logowanie » Piątek, 30 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Baraki lekarstwem na dłużników

Dłużnicy ZBiLK-u i spółdzielni mieszkaniowych nie mogą już spać spokojnie. W tym roku w Szczecinie będą wybudowane baraki, do których wyprowadzeni zostaną wszyscy ci, którzy nie spłacą zaległości czynszowych.
Wyroki eksmisyjne ma w Szczecinie ponad 2,5 tysiąca rodzin. 72 mln zł winni są gminie mieszkańcy budynków komunalnych. Za mieszkanie nie płaci regularnie 6 tysięcy osób. Są tacy których dług przekracza już 100 tysięcy złotych. Nie można eksmitować donikąd. Co robi ZBiLK? Wprowadza restrykcyjną politykę a także, jak mówi dyrektor ZBiLK-u Monika Ignatowska-Kaliciak, jedną z form mają być baraki.

W której dzielnicy Szczecina będą wybudowane baraki? Ile ich będzie? Trwają ustalenia, ale wiadomo, że wyprowadzki rozpoczną się jeszcze w tym roku. Zwolnione mieszkania otrzymają ci, którzy czekają w kolejce.
Relacja Barbary Gondek.

Wiadomości

Wieczorek: Powinniśmy stworzyć jednego wielkiego armatora"Zamiast sprzedawać Polską Żeglugę Bałtycką, powinniśmy stworzyć jednego wielkiego armatora" - uważa radny Sejmiku Dariusz Wieczorek.» więcej Trudne warunki na drogach Szczecina i regionuRuch samochodowy utrudnia padający śnieg i wszędzie jedzie się znacznie wolniej niż zwykle. W mieście cały czas pracują pługi i solarki.» więcej Polscy szczypiorniści walczą o finał Mistrzostw Świata [WIDEO]Polscy piłkarze ręczni muszą mieć lekarstwo na Katar jeżeli chcą awansować do finału Mistrzostw Świata odbywających się w Katarze.» więcej Opady śniegu i deszczu. Po południu przejaśnienieW całym regionie temperatura oscyluje wokół 1-2 stopni Celsjusza.» więcej Loty do Tunezji wracają na lotnisko w GoleniowieWładze portu podpisały umowę na kursy czarterowe do lotniska Endifha. Ten kierunek doszedł do letniej oferty kursów z podszczecińskiego portu.» więcej Włosi stworzą dokumentację tunelu pod ŚwinąWłoska firma Technital wykona program funkcjonalno-użytkowy budowy tunelu w Świnoujściu. To dokument niezbędny do ogłoszenia przetargu na budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin.» więcej Na autostradzie A6 przewrócił się TIRTuż po godzinie piątej rano na autostradzie A6 między Kołbaskowem a Kluczem przewrócił się TIR.» więcej Schronisko dla zwierząt szuka wolontariuszaJeśli chcesz pomagać w wyprowadzaniu psów na spacer, dokarmiać koty albo brać udział w akcjach zbiórki żywności, musisz się śpieszyć. Kończy się nabór na wolontariusza w szczecińskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Do piątku trzeba wy ...» więcej Japońskie brzmienie jazzu. Klimatyczny koncert w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA]Japońska wokalistka Akiko oraz szczeciński saksofonista Sylwester Ostrowski z zespołem zagrali w czwartek w Szczecinie.» więcej Eksperci o pomocy dla frankowiczówZwiązek Banków Polskich przyjął rozwiązania, które miałyby pomóc "frankowiczom". To m.in. trzyletnie "wakacje" od spłaty rat dla kredytobiorców i zmiana waluty kredytów.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Japońskie brzmienie jazzu. Klimatyczny koncert w Szczecinie [WIDEO, ZDJĘCIA]
Tragiczny pożar na Ku Słońcu
Można już wydrukować dom. To urządzenie coraz bardziej przydatne [ZDJĘCIA, WIDEO]
Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej