Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
framex.pl
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin

Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Pracownicy Polregio w Zachodniopomorskiem będą pikietować przed Urzędem Marszałkowskim w Szczecinie.
Akcja protestacyjna odbędzie się w środę. To reakcja na brak podwyżek. Na 10 października maszyniści zapowiedzieli strajk - oznacza to, że pociągi regionalne nie wyjadą wtedy na tory.

Porozumienie dotyczące podwyżek udało się osiągnąć w 13 województwach; wyjątkiem były warmińsko-mazurskie i właśnie zachodniopomorskie. Związkowcy wynegocjowali sobie 800 złotych podwyżki.

W poniedziałek Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny w Polregio S.A poinformował, że i województwo warmińsko-mazurskie porozumiało się z Polregio w sprawie podwyższenia wynagrodzeń. Zostało już tylko zachodniopomorskie.

Marszałek województwa odpowiedział w oficjalnym piśmie, że Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego nie jest pracodawcą dla osób zatrudnionych w Zachodniopomorskim Zakładzie Polregio. Informuje też, że dopłacił więcej z budżetu województwa do napraw taboru kolejowego, czyli ponad 50 milionów złotych.

Według oświadczenia "część tych środków została przeznaczona na podwyżki wynagrodzeń pracowników".

Pikieta odbędzie się przed siedzibą Marszałka Województwa w Szczecinie przy ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 40 o godz. 13.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty