Radio SzczecinRadio Szczecin » Region

Realizacja Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Inauguracja roku akademickiego w Pomorskim Uniwersytecie Medycznym rozpoczęła się od koncertu chóru, następnie rektor prof. Bogusław Michaliński podsumował wyniki akademickie uczelni.
W najnowszych rankingach Perspektyw PUM zajął 12. miejsce w Polsce.

- Powód do dumy stanowi jednocześnie powrót na pierwsze miejsce wśród najlepszych uniwersytetów w kraju, pod względem efektywności naukowej. Czyli najbardziej obiektywnej kategorii, spośród wszystkich branych pod uwagę przy ocenianiu szkół wyższych - mówił prof. Michaliński.

To emocjonujący dzień dla młodych medyków. Studenci rozpoczynający naukę nie ukrywają przejęcia, ale i wyczekiwania na pierwsze wykłady.

- No też się stresuję, wiadomo. Jest taki pozytywny troszeczkę stresik. - Liczę na dużo nauki, dobrej zabawy i nowych przyjaciół. Szykowałem się przez wakacje, coś próbowałem, oglądałem na YouTube. - Życzę studentom dużo wytrwałości, bo to są przede wszystkim kierunki medyczne, więc wiem, że może być ciężko, ale także i nowych doznań, ciekawych pomysłów i szczęścia - mówili studenci.

Na PUM naukę w tym roku akademickim rozpoczyna prawie 1000 studentów.
Rektor PUM, prof. Bogusław Michaliński, podsumował wyniki akademickie uczelni.
Studenci rozpoczynający naukę nie ukrywają przejęcia, ale i wyczekiwania na pierwsze wykłady.
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]
Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin]

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

Archiwum informacji

poniedziałek27wtorek28środa29czwartek30piątek01sobota02niedziela03poniedziałek04wtorek05środa06czwartek07piątek08sobota09niedziela10poniedziałek11wtorek12środa13czwartek14piątek15sobota16niedziela17poniedziałek18wtorek19środa20czwartek21piątek22sobota23niedziela24poniedziałek25wtorek26środa27czwartek28piątek29sobota30niedziela31

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty