Czas Reakcji
Radio Szczecin » Czas Reakcji » ARCHIWUM - 2018

26.06.2018

Ktoś podrzucił do jednego z parków w Świnoujściu parówki z trucizną w środku. Dwa psy, które je zjadły zdechły. Właściciel jednego z czworonogów wyznaczył nagrodę 1000 zł za pomoc w schwytaniu sprawcy. Nasze służby sprawdziły teren parku, nie znaleźliśmy niczego podejrzanego - mówił w naszej audycji rzecznik prezydenta Świnoujścia Robert Karelus.

Nasza Słuchaczka, pani Ewa skorzystała z kładki przy ul. Hangarowej w Szczecinie. Po tym co zobaczyła - musiała zrobić zdjęcia. Sprawą zajmuje się ZDiTM.

W audycji powróciliśmy do tematu recepty pana Krzysztofa - ze względu na to, że dokument był nieczytelny i brakowało na nim danych, nasz Słuchacz musiał zapłacić 100 proc. wartości leku. Nasz gość, pan Krzysztof zamierza walczyć o swoje i napisać skargę. Dyrekcja przychodni natomiast nie chciała rozmawiać na ten temat zasłaniając się ustawą "RODO"...

W audycji powróciliśmy do tematu nocnych hałasów budowy kolejnego etapu osiedla "Panoramika" w Szczecinie. Czy rzeczywiście musi być tak głośno? O tym mówił rzecznik Mostostal Warszawa S.A. Paweł Kwiecień.

Krawężniki na Al. Wojska Polskiego w Szczecinie wyglądają jakby jakieś duże zwierze je pogryzło - informują nas nasi Słuchacze. Tak jest m.in. przy skrzyżowaniu z ulicą Unii Lubelskiej. To betonowe krawężniki, mają swoje lata i rzeczywiście są poszczerbione - mówiła w naszej audycji rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego Hanna Pieczyńska. Na razie jednak Zarząd Dróg pogryzionych krawężników nie wymieni. Ma to zrobić przy okazji remontu torowiska - za kilka lat.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

25.06.2018

Nasza Słuchaczka ma gniazdo szerszeni na działce, nikt jej jednak nie chce lub nie może pomóc. Naszym gościem był zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Policach st. kpt. Piotr Maciejczyk.

Co najmniej do jutra potrwa naprawa szlabanu na przejeździe kolejowym na ulicy Goleniowskiej. W piątek uszkodził go jeden z kierowców, który uciekał przed pociągiem. Jak się okazuje do takiej sytuacji doszło tam nie po raz pierwszy. Po otwarciu zjazdu z S3 w kierunku Dąbia ruch na przejeździe jest zwielokrotniony.
Kierowcy często nie zwracają uwagi na czerwone światło i wjeżdżają na tory, tam nie ma dróżnika a szlaban opuszczany jest automatycznie, gdy w pobliżu jest pociąg - mówił w naszej audycji Zbigniew Wolny ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W ostatnim przypadku kierowca uszkodził elektroniczny element sterujący, jutro ma być zainstalowany. Zbigniew Wolny poinformował, że w związku z awarią przejazd jest dodatkowo oznakowany, apeluje jednocześnie o ostrożność.

W audycji powróciliśmy do ciężkiej sytuacji mieszkaniowej pani Małgorzaty ze Złocieńca. Jej dom prawdopodobnie zostanie rozebrany. Otrzymaliśmy zdjęcia, nie wygląda to dobrze...

Co z inwestycją ZWiK na ulicy Pyrzyckiej w szczecińskim Kijewie? Od tygodni z jezdni wystają trzy, kilkumetrowe elementy studni. Jest tam niebezpiecznie - alarmują Słuchacze. Naszym gościem był Piotr Landowski ze szczecińskiego ZWiK.
Zaprasza Janusz Wilczyński

22.06.2018

Na Szafera 10 w Szczecinie straszy wrak. Sprawę zna Straż Miejska, sprawa nie jest taka prosta, właściciel pojazdu zmarł, dotarliśmy do członków rodziny, będzie interwencja - mówiła Joanna Wojtach ze Straży.

Niepełnosprawna poruszająca się na wózku elektrycznym znowu w akcji - tym razem na Prawobrzeżu. Naszym gościem była rzeczniczka ZDITM. Hanna Pieczyńska wyjaśniła także sytuację naszego Słuchacza, którego syn przez 15 minut był "uwięziony" w tramwaju - mówiliśmy o tym w ub. wtorek.

W audycji powróciliśmy do sprawy anteny na dachu zabytkowego budynku rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego. Antena będzie mniej widoczna z ulicy - zapewniała rzeczniczka uczelni Julia Poświatowska-Szumiło.

