Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
reklama
https://moremadam.pl/
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
argum.eu

Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Oddział Zewnętrzny szczecińskiego Aresztu Śledczego. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Oddział Zewnętrzny szczecińskiego Aresztu Śledczego. Fot. Marek Synowiecki [Radio Szczecin]
Wizytacji nowych pomieszczeń Zakładu Karnego dokonał w poniedziałek minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, podczas krótkiego pobytu w Stargardzie.
Na spotkaniu z dziennikarzami minister przypomniał, że w ciągu dwóch ostatnich lat sfinansowano budowę nowych obiektów i miejsc pracy dla więźniów kosztem 70 mln zł z budżetu resortu sprawiedliwości.

Odpowiadając na nasze pytanie, czy wprowadzone w życie dwa tygodnie przed wyborami zaostrzenie kodeksu karnego pomoże w zwycięstwie Zjednoczonej Prawicy, minister Zbigniew Ziobro stwierdził, że nie należy łączyć obu tych kwestii.

- To jest splot przypadków, że tak się stało. Nie miało to żadnego związku z wyborami. Dlatego że prace nad tym kodeksem były prowadzone już wcześniej. Z przyczyn legislacyjnych prace w parlamencie przebiegały w określonym tempie. Nie ma to związku z terminem wyborów - mówił Ziobro.

Minister sprawiedliwości podkreślił natomiast, że nowelizacja kodeksu karnego jest odpowiedzią na oczekiwane zaostrzenie kar za najbardziej brutalne przestępstwa.

- Polacy w ogromnej większości chcieliby czuć się bezpieczni. Są zwolennikami tego, aby sprawców zabójstw, ciężkich przestępstw, brutalnych, przeciwko życiu, zdrowiu, wolności seksualnej, karać surowiej. Jest coś dla mnie niezrozumiałego w tym, że połowa gwałcicieli dostaje kary w zawieszeniu. Dlatego wprowadzam zaostrzenia. Jak on siedzi za kratkami, odpowiednio surowo ukarany, to nie zrobi krzywdy kolejnej kobiecie - mówił minister sprawiedliwości.

Zbigniew Ziobro zapowiedział również kontynuowanie inwestycji w stargardzkim Zakładzie Karnym, zwłaszcza tych związanych z powiększeniem liczby miejsc pracy dla więźniów.
Relacja Marka Synowieckiego.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty