Radio SzczecinRadio Szczecin » Region
autopromocja
Krzywda - Marek Stelar w Radiu Szczecin
reklama
framex.pl

Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Fot. Marcin Kokolus [Radio Szczecin]
Kolejne nowe wozy strażackie trafiły do Komend Powiatowych Straży Pożarnej w naszym regionie.
Łącznie osiem samochodów ratowniczo-gaśniczych pojechało do Kołobrzegu, Gryfina, Sławna, Polic, Świdwina i Bornego Sulinowa.

- To jest skok technologiczny dla naszej jednostki - mówi brygadier Józef Brzeziński, komendant straży pożarnej w Świdwinie. - To są agregaty hydrauliczne, prądotwórcze. To auto posiada system piany sprężonej. Nowa technologia gaszenia, która pozwala w pożarach wewnętrznych łatwiej i skuteczniej gasić pożary przy pomocy nowej technologii, która ogranicza straty, bo nie wylewamy tysięcy litrów wody, żeby ugasić pożar, gdzie dochodzi do wtórnych zniszczeń w obrębie budynków czy sprzętu.

- Jeszcze w tym roku do jednostek w naszym regionie trafią kolejne wozy ratowniczo-gaśnicze - zaznacza nadbrygadier Jarosław Tomczyk, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie. - Jeszcze w tym roku 11 różnego rodzaju samochodów ratowniczo-gaśniczych trafi do Państwowej Straży Pożarnej plus pięć samochodów operacyjnych o napędzie elektrycznym. Ale też 24 samochody, które realizują w tej chwili Ochotnicze Straże Pożarne, które w tym roku trafią na teren województwa zachodniopomorskiego. Potencjał ratowniczo-gaśniczy z roku na rok się zwiększa.

- Rządowe pieniądze przeznaczone na samochody dla Straży Pożarnej poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. - podkreśla poseł Prawa i Sprawiedliwości Artur Szałabawka. - Cały czas skutecznie poprawiamy te bezpieczeństwo. To nie są tylko samochody, ale ostatnio też łodzie strażackie, kontenery, cały system wspomagania straży pożarnej, który prowadzimy od ośmiu lat.

Oprócz wozów strażackich przekazano kontener sanitarny dla jednostki w Myśliborzu. Wartość sprzętu wynosi ponad 14 milionów złotych.
- To jest skok technologiczny dla naszej jednostki - mówi brygadier Józef Brzeziński, komendant straży pożarnej w Świdwinie.
Jeszcze w tym roku do jednostek w naszym regionie trafią kolejne wozy ratowniczo- gaśnicze - zaznacza nadbrygadier Jarosław Tomczyk, komendant Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie.
Rządowe pieniądze przeznaczone na samochody dla Straży Pożarnej poprawiają bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. - podkreśla poseł PiS Artur Szałabawka.

Najnowsze Szczecin Region Polska i świat Sport Kultura Biznes

12345

radioszczecin.tv

Najnowsze podcasty