Mieszkańcy dzielnicy Warszów w prawobrzeżnej części Świnoujścia skarżą się na zapylenie węglem. Zanieczyszczenie pochodzi z portu, nasze domu są bardzo blisko, szczególnie dużo pyłu jest podczas przeładunków - mówił w naszej audycji przewodniczący Rady Osiedla Warszów Dariusz Krzywda. Nie możemy kontrolować terenów portowych, może to zrobić np. marszałek województwa lub Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska, poprosiliśmy o interwencję - mówiła naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska i Leśnictwa w Urzędzie Miasta w Świnoujściu Beata Tułodziecka-Terenda.
Wysłaliśmy pytania do firmy, która przeładowuje węgiel w porcie dotyczące używania kurtyn wodnych - czekamy na odpowiedź.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

21.06.2018

Nasz Słuchacz skarży się, że w szczecińskiej strefie kibica oglądający mecz nagminnie pala papierosy, ponadto telebim jest za nisko. Konstrukcja urządzenia nie pozwala na montaż ekranu wyżej, co do papierosów - będzie interwencja - mówiła rzeczniczka spółki Żegluga Szczecińska Turystyka Wydarzenia, organizatora Strefy Celina Wołosz.

Przestrzegamy przed barszczem Sosnowskiego. Nasza Słuchaczka twierdzi, że bardzo dobrze z tą niebezpieczną rośliną radzi sobie gmina Osina. Stosujemy opryski, wycinanie niewiele daje mówił wójt Krzysztof Szwedo.

Mieszkańcy Rokity w gminie Przybiernów nie chcą by w pobliżu ich domów operator sieci komórkowej wybudował maszt. Z kolei na tym terenie sygnał jest bardzo słaby, lub nie ma go w ogóle, np. w pociągach przejeżdżających przez miejscowość. Gmina niewiele może zrobić, sprawą zajął się sąd. Naszym gościem była wójt Przybiernowa Lilia Ławicka.
Zaprasza Janusz Wilczyński

20.06.2018

Nasz Słuchacz zwrócił uwagę na parkowanie przy CH Fala. Jak zapowiada Joanna Wojtach ze Straży Miejskiej w Szczecinie - będzie interwencja.

Nasz stały Słuchacz, pan Piotr kupił w sklepie sieci Biedronka karkówkę. Nowy rodzaj karkówka "wodna", polecamy zdjęcie.

Przy wjeździe na Trasę Zamkową jest nowa organizacja ruchu. Słuchacze narzekają na oznakowanie. Sprawdzamy to.

Nie udało się uratować turysty w Dziwnowie. Jak relacjonował w naszej audycji Wiesław Borowski z firmy Wibor, która odpowiada za bezpieczeństwo na kąpielisku, 78-latek wszedł do morza i zniknął pod wodą. Do zdarzenia doszło w środę około południa. - Na niestrzeżonej plaży, daleko od stanowisk naszej plaży strzeżonej, mężczyzna wszedł do morza i zniknął pod wodą. Tak twierdzą świadkowie - mówił Borowski. - Któryś z wczasowiczów wyciągnął go na brzeg. Nie wygląda to dobrze.
Akcja reanimacyjna trwała ponad godzinę. 78-latek pochodził ze Świdnicy.
Gmina Dobra apeluje do mieszkańców o zaprzestanie podlewania przydomowych ogródków. Ma to poprawić dostawy wody. Na problemy m.in. z niskim ciśnieniem wielokrotnie skarżyli się nasi Słuchacze. Stąd nasz apel o zaprzestanie podlewania ogrodów i terenów zielonych w godzinach popołudniowych i wieczornych - mówiła w audycji wójt gminy Teresa Dera. Wójt dodaje, że najlepiej podlewać ogrody po 22 giej albo wcześnie rano.

Kiedy miasto rozpocznie przebudowę węzła drogowego w Szczecinie-Podjuchach? - pytają się nasi Słuchacze. Przetarg powinniśmy rozstrzygnąć na początku lipca - mówił Piotr Zieliński z biura prasowego UM Szczecin.

W wakacje nie powinno być większych utrudnień na nadmorskiej "102" - zapowiada Zachodniopomorski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Od ponad roku trwają prace pomiędzy Międzywodziem a Dziwnowem i pomiędzy Łukęcinem a Lędzinem w gminie Gryfice. W ub. roku w wielu miejscach obowiązywał ruch wahadłowy, tworzyły się kilometrowe korki. - Wczoraj rozmawialiśmy z wykonawcami, do końca czerwca na obu odcinkach będą już warstwy asfaltu - zapewniał w naszej audycji dyr. Zarządu Dróg Michał Żuber.

W miejscowości Parnica w okolicach Bań rośnie barszcz Sosnowskiego - alarmuje nasz Słuchacz. Interwencję zapowiedział nasz gość, wójt gminy Banie Teresa Sadowska.
Zaprasza Janusz Wilczyński

19.06.2018

Mamy mały sukcesik - żywopłot który zasłaniał jezdnie na ul. Sikorskiego jest już przycięty - o czym informuje pan Robert. Na zdjęciu - żywopłot przed przycinką.

