Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji » Czas Reakcji 2017

22.02.2017

Lampy włączają się zbyt późno, często jest już mrok, a oświetlenie uliczne jeszcze nie działa - skarżą się nasi Słuchacze. Godzina uruchamiania zależna jest od wschodów i zachodów słońca, w Szczecinie mamy 400 lamp, wprowadzenie opcji włączania ręcznego jest technicznie niemożliwe - mówiła na naszej antenie rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

W audycji powróciliśmy do tematu szczecińskiego przedsiębiorcy Dariusza R. Mężczyzna jest oskarżony o oszustwa - pobierał zaliczki na adaptacje strychów, inwestycji jednak nie kończył. Jedną z 13 poszkodowanych osób jest pani Ania, z którą rozmawialiśmy - nasza Słuchaczka ponad 4 lata temu wpłaciła przedsiębiorcy 80 tys. złotych. Do dziś nie ma ani pieniędzy ani mieszkania. Janusz Wilczyński rozmawiał też z oskarżonym.

Naszym gościem był także Waldemar Maciołek, skarbnik Polskiego Towarzystwa Chirurgów Drzew.

21.02.2017

Nasza wierna Słuchaczka (jak to sama określiła - dziękujemy) pani Aleksadra zwróciła uwagę na: "wielkie bagnisko jakie znajduje się przed wejściem na cmentarz od ul. Mieszka I na wysokości stacji paliw. Załączam zdjęcie, by pokazać jaki tor przeszkód musiałam pokonać z dwójką małych dzieci aby móc zapalić świeczkę na grobie moich bliskich."
Będzie interwencja w ZUK, a póki co publikujemy zdjęcie.

Nasz stały Słuchacz pan Tadeusz walczy o linię warunkowego zatrzymania jaka powinna być przy jednym z przejść na Placu Grunwaldzkim w Szczecinie. Na dowód, że "można" przesłał zdjęcia z 2010 roku.

W audycji rozmawialiśmy także o parkowaniu - czy Straż Miejska ma prawo odholować Renault Megane widoczne na zdjęciu? O tym mówiła Magdalena Woźniak ze szczecińskiej SM.

Trwa remont przychodni przy ul. 3 Maja w Szczecinie. Pacjenci skarżą się na pył i bałagan, Janusz Wilczyński był na miejscu czego dowodem są zdjęcia.

Czy rozliczając się z dochodów za ubiegły rok należność wobec Urzędu Skarbowego opłaca nam się zapłacić kartą? Nasz Słuchacz tak zrobił - niestety kosztowało go to 10 złotych prowizji. Naszym gościem była rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

20.02.2017

Idzie wiosna - przebiśniegi już się przebijają!

W programie powróciliśmy do tematu szczecińskiego przedsiębiorcy Dariusza R. Mężczyzna jest oskarżony o oszustwa - pobierał zaliczki na adaptacje strychów, inwestycji jednak nie kończył. Poszkodowanych jest 13 osób. Prokuratur chciał orzeczenia zakazu prowadzenia tego typu działalności przez oskarżonego - by nie było kolejnych oszustw. Sąd jednak uchylił to postanowienie. Naszym gościem była rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz.

Trwa remont przychodni 3 Maja w Szczecinie. Pacjenci skarżą się na pył i bałagan. Naszym gościem była rzeczniczka Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy – Zachodniopomorskiego Centrum Leczenia i Profilaktyki w Szczecinie Joanna Fajfer-Ślósarek. Jak wyjaśniała za remont odpowiada spółka PKP, która jest właścicielem nieruchomości. Czekamy zatem na komentarz kolejowej spółki.

17.02.2017

Zadzwonił do nas Słuchacz pan Tadeusz z pytaniem dot. bezpieczeństwa na Placu Grunwaldzkim w Szczecinie. Czy na przejściu na pl. Grunwaldzkim powinna być linia zatrzymania? Przy jednym przejściu jest, przy innym nie ma. Sprawdzimy to, póki co publikujemy zdjęcia.

Z kolei nasz stały Słuchacz pan Damian zwrócił uwagę na zegar na budynku dworca kolejowego Szczecin Główny, który po prostu nie działa. Na dowód zdjęcie.

Pan Damian był na Dworcu przez 3 godziny i podzielił się obserwacjami:
"Parking "Kiss&ride" okupowany jest przez taksówkarzy. Przez praktycznie cały czas był zajęty przez 3 taksówki (różne, jak jakaś odjeżdżała, inna zaraz zajmowała miejsce i stała). Nie było szans się tam zatrzymać."
Z tematów dot. parkowania otrzymaliśmy mail od mieszkańca ulicy Jasnej w Szczecinie: "Dzisiaj zobaczyłem jakieś kuriozum na Jasnej 62. Kilkadziesiąt stalowych słupów. Po co tyle, kto wydał decyzje i na jakiej podstawie?"

Niepełnosprawne dziecko naszego Słuchacza przewróciło się na ruchomych schodach na dworcu kolejowym w Wrocławiu. Urządzenie nie zatrzymało się i niektórzy wpadli na siebie, kilka osób wylądowało w szpitalu. PKP jednak umywa ręce.

16.02.2017

W audycji sporo komenatarzy na temat dróg w okolicach Stobna.

Idzie odwilż, lód na jeziorach i stawach jest coraz cieńszy, amatorów jazdy na łyżwach jednak nie ubywa. Dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. Czy Straż Miejska może interweniować prewencyjnie - pytają nasi Słuchacze. Naszym gościem była rzeczniczka szczecińskiej Straży inspektor Joanna Wojtach oraz st. kap. Piotr Tuzimek, rzecznik Komendy Miejskiej PSP.

Temat smogu wciąż jest żywy - nasi Słuchacze zwrócili uwagę, że wskazania stacji przy ulicy Piłsudskiego w Szczecinie są podobne dp tych przy ulicy Andrzejewskiego na Prawobrzeżu. I to mimo, że w centrum miasta jest dużo więcej pieców węglowych. Naszym gościem był Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Andrzej Miluch. Jak mówił, w rejonie ul. Andrzejewskiego mamy również domy jednorodzinne, jest ulica Struga z dużym natężeniem ruchu, do tego dochodzi brak wiatru i stąd taki efekt. Andrzej Miluch zapewniał, że badania są wiarygodne.

15.02.2017

Niestety mamy "powrót smogu". Wczoraj wieczorem w centrum Szczecina - jak donoszą nam nasi Słuchacze - lepiej było nie otwierać okna.

Z tematów drogowych - napisała do nas pani Dorota, które często jeździ do Stobna: "od kilku lat wydaję regularnie co 4-5 miesięcy po kilkaset złotych na naprawę zawieszenia w swoim samochodzie. W załączeniu część zdjęć. Kiedy przesłałam je do powiatu polickiego, otrzymałam odpowiedź, że droga jest utrzymywana w należytym stanie technicznym."
Nasz gość - naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg w Starostwie Powiatowym w Policach Magdalena Sochanowska miała i dobre i złe informacje. Najpierw remontu doczeka się droga od ulicy Okulickiego w Szczecinie do Stobna - stanie się to w 2019 roku. Reszta musi niestety poczekać, a póki co łatanie dziur rozpocznie się pod koniec przyszłego tygodnia.

W audycji mieliśmy gorącą dyskusję - kontynuowaliśmy temat parkingów przy powstających blokach. Naszymi gośćmi byli Piotr Zieliński z UM w Szczecinie i szczeciński radny Marek Duklanowski.

Radny, który jest jednocześnie przewodniczącym Komisji ds. Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska mówił, czy w Szczecinie można wzorem np. Świnoujścia wprowadzić bezpłatne przejazdy komunikacją miejską dla uczniów - bez względu na wiek i liczbę dzieci w rodzinie. To się okaże za kilka miesięcy - tłumaczył Marek Duklanowski. W Świnoujściu to się opłaca - przekonywała przewodnicząca świnoujskiej rady Miasta Joanna Agatowska.

14.02.2017

Coraz więcej mieszkań buduje się w Szczecinie, w ślad za tym jednak nie powstają miejsca parkingowe. Czy deweloperzy są zobowiązani do zapewnienia odpowiedniej liczby takich miejsc? Jeżeli nie spełnią takiego warunku, czy grożą im jakieś konsekwencje? O tym mówił Piotr Zieliński ze szczecińskiego Urzędu Miasta.

Trwa remont dachu wewnątrz holu wejściowego do Dworca Szczecin Główny od strony ulicy Owocowej, wszędzie stoją rusztowania. Nasi słuchacze pytają czy oddany do użytku niecały rok temu budynek jest już w remoncie.
- To prace związane z poprawą nagłośnienia, które rzeczywiście w tym miejscu nie było dobre - wyjaśniał na naszej antenie Maciej Bułtowicz z biura prasowego PKP SA.

Czy Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego musi powiadomić rodzica jeśli jego dziecko (do 13 roku życia) otrzyma mandat za jazdę bez biletu? Robimy to - zapewniała Marta Kwiecień Zwierzyńska z ZDiTM. MZK w Stargardzie obligatoryjnie wysyła zawiadomienie w takich przypadkach - o to w ciągu 2-3 dni - zapewniał Mariusz Chybowski kierownik działu obsługi klienta w przedsiębiorstwie.
Czyli dużo szybciej niż szczeciński ZDiTM.

13.02.2017

Mróz trzyma, alejki na cmentarzach zarówno w Dąbiu jak i Centralnym nadal są oblodzone. Posypujemy piaskiem główne aleje, apelujemy do mieszkańców by zgłaszali nam problemy występujące na bocznym alejkach - mówił nasz gość rzecznik Zakładu Usług Komunalnych. Andrzej Kus mówił też o bezpieczeństwie na cmentarzu - w kontekście skarg naszych Słuchaczy na kradzieże nie tylko zniczy i kwiatów ale także i... kłódek.

W audycji sporo komentarzy naszych Słuchaczy nt. parkowania przy budynkach wielorodzinnych - konkluzja jest taka, że miejsc jest za mało a deweloperzy robią co chcą.

Nasza Słuchaczka pani Ania zwróciła uwagę na "oszustów" odwiedzających domy i mieszkania, którzy próbują namówić mieszkańców do podpisania umowy na dostarczanie gazu. Nie działamy w ten sposób - ostrzegał Bartosz Cholawo ze spółki PGNiG.

10.02.2017

Napisał do nas stały Słuchacz (Słuchaczka?) "Dzidzia": "Tyle się mówi o bezpieczeństwu na przejściach. Znaki ustawione przed samy przejściem w Zdrojach mówią same za siebie." Rzeczywiście, zdjęcia (wykonane dziś rano) mówią aż nadto...

Składki na ubezpieczenia samochodów gwałtownie wzrosły. Naszym gościem był przewodniczący Ogólnopolskiej Komisji Rzemiosł Motoryzacyjnych Andrzej Duch.

Powracamy do sprawy parkingu sieci Lidl w Szczecinie. Naszym gościem był radca prawny Stefan Mazurkiewicz. Jak mówił uprawnienia do holowania aut ma Policja i Straż Miejska.

09.02.2017

Nasz stały Słuchacz, pan Jacek jechał za "kopciuchem" i podzielił się filmowo wrażeniami. Oczywiście materiał publikujemy. Dodajmy, że dysponujemy numerami rejestracyjnymi pojazdu.

Przy wjeździe na parking sklepu sieci Lidl stanęły nowe znaki. Informują one kierowców, że każde auto parkujące tam pomiędzy godzinami 23 a 6 rano zostanie odholowane. Jak się okazuje swoja samochody zostawiali tam mieszkańcy okolicznych bloków, którzy z nowych znaków nie trudno zgadnąć nie są zadowoleni. Z drugiej strony parking to prywatny teren i właściciel może wprowadzać swoje prawa. Czekamy na komentarz sieci.

Nasi Słuchacze, m.in. panowie Jacek, Grzegorz i Stefan zaalarmowali nas, że z komina na budynku dworca Szczecin Dąbie wydobywa się żółty gryzący dym. Sprawa jest znana Straży Miejskiej - niestety w stacyjnym piecu palony jest miał - a to jest dozwolone - mówiła rzeczniczka SM Joanna Wojtach.
18192021222324

FOTOGALERIA

8.12.2017
8.12.2017
8.12.2017
8.12.2017
07.12.2017
07.12.2017
04.12.2017
04.12.2017
04.12.2017
04.12.2017
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".