Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji

17.07.2018

Wypoczywający w jednym z ośrodków w Międzywodziu skarżą się na dym z pobliskiej wędzarni. Jak nas informują - zapach wędzonych ryb jest wszędzie, przesiąknięte nim są ubrania, ciężko otworzyć okno. Z jednej strony każdy turysta lubi zjeść wędzoną rybę, z drugiej strony przyjeżdżamy nad morze by m.in. cieszyć się świeżym i morskich powietrzem. Jak to pogodzić? Jakie przepisy regulują działalność wędzarni? M.in. o tym powiemy w dzisiejszej audycji.

Drogowcy kilka tygodni temu sfrezowali asfalt na ulicach Rydla i Batalionów Chłopskich - i na tym koniec. Kiedy położą nowe nawierzchnie? Dziś o tym powiemy.

Pan Maciej zwrócił uwagę na napisy na murze przy ul. Szymanowskiego...

16.07.2018

Pan Maciej zwrócił uwagę na skalę remontów u nas i w Berlinie. Nie powinniśmy narzekać. :)

Złodzieje ukradli dziś w nocy elementy kamery monitoringu przy Jeziorze Głębokim. O sprawie zawiadomił nasz Słuchacz, pan Tadeusz. Trwa szacowanie strat, wartość całego urządzenia to 16 tys. złotych. Do podobnej kradzieży doszło kilka lat temu, wtedy zginęła kamera i panel a także akumulatory.

"Aleja foodtracków" na Łasztowni nie jest najlepszym rozwiązaniem - twierdzą prowadzący tego typu działalność - klientów jest mało, dzierżawa wysoka. Naszymi gośćmi byli przewodniczący Komisji Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska w Radzie Miasta Szczecina Marek Duklanowski oraz wiceprezes Stowarzyszenia Szczeciński Streetfood Kamil Niedbało.

13.07.2018

Ponad trzy godziny trwało ratowanie małego kota, który utknął w samochodzie zaparkowanym przy ul. Jagiellońskiej w Szczecinie. O sprawie zaalarmowała słuchaczka wczoraj, w trakcie naszej audycji. - Z bagażnika tego auta wydobywa się przeraźliwe miauczenie kota. Jestem tutaj od godziny 8.30, a jest godz. 12. Obawiam się, że jak wyjdzie słońce to ten kot się upiecze - mówiła pani Jolanta. Na miejsce przyjechała Straż Miejska. Dotarcie do właściciela samochodu nie było jednak proste, bo auto było z powiatu stargardzkiego. Tamtejsi strażnicy miejscy w końcu skontaktowali się z użytkowniczką, która przyjechała by otworzyć pojazd - mówiła Joanna Wojtach ze szczecińskiej Straży Miejskiej. - Mimo tego, że otworzyła pojazd, kota nie udało się stamtąd wyciągnąć. Cały czas słychać było miauczenie tego zwierzaka. Gdzieś utknął. Na pomoc z odsieczą przybyła Straż Pożarna i wespół ze Strażą Miejską udało się tego kota wyciągnąć. Na miejscu było też pogotowie weterynaryjne. Kociak jest pod opieką weterynarzy, czeka na właściciela. Informacji udziela szczecińska Straż Miejska lub Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.
Nasi Słuchacze czekali na przystanku na nocny autobus, ten się jednak nie zatrzymał. Przejrzeliśmy monitoring, nikt z podróżnych nie sygnalizował chęci przejazdu, a wszystkie nocne przystanki są "na żądanie" - tłumaczyła Marta Kwiecień - Zwierzyńska z ZDiTM.
Pani Marta miała też dobrą wiadomość dla kierowców jeżdżących na Prawobrzeże : przez remontowany odcinek Gdańskiej można już przejeżdżać trzema pasami jezdni. Około 21-ej drogowcy znów zamkną i to dwa pasy ruchu, by uzupełnić nawierzchnię.
Kilkaset przydrożnych drzew chce wyciąć Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w okolicach Maszewa. Musimy to zrobić, chodzi o bezpieczeństwo - tłumaczył nasz gość, dyrektor Zarządu Michał Żuber. Wytypowaliśmy i oznaczyliśmy 500 drzew do ewentualnej wycinki, na ten temat wypowiedzą się jednak m.in. przedstawiciele Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska, wycinka nie oznacza, że drzew nie będzie w ogóle - dodał Michał Żuber. Dyrektor odpowiadał też na pytania dot. poboczy na "chociwelce".
Kierowcy narzekają, że znowu na remontowanym odcinku S3 znowu jest zamknięty jeden pas w kierunku Świnoujścia. To było chwilowe utrudnienie - zapewniał rzecznik szczecińskiego oddziału GDDKiA Mateusz Grzeszczuk.
Nasz Słuchacz, pan Dariusz zadzwonił podczas audycji, że mimo zlikwidowania zwężenia, nadal są tam znaki. Publikujemy zdjęcia, Mateusz Grzeszczuk zapowiedział interwencję.
Pan Jacek jechał 10 lipca autobusem linii 70, nr 10308, należącym do PKS Szczecin. Stan techniczny pozostawiał wiele do życzenia, w pojeździe nieprzyjemnie pachniało paliwem, a siedzenie....
Autobus linii 70, nr 10308, 10 lipca, PKS Szczecin

12.07.2018

Sporo mówiliśmy wczoraj o poboczu "chociwelki". Mamy dokumentację...

Na początku naszej audycji zadzwoniła do nas pani Jolanta, alarmując że w jednym z aut zaparkowanych przy Al. Piastów w Szczecinie od kilku godzin miauczy kot. Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej zapowiedziała natychmiastową interwencję.

Jeden temat jednak zdominował dzisiejszą audycję - starsza kobieta poruszająca się na wózku elektrycznym od wielu miesięcy blokuje autobusy szczecińskiej komunikacji miejskiej. Podjeżdża pod pojazdy, uniemożliwiając ruszenie z przystanku. Interwencja by kobieta odjechała trwa kilkadziesiąt minut, autobusy się spóźniają, pasażerowie narzekają. Jak temu zaradzić? O tym mówili adwokat Jakub Turkiewicz oraz podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

11.07.2018

Napisał do nas pan Paweł: " Bardzo dziękuję za szybką reakcję w sprawie zabezpieczenia skarpy placu budowy kładki pieszo-rowerowej na Pomorzanach. Prawdopodobnie zapobiegliście wypadkowi i niepotrzebnych cierpień chociażby złamanej ręki czy nogi jakiegoś niewinnego dziecka lub dorosłego."

Pani Joanna zwróciła uwagę na drogę w miejscowości Sławociesze - pełną kałuż..

Czy konie zaprzęgnięte w bryczki wożące turystów w Świnoujściu są kontrolowane przez weterynarzy, czy mają podkowy i dostęp do wody - pyta się nasza Słuchaczka, pani Ania. Od wiosny były 1-2 kontrole, planujemy kolejną - zapewniała Powiatowy Lekarz Weterynarii w Świnoujściu lek. wet. Bożena Stalka.

Nasi Słuchacze skarżą się na ogromne kolejki do endokrynologa w poradni przy Samodzielnym Publicznym Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym. Naszym gościem była rzeczniczka placówki Natalia Andruczyk.

"Chociwelka" otwarta, przy niektórych wjazdach nadal są stare znaki informujące o zakazie wjazdu. Zdejmiemy je - zapewniał dyrektor Zachodniopomorskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Koszalinie Michał Żuber. Dyrektor zapewnił też, że poinformuje firmę Google o otwarciu drogi, by uwzględniła to w swoich mapach.

Kolejne problemy "foodtrackowców" w Szczecinie. Tym razem zostali "przepędzeni" spod masztu Maciejewicza na Łasztowni. Sprawa ta nadal nie jest uregulowana żadnymi przepisami w Szczecinie, wozy sprzedające, głównie hamburgery, parkują gdzie chcą. Naszym gościem była Celina Wołosz ze spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia. Celina Wołosz mówiła też o usterkach na marinie przy Wyspie Grodzkiej.

10.07.2018

Nasz Słuchacz, pan Daniel był w Szczecińskim Centrum Świadczeń. Na klatce są napisane lub wydrapane w tynku przekleństwa, wyzwiska i symbole swastyki. W drzwiach natomiast zamiast szyb są dykty. - Jest z tym problem, budynek ma 4 piętra, u góry są mieszkania - mówił w naszej audycji rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Szczecinie Maciej Homis.
Rzecznik MOPR dodał, że w sprawie dewastacji prowadzone są postępowania, policja zajmuje się też próbą włamania - stąd dykty w drzwiach.
4 piętrowy budynek należy do Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, najprawdopodobniej będzie sprzedany a część mieszkańców eksmitowana. Kiedy, tego na razie nie wiadomo.

Coraz więcej kierowców zamiast z tradycyjnych nawigacji korzysta z map w smartfonach. Mimo, że na bieżąco pokazują one ruch, nie zawsze uwzględniają otwarcia dróg - tak jest np. ze zjazdem na Dąbie z krajowej "trójki". Przez to wielu kierowców stoi w korkach na remontowanym odcinku S3. Kto aktualizuje te informacje, czy Generalna Dyrekcja Dróg ma podpisane umowy z firmami udostępniającymi mapy? Naszym gościem był rzecznik GDDKiA Jan Krynicki.

Pani Bogusława poruszająca się na wózku elektrycznym znowu "zaatakowała", tym razem w okolicach Bramy Portowej. Naszym gościem była Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Niestety pojawiły się tez już żarty na ten temat, choć pasażerom unieruchomionych autobusów nie jest do śmiechu..

09.07.2018

Dwie tablice informacyjne przy wjeździe do miasta nie działają. Sprawdzamy dlaczego..

Nasz Słuchacz, pan Waldemar był przy Jeziorze Szmaragdowym. To co zobaczył (i uwiecznił) nie zachęca do odwiedzin..

Nasz Słuchacz, pan Jacek zwrócił uwagę, że na mapach firmy Google, pokazującego trasę S3 nie ma nadal zjazdu na Dąbie.

Nasz Słuchacz, pan Piotr znalazł klucze. Gdyby ktoś je rozpoznał, prosimy o kontakt.

Od wczoraj w pociągach spółki PKP Intercity obowiązuje nowy regulamin - przewoźnik będzie mógł wstrzymać sprzedaż biletów jeśli uzna, że w pociągu zabraknie miejsc. Pasażer może przed odjazdem udać się do konduktora, gdy nie będzie tłoku bilet powinien być sprzedany, bez gwarancji miejsca - tłumaczyła rzeczniczka spółki Agnieszka Serbeńska. W audycji poruszyliśmy także sprawę zamykania o 23 kas biletowych na dworcu Szczecin - Główny. Nie było dużego zainteresowania - mówiła Agnieszka Serbeńska

Plaża na wyspie Grodzkiej pełna jest śmieci, jedno z dzieci weszło z potłuczone szkło i rozcięło nogę - informują nasi Słuchacze. Czy ktoś tam sprząta, jeśli tak, to jak często? O tym mówiła rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka i Wydarzenia Celina Wołosz.

6.07.2018

Źle zabezpieczona budowa
Nasz stały Słuchacz, pan Paweł, pisze:
"Szanowna Redakcjo, przedstawiam problem braku zabezpieczenia skarpy placu budowy kładki pieszo-rowerowej przy ul Budziszyńskiej, którego wykonawcą jest firma STRABAG. Dla bezpieczeństwa dorosłych oraz dzieci zabezpieczenie stromej skarpy powinno wykonać się tymczasowym ogrodzeniem panelowym przedstawionym na dołączonych zdjęciach."
Redakcja Czasu Reakcji uważa, że taka budowa powinna być zabezpieczona ogrodzeniem.

Trasa A6 od węzła Dąbie do węzła Rzęśnica już przejezdna dwoma pasami ruchu w stronę Świnoujścia i jednym pasem w stronę Szczecina. Droga 142, tzw."Chociwelka" zostanie otwarta w poniedziałek o godz.13.00. Rozmowa z Mateuszem Grzeszczukiem z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Mieszkańcy budynku przy ulicy Cienistej w Szczecinie skarżą się na sąsiadów, w których mieszkaniu jest melina. Sprawa o eksmisję lokatora jest zaplanowana na wrzesień tego roku. O tym poinformował Tomasz Klek- rzecznik Szczecina ds.mieszkalnictwa.

Menedżer kręgielni MK Bowling w CH Galaxy przeprasza naszego Słuchacza, który 1 lipca grał w kręgle i zobaczył na monitorze informację, że druga godzina gry przysługuje gratis. Jednak od obsługi dowiedział się, że przy kupowaniu pierwszej godziny powinien to zgłosić. Nie zgłosił, więc gratisu brak. Leszek Wiktoruk z MK Bowling przeprosił klienta i poprosił o kontakt. Czyli godzina gry gratis przysługuje z "automatu".

Mieszkanka Gryfina skarży się, że regularnie spóźnia się do pracy. Regionalny pociąg, którym jedzie do Szczecina "czeka" na jednej ze stacji na często opóźniony pociąg wakacyjny - Pirat z Bielska-Białej do Kołobrzegu. Jak tłumaczy Zbigniew Wolny z PKP PLK sytuacja ulegnie poprawie, gdy na trasie obu pociągów będą dwa tory, co nastąpi po 15 lipca.

5.07.2018

Pan Mateusz napisał, że podczas grzania wody uruchomił mu się w mieszkaniu czujnik odpowiedzialny za wykrywanie gazu i dwutlenku węgla. Zawiadomił o tym Pogotowie Gazowe jednak pracownik pogotowia stwierdził, że to nieszczelność pieca a z samą instalacją nie ma problemu.
Pracownicy pogotowia dochowali pełnej staranności, przyjechali, sprawdzili całe mieszkanie. "Z naszego raportu wynika, że czujnik wykazał jedynie duże stężenie tlenku węgla, tzw. czadu. Nie zarejestrowaliśmy uchodzenia gazu" - mówił w naszej audycji Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa.

Nasz Słuchasz, pan Waldemar przesłał nam zdjęcia, jak parkują kierowcy pod Arkonką. Stają na trawnikach przy torowisku w alei Wojska Polskiego i blokują całe chodniki.
"Nie ma możliwości ustawienia tam stałego posterunku Straży Miejskiej, bo potrzeb jest wiele. Jednostka jest niewielka. Mamy niemały problem z pozyskiwaniem nowych aplikantów, a w przyszłości funkcjonariuszy" - mówiła Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej w Szczecinie.

Nasz Słuchasz, pan Marian skarży się na hodowlę gołębi w centrum Szczecin- u zbiegu ulic Sikorskiego i Pułaskiego. Pani Anna, nasza stała Słuchaczka, również opisuje ten sam problem. Głównie chodzi o zapach. "Na moje oko tych ptaków jest tam piętnaście, dwadzieścia, było ich mniej. Ten pan (właściciel lokalu) je wyłapuje, bo czasem widzę go z siatką na ptaki. Boimy się podejść bliżej aby zrobić zdjęcie " - pisze pani Anna.
"Znamy sprawę. Jest to sprawa z gatunku trudnych do rozwiązania. Wszystko to dlatego, że zmieniły się przepisy w regulaminie utrzymania czystości i porządku w gminie miasta Szczecin" - tłumaczyła Joanna Wojtach.
"Ogół właścicieli może żądać przymusowego zbycia lokalu" - informował Maciej Górski ze spółki Retra, zarządzającego nieruchomością, w której jest lokal. Jednak jest to procedura trudna do przeprowadzenia.

Ryby w nadmorskich smażalniach osiągają gigantyczne ceny. Jak nie dać się naciągnąć. Na co zwracać uwagę? Rozmowa z Beatą Manios z Inspekcji Handlowej w Szczecinie.

Na zdjęciu chwila (mamy nadzieję, że "chwila") relaksu robotnika na węźle drogowym Łęczyca przy "Chociwelce". Prace na tym węźle dobiegają końca.

04.07.2018

Dwóch naszych Słuchaczy musiało ratować dwie dziewczynki, które wpadły do wody z wywróconej łódki na Jeziorze Głębokim. To uczestniczki kursu żeglarskiego, nikt na to nie zareagował - twierdzą panowie Mirosław i Tomasz. Naszymi gośćmi byli trener w Szkółce Żeglarskiej "Głębokie" Jerzy Silny i prezes Szczecińskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego Jacek Kleczaj.

Czy drewniana nawierzchnia na molo w Zieleniewie będzie naprawiona - pyta się nasz Słuchacz. Na razie wymienimy deski w najgorszym stanie mówił wójt Kobylanki Mirosław Przysiwek.
W audycji powróciliśmy do tematów tłucznia kolejowego, użytego do utwardzania dróg w tej gminie. Materiał te jest bezpieczny - tak wynika z ekspertyz zleconych przez wójta. Miesiąc temu napisali do nas zaniepokojeni mieszkańcy, ponieważ kamienie, które kiedyś przez wiele lat były pod torami kolejowymi wysypano m.in. w pobliżu szkoły w Kobylance.
Nie ma powodów obaw zapewniał dziś w audycji wójt Przysiwek. Jak mówił - tłucznia użyto tylko do budowy podkładu drogi, kolejne warstwy będą wykonane już tylko z "czystych" kamieni.
Tłuczeń kolejowy często traktowany jest jako niebezpieczny odpad - może zawierać substancje ropopochodne i chemikalia z cystern, a także pozostałości po środkach chwastobójczych, używanych do niszczenia roślin rosnących na torach. Sprawą tłucznia używanego w Kobylance zainteresował się m.in. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Wójt wstrzymał prace i zlecił ekspertyzy. Teraz po otrzymaniu pozytywnych wyników prace zostały wznowione.

Nasz Słuchacz kupił laptopa w sklepie jednej z dużych sieci handlowych. Jak się okazało nowy sprzęt, a konkretnie twardy dysk miał blisko 4000 przepracowanych godzin. Naszym gościem była Longina Kaczmarek, Miejski Rzecznik Konsumentów w Szczecinie.

Zakład Usług Komunalnych przegrywa z wandalami przy Stawie Brodowskim. Po raz kolejny zniszczono tam tablice informacyjne. Ktoś znowu wyłamał pleksi z nadrukowanymi informacjami, nie ma sensu tego naprawiać, jedna tablica kosztuje 500 zł - mówił rzecznik miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. Andrzej Kus wyjaśniał też, czy drzewa w nowym Parku Majowe są podlewane.
1234567

FOTOGALERIA

17.07.2018
17.07.2018
17.07.2018
17.07.2018
17.07.2018
16.07.2018
16.07.2018
16.07.2018
16.07.2018
16.07.2018
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.