Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji » Czas reakcji 2018

24.01.2018

Taki widok zobaczyła dziś rano nasza Słuchaczka, pani Lidia na Podzamczu. Będzie interwencja.

Nasi Słuchacze skarżą się także na (jak to opisują) - gryzący dym: "zawsze w okresie zimowym, z kotłowni stacji kolejowej Szczecin - Glinki wydobywa się żółty, gryzący dym, do którego się już przyzwyczaiłem. Jednak dziś to coś nowego. Dym jest niebieski, bardzo gryzący, wręcz duszący. Około 100 metrów na północ od stacji dym osiada, tworząc niebieską mglę." Również zainteresowaliśmy problemem odpowiednie służby.

Dlaczego piesze, policyjne patrole nie reagują na łamanie przepisów drogowych, np. źle zaparkowane auta? Jakie mają zadania? Mamy sporo sygnałów od naszych Słuchaczy, że są dzielnice w Szczecinie, do których funkcjonariusze się nie zapuszczają. Naszym gościem była rzeczniczka Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nadkom. Alicja Śledziona.

Nasz Słuchacz ma wątpliwości dot. szkolenia dla kierowców swojego syna. Czy egzamin wewnętrzny jest obowiązkowy, ile godzin kursant musi "wyjeździć"? Naszym gościem był prezes Zarządu Fundacji SOS - Odpowiedzialne Szkoły Jazdy Filip Grega.

23.01.2018

Nasz stały Słuchacz "Richi" zwrócił uwagę na skrzyżowanie ulic Gierczak i Krzywoń w Dąbiu, dołączając zdjęcie, które publikujemy. Podzielamy obawy - trzeba to poprawić.

Nasz Słuchacz ma problemy z uzyskaniem "profilu kierowcy", trudność polega na tym, że zameldowany jest w Gryfinie, ale mieszka w Szczecinie. A przesłanie dokumentacji trwa kilka tygodni. Naszym gościem był Paweł Gonerko zastępca dyr. BOI w Urzędzie miasta w Szczecinie.

Ósmy marca - to kolejny termin zakończenia prac przy modernizacji ulicy Kwiatowej na Gumieńcach - informuje szczeciński Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. Od ponad pół roku trwa przebudowa brukowanej, wąskiej jezdni, a także remont pętli tramwajowej i i autobusowej. Jedną z przyczyn są błędy projektowe; wykonawca poprosił o przedłużenie terminu oddania inwestycji. Musimy uzbroić się w cierpliwość - mówiła na naszej antenie rzeczniczka Zarządu Dróg Hanna Pieczyńska.

Hanna Pieczyńska mówiła też o niebezpiecznej sytuacji do jakiej doszło na Placu Rodła. Motorniczy wjechał na czerwonym świetle na Plac, będzie ukarany - zapowiedziała rzeczniczka Zarządu. Film zarejestrowany przez samochodową kamerę, który przedstawia całą sytuację, nadesłał słuchacz Radia Szczecin.

W audycji mówiliśmy też o problemach z budową parku Warszewo-Podbórz w Szczecinie. Inwestycja miała być zrealizowana w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2016. Prace zablokowała jednak grupa mieszkańców. Jak się okazało, podczas uzyskiwania pozwolenia na budowę miasto nie przeprowadziło konsultacji z właścicielami działki przylegającej do terenu, gdzie ma powstać park. Sprawa trafiła do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego i ten uznał rację protestujących. Teraz - jak mówił na naszej antenie Piotr Zieliński z biura prasowego szczecińskiego magistratu - miasto musi uzyskać nowe pozwolenie i przeprowadzić konsultacje.
Sytuacja na pl. Rodła

22.01.2018

Słuchacze zadają wiele pytań dot. bus-pasa:
- czy autobusy/busy/taxi w przypadku wolnego prawego i środkowego pasa mogą jechać bus-pasem?
- czy kierowca, który wjedzie na bus-pas na jego początku może z niego zjechać np. po 500 metrach, tam gdzie jest żółta, ciągła linia?
- czy zdaniem Policji obecna sytuacja dot. oznakowania nie stwarza zagrożeń?
- czy Policja wnioskowała do Miasta o zmianę obecnego „żółtego” oznakowania?
- czy linię na zdjęciu należy traktować jako ciągłą, czy przerywaną?
Naszym gościem była Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Napisał do nas Słuchacz, który był w okolicach dworca PKP: " A może znak 'kiss & ride' unieważnia znak wcześniejszy o zakazie parkowania po tej stronie ulicy?" Będą kontrole - zapowiedziała Magdalena Woźniak ze Straży Miejskiej w Szczecinie.

19.01.2018

Nasz Słuchacz skarży się na gryzący dym wydobywający się z jednego z kominów kamienicy przy ul. Naruszewicza. Były i będą kontrole - zapowiedziała rzeczniczka szczecińskiej Straży Miejskiej Joanna Wojtach.

Nasz Słuchacz który sprowadza samochody narzeka, że na załatwienie wszystkich formalności, m.in. opłacenie akcyzy trzeba czekać 3 dni, a wszystko przez to, że Urząd Skarbowy nie księguje od razu pieniędzy wpłacanych w banku. Kiedyś natomiast wszystko można było załatwić w jeden dzień. Naszym gościem była rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie Małgorzata Brzoza.

18.01.2018

Nasz Słuchacz pan Piotr zwrócił uwagę na jakość prac pętli przy ul. Turkusowej. czy to wypadek przy pracy, czy niedoróbek jest więcej? O tym w dzisiejszej audycji.

Nie można się dodzwonić na infolinię PIP. Naszym gościem był zastępca Głównego Inspektora Pracy Dariusz Mińkowski.

Prace przy budowie Parku Warszewo-Podbórz zostały wstrzymane - informują nas Słuchacze. To projekt, który wygrał w głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2016 r. Na Warszewie miały powstać m.in. plac zabaw, boisko i skate-park. Co dalej z inwestycją? O tym mówił Piotr Zieliński z biura prasowego UM Szczecin.

17.01.2018

Goleniów nie był odśnieżony jak twierdził wczoraj zastępca burmistrza miasta - twierdzi nasz Słuchacz pan Artur i na dowód przesyła zdjęcia.

Nasza Słuchaczka złożyła wniosek o dofinansowanie z programu MdM 2 stycznia. Przygotowywała się do tego od kilku miesięcy. Niestety w banku nie zadziałał system, który przesyła dane do Banku Gospodarstwa Krajowego. W efekcie pieniędzy nie dostała. Jak się okazuje podobnych przypadków jest więcej. Naszym gościem był Tomasz Bogusławski z biura prasowego PKO S.A. Mamy też oświadczenie Banku Gospodarstwa Krajowego, które publikujemy.

16.01.2018

Zima zaskoczyła drogowców czy nie? - oto jest pytanie. Czy ZDiTM ukarze firmy odpowiedzialne za odśnieżanie, jak sprawdza jakość prac, ile było wypadków i kolizji? Przy okazji powraca temat - bumerang - kto odpowiada za odśnieżanie chodników, od czego to zależy? Naszymi gośćmi byli podkom. Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, Joanna Wojtach ze szczecińskiej Straży miejskiej oraz Hanna Pieczyńska z ZDiTM.

Jak nietrudno zgadnąć, w audycji sporo komentarzy dot. odśnieżania lub jego braku, m.in. w Goleniowie. Sprzęt wyjechał o 5 rano, nie mieliśmy żadnych skarg - zapewniał nasz gość, zastępca burmistrza miasta Henryk Zajko.

Co się stanie z budynkiem po prosektorium, a kiedyś kaplicy na przedwojennym cmentarzu przy ul. Chopina i Broniewskiego - pyta się nasz Słuchacz. To obiekt zabytkowy, z 1900 r., od wielu lat próbujemy go sprzedać lub zamienić, niestety nie ma chętnych - mówiła Kinga Brandys rzeczniczka Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie.

15.01.2018

Zima na razie jest przyjazna, cieszą się i drogowcy i kierowcy. ZDiTM i tak płaci dziennie ok. 40 tys. zł za gotowość spółkom Remondis i MPO. Jednak nasi Słuchacze zastanawiają się, dokładnie za co. Naszym gościem był prezes spółki Remondis Szczecin Ronald Laska.

Auta ciężarowe rozjeżdżają trawniki na skwerze Janiny Szczerskiej przy pl. Kościuszki w Szczecinie. Zwrócimy uwagę firmie, która sprząta teren - zapewniał rzecznik Szczecina ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska Andrzej Kus.

Sporo szczecińskich kamienic przechodzi remont elewacji. Przy okazji lokatorzy wymieniają okna i drzwi. Czy to legalne w przypadku wpisania kamienicy do rejestru zabytków lub gdy jest pod opieką konserwatora? Co zrobić by wymienić okna legalnie? O tym powiemy w naszej audycji interwencyjnej Czas Reakcji. Naszym gościem był zastępca Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków w Szczecinie Tomasz Wolender.

Nasz stały Słuchacz, pan Piotr zwrócił uwagę na niebezpieczną dziurę na ul. Sikorskiego. Mamy najświeższe informacje z ZDiTM - dziura została już załatana.

12.01.2018

Nasza Słuchaczka pani Klaudia złożyła wniosek o dofinansowanie z programu MdM 2 stycznia. Przygotowywała się do tego od kilku miesięcy. Niestety w banku nie zadziałał system, który przesyła dane do Banku Gospodarstwa Krajowego. W efekcie pieniędzy nie dostała. Jak się okazuje podobnych przypadków jest więcej. Naszym gościem była pani Klaudia.

Zima rozpieszcza i kierowców i drogowców. Mimo tego firmy odpowiedzialne za akcję "zima" otrzymują pieniądze. To wynagrodzenie za gotowość, ponadto zajmujemy się utrzymaniem w odpowiednim stanie np. wiaduktów - tłumaczył prezes spółki MPO Karol Walkowiak.

Powracamy do tematu drogi w Strzeżewie w powiecie kamieńskim mają problem z jedną z dróg - mówiliśmy o tym wczoraj. Naszym gościem była naczelnik Wydziału Gospodarki Mieniem Powiatu i Skarbu Państwa w Starostwie Powiatowym w Kamieniu Pomorskim Olga Kociemba.

11.01.2018

W przychodni Zachodniopomorskiego Centrum Onkologii pacjentom wydawane są numerki do kolejek. Jak się okazuje są także litery, np. 20 i 20A. Skąd taki pomysł, czy są także litery B i inne? Naszym gościem była kierownik przyszpitalnej przychodni Marzena Kaczmarek.

Kilka drogowych pytań - kiedy ulica Owocowa doczeka się latarni, a ulica Gwiazdy Polarnej remontu, dlaczego na ulicy Szybowcowej drogowcy ustawili znak na środku chodnika? Odpowiadała na nie rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Buspas zgodnie z decyzją władz Szczecina jest zawieszony. Nasi Słuchacze jednak mają wątpliwości, czy nadal obowiązuje tam oznakowanie poziome? Nie - zapewniała Anna Gembala a Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Mieszkańcy Strzeżewa w powiecie kamieńskim mają problem z jedną z dróg. W skrócie - jest ona nieprzejezdna, a nikt nie chce jej wyremontować. Naszym gościem był mieszkaniec miejscowości Jacek Kunert.
45678910

FOTOGALERIA

18.05.2018
18.05.2018
18.05.2018
17.05.2018
17.05.2018
17.05.2018
16.05.2018
15.05.2018
14.05.2018
14.05.2018
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej "Polityce prywatności".