logowanie » Środa, 28 stycznia 2015 roku.
Radio Szczecin » Wiadomości »

PCK i Caritas zbierają na Haiti

Krzysztof Zajdel

Fot. www.caritas.pl

Fot. www.caritas.pl
Szczeciński oddział PCK oraz Caritas - zakończyły pierwszy etap zbiórki pieniędzy na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi na Haiti.
Akcja była prowadzona w pięciu szczecińskich hipermarketach, szkołach oraz kościołach. Do zbiórki włączyli się także dziennikarze z Polskiego Radia Szczecin, Radia Eska oraz Mojego Miasta.

Akcja była prowadzona przez dwa tygodnie. W sumie na konto PCK i Caritas wpłynęło ponad 250 tysięcy złotych. - Planujemy dalszą zbiórkę, ale już po feriach - mówi Iwona Żelaszczyk ze szczecińskiego PCK.

Na miejscu tragedii przebywają przedstawiciele Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, z którym Polski Czerwony Krzyż jest w stałym kontakcie. - Szczeciński Caritas zbierał pieniądze w kościołach oraz podczas koncertów charytatywnych - mówi ks. Tomasz Kancelarczyk ze szczecińskiego Caritas.
Relacja Krzysztofa Zajdla.

Wiadomości

Czy "Przełomy" czeka kolejne opóźnienie?Kolejne problemy Centrum Dialogu Przełomy w Szczecinie. Jak dowiedziało się Radio Szczecin, wycofała się firma, która miała przygotować dokumentację, dzięki której będzie można zbudować wystawę stałą w tym muzeum.» więcej Mieszkańcy centrum Szczecina bez ogrzewania i ciepłej wodyZimne popołudnie, wieczór i noc czekają mieszkańców 22 ulic w Szczecinie. Bez ogrzewania i ciepłej wody są m.in. ci, którzy mieszkają przy Niedziałkowskiego, Wojska Polskiego, Monte Cassino, Felczaka, Wielkopolskiej, Narutowicza, Dworcowe ...» więcej Taksówkarz wymyślił rozbój. Nie było napadu w DąbiuNie było napadu na taksówkarza w szczecińskim Dąbiu. Jak poinformowali nas policjanci, kierowca wymyślił całe zdarzenie.» więcej Szynkaruk: Minister może przerwać prywatyzację PŻBMinisterstwo Skarbu Państwa może przerwać proces prywatyzacyjny Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - tak uważa Paweł Szynkaruk, dyrektor PŻM.» więcej Podrabiali proszek do prania. Nielegalna fabryka zlikwidowanaPięć lat więzienia grozi kobiecie, która prowadziła nielegalną fabrykę proszku do prania. 35-latkę zatrzymali policjanci z Wałcza.» więcej Japoński jazz w Szczecinie. Akiko & Ostrowski Quartet [WIDEO, WYWIAD]Japońska wokalistka jazzowa - Akiko wystąpi w czwartek w Szczecinie. Artystka zagra z kwartetem szczecińskiego saksofonisty - Sylwestra Ostrowskiego.» więcej Odnalazł się szczeciński muzykOdnalazł się poszukiwany od trzech dni szczeciński muzyk. Gitarzysta Waldemar Jędruszak podczas weekendu koncertował z zespołami O.D.C. oraz The Analogs w Bydgoszczy. W poniedziałek jego zaginięcie zgłosiła rodzina.» więcej Tragiczny pożar na Ku Słońcu89-letnia kobieta zginęła w pożarze szeregowca przy ul. Ku Słońcu w Szczecinie. Jej syn trafił do szpitala.» więcej Nowy komendant w świnoujskim porcie [ZDJĘCIA]Port Wojenny w Świnoujściu ma nowego komendanta. Jest nim komandor porucznik Marek Bartkowski, który zastąpił odchodzącego komandora Jarosława Grochowinę.» więcej Rzepa: PŻM mogłaby przejąć PŻB [WIDEO]Rząd powinien przerwać procedurę sprzedaży Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - mówi wicemarszałek województwa zachodniopomorskiego i szef PSL w regionie.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Tragiczny pożar na Ku Słońcu
Można już wydrukować dom. To urządzenie coraz bardziej przydatne [ZDJĘCIA, WIDEO]
Blok operacyjny na Pomorzanach po remoncie. Zobacz jak wygląda [ZDJĘCIA, WIDEO]
"Ten rząd tak daje popalić, że nie da się żyć" [ZDJĘCIA]
Holenderski rock zabrzmiał w studiu S-1 Radia Szczecin [ZDJĘCIA]
Wielkie wyburzanie na dworcu PKP [ZDJĘCIA]
Ferie w Szczecinie na bogato [ZDJĘCIA]
Pożegnali Edmunda Bałukę, legendę szczecińskich strajków [ZDJĘCIA]
Niesamowite wynalazki zawitały na Regionalny Festiwal Naukowy E(x)plory [ZDJĘCIA]
Wypadek przy szpitalu na Arkońskiej
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone. Regulamin korzystania z portalu Polityka prywatności Biuletyn Informacji Publicznej