Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
Reklama
argum.eu

Jak mówi pan Tadeusz Szudźko, bez pomocy Radia Szczecin, sprawa mogła potoczyć się inaczej. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
Jak mówi pan Tadeusz Szudźko, bez pomocy Radia Szczecin, sprawa mogła potoczyć się inaczej. Fot. Wojciech Ochrymiuk [Radio Szczecin/Archiwum]
To historia, w której za pomoc dzikim kotom działkowicze mogli stracić swój ogród. Dzięki interwencji, zarząd odwołał eksmisję.
Państwo Szudźko od 19 lat dzierżawią teren ogrodów działkowych "Owoc naszej Pracy" w Stargardzie. W sierpniu otrzymali wypowiedzenie umowy od Prezesa ogrodów. Swoją decyzję argumentował łamaniem regulaminu działki, który nie zezwala na dokarmianie zwierząt na terenie działek. Tyle, że ten zapis kłóci się z ustawą o ochronie zwierząt.

Państwo Szudźko złożyli więc odwołanie od decyzji zarządu, które zostało rozpatrzone pozytywnie. Jak mówi pan Tadeusz Szudźko, bez pomocy Radia Szczecin, sprawa mogła potoczyć się inaczej.

- Chciałem podziękować Radiu Szczecin, pani Julii za zainteresowanie się tematem wolno żyjących kotów i naszej działki. Działka została nam przywrócona. Przypuszczam, że bez waszej pomocy, to poszłoby w drugą stronę - powiedział Tadeusz Szudźko.

Dzięki tej decyzji, Państwo Szudźko dalej będą mogli dokarmiać i sterylizować koty żyjące na ogródkach działkowych.
Państwo Szudźko złożyli więc odwołanie od decyzji zarządu, które zostało rozpatrzone pozytywnie. Jak mówi Pan Tadeusz Szudźko, bez pomocy Radia Szczecin, sprawa mogła potoczyć się inaczej.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345
12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty