logowanie » Poniedziałek, 26 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

Ze Stargardu do Parlamentu Europejskiego

Marcin Rumiński

Czy Stargard będzie miał deputowanego w PE? [Fot. wikimedia commons].

Czy Stargard będzie miał deputowanego w PE? [Fot. wikimedia commons].
Stargard nie miał jeszcze deputowanego w Parlamencie Europejskim. W zbliżających się wyborach wystartuje stąd, rekordowa ilość, pięciu kandydatów.
Zdają sobie sprawę, że nie mają większych szans, lecz chcą pomóc swoim partiom i przysporzyć głosów listom.
Michał Jach z listy Prawa i Sprawiedliwości, Sławomir Preiss z Platformy Obywatelskiej, Wiesław Szajko z Prawicy Rzeczypospolitej, Bogusław Kuleta z Samoobrony oraz Aneta Kremer-Seredyńska z Centrolewicy - to stargardzcy kandydaci w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Bogusław Kuleta, niezależny, startujący z list Samoobrony jest inżynierem rolnictwa. Wiesław Szajko, członek Prawicy RP jest drukarzem. W przeszłości był internowany za "bibułę" jako aktywny działacz Solidarności. Aneta Kremer-Seredyńska, ekonomistka, pracuje aktualnie jako sekretarz w gminie Warnice. Michał Jach jest z wykształcenia ekonomistą, byłym oficerem Wojska Polskiego. Teraz pracuje na stanowisku wiceprezesa jednej ze spółek komunalnych w Stargardzie. Sławomir Preiss, aktualnie jest jedynym posłem reprezentującym ziemię stargardzką w polskim sejmie. Z wykształcenia plastyk, były dyrektor stargardzkiego Muzeum.

Zarówno Preiss jak i Jach już po raz drugi stratują do Brukseli. dla pozostałych, start w eurowyborach jest debiutem.

Wiadomości

Wybory unieważnione. Losowanie rozstrzygnie kto zostanie burmistrzem?Wybory burmistrza w Dobrzanach unieważnione. Sąd Okręgowy w Szczecinie wygasił mandat Anny Gibas.» więcej Potrącenie na Arkońskiej w SzczecinieMężczyzna potrącony przez samochód trafił do szpitala. Do wypadku doszło po godzinie 17 na skrzyżowaniu ulic Wojciechowskiego z Arkońską w Szczecinie.» więcej Bójka w świnoujskiej dyskotece. We wtorek decyzja o areszcieZarzut "uszkodzenia ciała, którego efektem jest uszczerbek na zdrowiu" usłyszał w poniedziałek nożownik ze Świnoujścia.» więcej Związkowcy z PŻB idą do prokuratury. Czy doszło do przestępstwa?W procesie prywatyzacji Polskiej Żeglugi Bałtyckiej mogło dojść do przestępstwa - uważają związki zawodowe pracowników Polskiej Żeglugi Bałtyckiej.» więcej Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]Nowoczesne sale operacyjne i wysokiej jakości sprzęt medyczny - tak wygląda zmodernizowany i przebudowany blok operacyjny w szpitalu na szczecińskich Pomorzanach. W poniedziałek odbyło się jego oficjalne otwarcie.» więcej Nożownik ze Słonecznego z zarzutami. Grozi mu dożywocieDożywocie grozi bandycie, który tydzień temu na osiedlu Słonecznym w Szczecinie napadł na młodą kobietę i zaatakował ją nożem. Policjanci zatrzymali 19-latka w czwartek.» więcej Jest porozumienie na linii ANR - rolnicyJest porozumienie między protestującymi rolnikami a Agencją Nieruchomości Rolnych. ANR będzie współpracować ze Związkiem Zawodowym "Solidarności" Rolników. To efekt pierwszych negocjacji po ubiegłotygodniowej manifestacji w Stargardzie.» więcej Prawie 70 tysięcy osób oszukanych? Prezesi parabanków zatrzymani [WIDEO]Odzyskanie pieniędzy od "Pożyczki Gotówkowej" będzie trudne - tak zatrzymanie prezesów parabanku komentuje radca prawny z Nowogardu Radosław Górski, który od 2009 roku reprezentuje przed sądami klientów tej firmy.» więcej "Dziupla" zlikwidowana. Skradzione auta odzyskane [ZDJĘCIA]12 pojazdów o wartości ponad miliona złotych odzyskali stargardzcy policjanci oraz pogranicznicy. W jednej z miejscowości pod Stargardem Szczecińskim mundurowi zlikwidowali "dziuplę samochodową".» więcej Twój Ruch krytykuje ZUS i apelujeDziałacze Twojego Ruchu ze Szczecina krytykują Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Ich zdaniem, urzędnicy nękają kobiety w ciąży.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
Wypadek przy szpitalu na Arkońskiej
NATO wyraźniej zaznaczy swoją obecność w Polsce [ZDJĘCIA, WIDEO]
Mieszkańcy o finale WOŚP: "Światełko do nieba to porażka" [ZDJĘCIA, WIDEO]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej