziłem, taka woda stała. A teraz będzie ścieżka, sucho, nie ma wody. A z boku woda lubiła wyjść! - Na pewno się przyda, zwłaszcza do jazdy z małymi dziećmi. teraz, jak jesteśmy sami z mężem to możemy normalnie jechać po ulicy, ale w momencie, gdy chcemy zabrać dzieciaki na ścieżkę rowerową, to robi się trochę niebezpiecznie, by jechać ruchliwym fragmentem. - Tu jeżdżą aż do Przecławia. W niedzielę chodzą z pieskami, jeżdżą - mówią mieszkańcy gminy Kołbaskowo.

To pierwszy etap rowerowej inwestycji Gminy Kołbaskowo. Prawie pięciokilometrowa ścieżka rowerowa kosztowała ponad siedem milionów złotych.

Drugim etapem jest budowa trasy rowerowej od Będargowa do Warzymic. Docelowo trasa po stronie niemieckiej i polskiej ma mierzyć 42 km.
- Na pewno się przyda, zwłaszcza do jazdy z małymi dziećmi. teraz, jak jesteśmy sami z mężem to możemy normalnie jechać po ulicy, ale w momencie, gdy chcemy zabrać dzieciaki na ścieżkę rowerową, to robi się trochę niebezpiecznie, by jechać ruchliwym fragmentem. - Tu jeżdżą aż do Przecławia. W niedzielę chodzą z pieskami, jeżdżą - mówią mieszkańcy gminy Kołbaskowo.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty