Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji » ARCHIWUM - 2018

28.05.2018

Blisko 600 blokad założyli w tym roku strażnicy miejscy w Szczecinie - to mniej więcej tyle samo co w ub. roku, ale trzykrotnie mniej niż 2 lata temu. Nasi Słuchacze twierdzą, że często strażnicy zakładają blokadę na koło źle zaparkowanego samochodu i czekają na kierowcę. A w tym czasie mogliby karać innych kierowców. Czy tak jest rzeczywiście? Naszym gościem była rzeczniczka Straży Joanna Wojtach. I garść statystyk - w 2017 r. 1312 blokad, a w 2016 3900.

Po weekendzie na schodach przy Muzeum Narodowym pojawiła się spora plama oleju - alarmuje nasza Słuchaczka. Straż Miejska była na miejscu, zanieczyszczenie zostało zneutralizowane, szukamy sprawy - mówiła Joanna Wojtach.

Pan Marek wysłał nam film: "tak wygląda Rubinowy staw po ostatnim poważnym remoncie i małej burzy. Woda wybija ze studzienki ale i płynie pod nawierzchnią asfaltu ".

Dlaczego alejki w Paru Żeromskiego wysypane są żużlem? - pyta się nasz stały Słuchacz. Rzecznik ZUK Andrzej Kus zaprzeczył.

W audycji powróciliśmy do tematu ucznia Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczecinie, chorego na ADHD. Naszym gościem była dyr. ds. merytorycznych Polskiego Towarzystwa ADHD w Krakowie Ilona Lelito.
Rubinowy staw
Zaprasza Janusz Wilczyński

25.05.2018

Nasz Słuchacz, pan Marek uważa, że nie ma odpowiedniego oznakowania dla pieszych i rowerzystów zmierzających do kąpieliska Arkonka: "byłem wczoraj na kąpielisku i wracając do przystanku tramwajowego na al. Wojska Polskiego napotkałem na rozgałęzienie dróg. Poszedłem tą w lewo, gdyż nie było tam żadnego ostrzeżenia. To samo zrobiło również kilkoro innych spacerowiczów i ta droga w lewo jest po prostu milsza i ładnie się wije w lesie. Niestety po około 200 metrach droga została zagrodzona i nie było żadnej innej drogi jak tylko powrót. Niektórzy próbowali iść wzdłuż rozkopanej ulicy, ale było trudno. Wybrałem powrót i kilkoro innych spacerowiczów również."

Z remontowanej Trasy Zamkowej spadają fragmenty asfaltu. Każdy poszkodowany ma prawo zgłosić się do nas i starać się o odszkodowanie - mówiła Hanna Pieczyńska z ZDiTM.

Napisał do nas jeden z mieszkańców wyspy Wolin: "Przeczytałem, że dzisiejszej nocy strażacy mieli problem z gaszeniem pożaru w Dargobądzu - nie było wody. Trochę mnie to niepokoi? Kto kontroluje hydranty??". O przepisach dot. hydrantów mówił kpt. Michał Wiaderski z Komendy powiatowej Straży Pożarnej w Kamieniu Pomorskim.

Nasza audycja jest na żywo i często reagujemy "na żywo" na zgłoszenia. Nasi Słuchacze poinformowali nas, że w okolicach dworca PKP Szczecin Główny, a także w centrum miasta jest sporo czarnego dymu. Wybuchły dwa pożary, jeden na terenie bazy PKS przy ul. Heyki oraz jeden w centrum - tam pali się piwnica - mówił rzecznik Komendanta Miejskiego PSP Piotr Tuzimek.

Powróciliśmy też do sprawy mieszkanki Wyszomierza w gm. Nowogard. W lutym
nasza Słuchaczka, pani Maria z Nowogard u napisała do nas: "kobieta ma rentę w wysokości 700 zł, nie ma wody, prądu i węgla, nie chce nikogo wpuszczać do domu, bo jej wstyd". Teraz mieszkanka Wyszomierza ma już wodę i prąd, jest pod opieką OPS, ale nie ma np. lodówki czy pralki. Pani Maria była naszym gościem. Mamy już konkretne zgłoszenia od Słuchaczy, pan Adam chce przekazać lodówkę, pan Zdzisław telewizor, a pan Adam chce kupić sprzęt AGD. Dziękujemy!

Na koniec poruszyliśmy sprawę dot. spółki ENEA. Jak informuje nas Słuchacz, zgodnie z "promocją", wpłaty za rachunki w PKO S.A. są bez prowizji. Niestety jak się okazuje w oddziale na prawobrzeżu przy ul. Jasnej są bezpłatne, ale tylko między 12 a 13. Berenika Ratajczak z biura prasowego ENEi odesłała nas z tym problemem do banku.
Zaprasza Janusz Wilczyński

24.05.2018

Nasz Słuchacz pan Jacek jest zdruzgotany tym, co widzi w pobliżu Stawu Brodowskiego: "większość informacyjnych tablic jest dosłownie zniesiona z ziemi, pomazane w ławki popisane wulgaryzmami". Naszym gościem był rzecznik ZUK. Andrzej Kus mówił też o stanie przygotowań do otwarcia Arkonki, trwa m.in. czyszczenie wody w basenach - pytał o to nasz Słuchacz, pan Arek.

Z kolei pan Arek ze szczecińskiego os. Kaliny chciał zwrócić uwagę na: "problem wyrzucania potężnych ilości jedzenia na trawniki. Zakładam, że osoby za to odpowiedzialne są ludźmi starszymi i robią to z założeniem, że grzechem jest wyrzucanie jedzenia do śmietnika, natomiast pozostawiając na dworze `ptaszki będą miały jedzonko`. Problem w tym, że poza standardowymi bochenkami chleba i równomiernie rozrzuconymi kromkami, codziennością są pozostałości po obiedzie np. w postaci przyprawionego mięsa drobiowego z kawałkami kości. Efekt jest odwrotny, ponieważ przy obecnych temperaturach już po jednym dniu wszelkie resztki wyglądają jak na załączonym obrazku a wszystkie zwierzęta, w tym psy, chorują po zjedzeniu, nie wspominając o estetyce i odorze na osiedlach." Naszymi gośćmi byli wiceprezes Katolickiej Agencji Informacyjnej o. Stanisław Tasiemski i lek. weterynarii Mirosław Wróbel z Vetmedic.

Mieszkańcy i turyści w Międzyzdrojach we wtorek byli świadkami niskich przelotów wojskowych myśliwców - m.in. nasz stały Słuchacz pan Damian i pan Adam. Można było zobaczyć w pewnym momencie strzał i kule ognia. Czy to tylko ćwiczenia czy realna interwencja wojskowa? Naszym gościem był oficer prasowy 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego kpt. Grzegorz Jasianek.
Mamy też oficjalna odpowiedź: "We wskazanym rejonie realizowany był jeden epizodów międzynarodowego szkolenia lotniczego NATO Tiger Meet 2018, którego Polska jest gospodarzem. Nadmieniam, że zadania realizowane przez załogi samolotów nie zawierały elementów użycia uzbrojenia a jedynie tzw. flar zakłócających. Ponadto informuję, że pułap lotu podczas realizacji tego elementu szkolenia wynosił nie mniej niż 3000 metrów".

W Szczecinie nigdzie nie można wypożyczyć jachtu klasy "Omega". Jak się okazuje najbliższa wypożyczalnia tego typu sprzętu jest nad jeziorem Miedwie w Morzyczynie. Naszymi gośćmi byli rzecznik spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Mateusz Lipka oraz członek Polskiego Związku Klasy Omega i Klubu Żeglarskiego Jomitoka Tomasz Mordas.

Zaprasza Krzysztof Kukliński
Myśliwce nad Międzyzdrojami, autor Damian Trott

23.05.2018

Od wielu miesięcy na ul. Powstańców Wielkopolskich na środku jezdni stoi słupek. Dlaczego? O tym mówiła rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Jest sukces - PKP ustawiło na przystanku kolejowym w Strzebielewie Pyrzyckim ławki. Mówił o tym Zbigniew Wolny ze spółki PKP PLK. Nasz gość poinformował także o tym, kiedy naprawione zostaną rogatki na przejeździe kolejowym na ul. Jagiellońskiej.

Zegar na frontowej ścianie dworca Szczecin Główny nie działa - informuje nasz Słuchacz, pan Roman Sztukowski. I na razie nie będzie działać - wykonawca zbankrutował, szukamy nowego - mówiła Katarzyna Grzduk z wydz. prasowego PKP SA.

Czy Szczecin ma rzeczywiście morski charakter, czy stolica województwa stoi frontem do żeglarzy? Do naszej redakcji wpływa sporo uwag dot. infrastruktury, np. nie działające pompy do zęz, brak miejsca do zimowania jednostek, czy niezagospodarowanych nabrzeży. Naszym gościem był wiceprezes Zachodniopomorskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego Zbigniew Jagniątkowski.
Zaprasza Janusz Wilczyński

22.05.2018

Było 60 mieszkań, a ponad 200 wniosków - to efekt kilkudniowego oczekiwania chętnych na mieszkania z zasobów TBS pod siedzibą spółki przy ulicy Mariackiej. Naszym gościem był rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Na dawnym stadionie "Czarnych" Szczecin regularnie urządzane są libacje alkoholowe, jest pełno śmieci, dochodzi do prób molestowania - alarmuje nasza Słuchaczka. Naszymi gośćmi były Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie i rzeczniczka Straży Miejskiej Joanna Wojtach.

Mieszkańcy bloku przy ulicy Malczewskiego skarżą się na hałas urządzeń wentylacyjnych zamontowanych na dachu CH Galaxy. Można przeprowadzić badanie hałasu - zapewniała rzeczniczka Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

Na terenie mariny na Wyspie Grodzkiej nie działa specjalna pompa pozwalająca na wyciągnięcie wody, smarów i innych zanieczyszczeń z zęz jachtowych. Urządzenie przechodzi przeglądy pozimowe, będzie gotowe w tym tygodniu - mówił rzecznik spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia Mateusz Lipka.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

21.05.2018

Policja będzie szukać sprawców, którzy wlali do fontanny na Wałach Chrobrego... płyn do mycia naczyń. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę, grupa młodych ludzi wlała sześć butelek płynu - mówił w naszej audycji rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie Andrzej Kus. - Fontanna się spieniła, musieliśmy spuścić wodę, musieliśmy przeczyścić całą nieckę i instalację. Powoli ją dzisiaj uruchamiamy na nowo. Mamy nagranie z "tego" wyczynu - zapewnia Kus. Zakład Usług Komunalnych nagranie z monitoringu przekaże policji.

Kilkanaście osób ustawiło się w kolejce pod siedzibą szczecińskiego ZBILKU, by zdobyć wymarzone mieszkanie - informuje nas nasz stały Słuchacz Jacek. Jak się okazuje jutro od 7:30 rozpocznie się przyjmowanie wniosków o przydział mieszkań Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Decyduje zasada "kto pierwszy ten lepszy". Pierwsze osoby w kolejce stanęły już w czwartek. - Zmieniliśmy zasady przydziału lokali będących w puli TBS - mówił w naszej audycji rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek. W mieszkaniach po które ustawia się kolejka obowiązuje czynsz "tbs-owski", czyli 14 zł za metr kw. za miesiąc. Lokali tych nie można wykupić.
Tomasz Klek dodaje, że nowe oferty będą ukazywać się na bieżąco m.in. w mediach, na stronie internetowej i siedzibie Zarządu.

Zofia Brzozowska od lat opiekuje się w ptakami w swoim mieszkaniu w jednym z bloków. Niestety nie każdemu to się podoba. Pani Zofia była naszym gościem.

Do szkoły muzycznej I stopnia w Szczecinie uczęszcza agresywny chłopiec. Jak relacjonują nam rodzice - dziecko bije nawet nauczycielki, dyrekcja niewiele jednak może zrobić. Naszym gościem była dyrektor placówki Katarzyna Dziurkowska.
Zaprasza Janusz Wilczyński

18.05.2018

Przy ulicy Hrubieszowskiej ma powstać osiedle. Okoliczni mieszkańcy protestują, bo budynki mają być wybudowane w odległości ok. 12 metrów od ich zabudowań a mają mieć nawet siedem kondygnacji. Naszym gościem był jeden z mieszkańców, pan Dariusz.

Trwa remont drogi w Lipniku, jest tam ruch wahadłowy, tworzą się spore kolejki. Wykorzystują to osoby podające się za osoby głuchonieme, sprzedając za 10 zł figurki św. Krzysztofa. Będzie interwencja policji.

Były interwencje dot. źle zaparkowanych aut przy skrzyżowaniu Al. Bohaterów Warszawy i Wilków Morskich - mówiła Magdalena Woźniak ze szczecińskiej Straży Miejskiej.

Do szkoły muzycznej I stopnia w Szczecinie uczęszcza agresywny chłopiec. Jak mówią rodzice - dziecko bije nawet nauczycielki, dyrekcja jednak nie reaguje. Naszym gościem był jeden z rodziców. W poniedziałek natomiast na ten temat porozmawiamy z dyrekcją placówki.

Nasza Słuchaczka skarży się na niejasny system informatyczny, umożliwiający rekrutację do szczecińskich przedszkoli. Naszym gościem była Leonarda Rożek z wydz. Oświaty UM w Szczecinie.
Zaprasza Janusz Wilczyński

17.05.2018

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na zaparkowane od dwóch dni auto na rogu Al. Bohaterów Warszawy i Wilków Morskich. Będzie interwencja.

Z kolei pana Mariusza zainteresowała ławeczka na przystanku przy ul. Matejki "Filharmonia". Mamy odpowiedź Hanny Pieczyńskiej z ZDiTM: "to w związku z remontem przystanku, w sobotę powinno już być normalnie".

Do 31 października Wojewódzki konserwator Zabytków przedłużył termin wydania opinii nt. wycinki ponad 300 drzew rosnących wzdłuż drogi Unin - Wolin - mówił o tym wicestarosta kamieński Marek Matys.

Brzózki w gm. Nowe Warpno to coraz bardziej popularna turystyczna miejscowość nad Zalewem Szczecińskim. Wiele domów nie ma tam jednak kanalizacji i korzysta z szamb, często nieszczelnych - dlatego Zalew w tym rejonie nie należy do najczystszych. Większa część miejscowości będzie skanalizowana - zapewniał burmistrz Nowego Warpna Władysław Kiraga.

Jest ciąg dalszy sprawy papugarni Rio - sprawą zajmie Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Szczecinie, mówił dyrektor referatu orzeczniczo-prawnego w PINB Mariusz Czasnojść.
Zaprasza Janusz Wilczyński

16.05.2018

Od lipca uczniowie szczecińskich podstawówek będą mieli bezpłatne przejazdy komunikacją miejską - tak uchwaliła Rada Miasta. Tymczasem co z uczniami, którzy mieszkają w sąsiednich gminach np. Dobra czy Kołbaskowo, a uczą się w Szczecinie?
Wójtowie i burmistrzowie tych gmin nie zgadzają się na propozycje Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. ZDiTM chce, by Kołbaskowo płaciło za 5 miesięcy przejazdów aż 340 zł - mówiła w naszej audycji wójt Małgorzata Schwarz. Jak dodaje, to normalna cena tzw. biletu semestralnego, uwzględniającego np. przejazdy liniami pośpiesznymi i nocnymi, których w Kołbaskowie nie ma.
- Chcielibyśmy z panem prezydentem sprawę przedyskutować, bo w przypadku mojej gminy - a uczniów mamy około 1000 - byłyby to koszty milionów złotych - podkreśliła Małgorzata Schwarz. Sprawą zajmie się w czwartek Komisja Gospodarki Komunalnej, Rewitalizacji i Ochrony Środowiska.
- Potrzebny jest kompromis - mówił na naszej antenie przewodniczący komisji, radny Marek Duklanowski.
Jak tłumaczy ZDiTM 340 zł to "realna kwota, uwzględniająca wszelkie koszty". Tymczasem przedstawiciele gmin mówią, że powinno to być ok. 90 złotych.

Powracamy do sprawy mieszkania, który zawiera elementy konstrukcyjne zawierający szkodliwy i zakazany kreozot. Wymienimy te elementy zapewniał prezes spółki Iradaja Zarząd Nieruchomości Bernard Redner. Czy kreozot jest niebezpieczny? O tym mówił praktyk, mistrz kominiarstwa Wiesław Misztela.

Dlaczego wycinane są drzewa w Alei Kwiatowej oraz przy Skwerze Telesfora Badetko? O tym mówił rzecznik ZUK Andrzej Kus.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

15.05.2018

Nasza Słuchaczka, pani Paulina kupiła mieszkanie od jednego ze szczecińskich zarządców nieruchomości. Lokal jest na poddaszu budynku na szczecińskim Pogodnie. Kobietę zaniepokoiły ślady zalania na suficie. Gdy rozpoczęła remont okazało się, że do wzmocnienia konstrukcji użyto starych podkładów kolejowych - a są one zabezpieczone zakazaną i niebezpieczną substancją o nazwie kreozot. Naszymi gośćmi byli pani Paulina, Maciej Barc z Laboratorium Analiz Chemicznych Spark-Lab i Krzysztof Gach z biura Rzecznika Praw Konsumenta w Szczecinie. Czekamy na komentarz zarządcy.

Nasz stały Słuchacz opisał sytuację jaka spotkała jego teściową - kobieta miała chory kręgosłup, była odsyłana od lekarza do lekarza. W końcu trafiła do lekarza specjalisty, który by wypisać receptę skierował ją do lekarza rodzinnego. Naszym gościem była rzeczniczka Zach. Oddz. Wojewódzkiego NFZ w Szczecinie Małgorzata Koszur.

Temat parkowania przy dworcu głównym PKP wciąż żywy, wczoraj na ten temat obradowała Komisja ds. Rozwoju, Promocji i Gospodarki Morskiej Rady Miasta Szczecina. Naszym gościem był radny Janusz Jagielski.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
13141516171819

FOTOGALERIA

22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.