Na zabytkowym budynku rektoratu Uniwersytetu Szczecińskiego jest zainstalowana antena. Nasz Słuchacz uważa, że nie jest to zbyt eleganckie i zastanawia się czy to legalne...

Dziecko naszego Słuchacza było kilkanaście minut zamknięte w tramwaju na pętli. Chłopiec zapomniał wysiąść na wcześniejszym przystanku, motorniczy z kolei po skończeniu kursu nie zauważył pasażera i tramwaj zamknął. To niedopuszczalne, sprawdzamy monitoring - mówiła rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Pies sąsiadów szczeka pół nocy - skarży się nasz Słuchacz. O sprawie mówiła rzeczniczka Straży Miejskiej w Szczecinie Joanna Wojtach.

Mieszkańcy Strzeżewa skarżą się na niskie ciśnienie wody, m.in. nasz Słuchacz. Pan Jacek, hoduje krowy, zbyt niskie ciśnienie utrudnia mu prowadzenie gospodarstwa. Naszymi gośćmi byli pan Jacek oraz burmistrz Kamienia Pomorskiego Stanisław Kuryłło.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

18.06.2018

Wandale w akcji - mamy zdjęcia. Czy jest na nich sposób? Zawiadomienie musi złożyć właściciel obiektu - mówiła Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Szkoła na szczecińskim Warszewie pęka w szwach, uczniowie mają lekcje na 2 zmiany, klasy są przepełnione. W przyszłym roku natomiast prawdopodobnie trzeba będzie podzielić klasy, a z tym nie zgadzają się rodzice. Naszym gościem była dyrektor SP7 Teresa Kalina.

Do północnych dzielnic Szczecina jeżdżą starsze i bardziej wyeksploatowane autobusy, niż np. w centrum - twierdzi nasza Słuchaczka. Naszym gościem była rzeczniczka ZDiTM Hanna Pieczyńska.

Podczas piaskowania Trasy Zamkowej na przejeżdżające dołem auta lecą pył i kamienie - narzekają nasi Słuchacze. Każdy poszkodowany może się do nas zwrócić o odszkodowanie - zapewniała Hanna Pieczyńska.

W audycji powróciliśmy do tematu niewyraźnie napisanej recepty. Na co zwrócić uwagę, co jest najważniejsze na recepcie? O tym mówiła Bożena Michałkiewicz z wydz. gospodarki lekami zachodniopomorskiego oddziału NFZ.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

15.06.2018

Nasz Słuchacz otrzymał receptę od jednej ze szczecińskich lekarek. Niestety w aptece farmaceuta stwierdził, że jest ona nieczytelna i leku nie sprzeda. Jak się okazuje lekarka jest znana z wypisywania niewyraźnych recept. Naszym gościem była Hanna Borowiak, prezes Zachodniopomorskiej Rady Aptekarskiej.

Pan Daniel przesłał nam kilka zdjęć wykonanych w Parku Żeromskiego: "stan alejek w parku jest katastrofalny, szczególnie tych z masy bitumicznej, fatalnym pomysłem są alejki szutrowe. Ławki są porozstawiane bez ładu i składu, bardzo często brakuje przy nich koszy na śmieci, zresztą tak samo jak brak odpowiedniej ilości koszy wzdłuż alejek. W tej części parku nie ma ani jednego placu zabaw dla dzieci mimo, że jest wiele polan. Stan alejek zniechęca do spacerów zwłaszcza z małymi dziećmi. Czy tak musi być?"

Z kolei pan Robert wysłał nam zdjęcie z ulicy Sikorskiego: "Ten żywopłot ogranicza lub nawet zasłania widoczność".

Pani Jadwiga z Wyszomierza "odżyła", ma już m.in. podłączoną pralkę i telewizor - relacjonują nasi Słuchacze pani Maria i pan Sławek. Bardzo dziękujemy!
W SP 7 na szczecińskim Warszewie jest ciasno, trzeba rozdzielić klasy. Narzeka na to nasza Słuchaczka, pani Joanna. Kiedy w tej dzielnicy powstanie nowa szkoła? w 2020 roku - mówił Piotr Zieliński ze szczecińskiego magistratu.

Wielu wypożyczających łódki, niewymagających pozwoleń i patentów zachowuje się nieodpowiedzialnie - informuje nasz Słuchacz. Czy tak jest rzeczywiście? O tym mówił prezes zarządu Szczecińskiego Wodnego Pogotowia Ratunkowego Jacek Kleczaj.
Zaprasza Janusz Wilczyński

14.06.2018

Zarządca nieruchomości Amber - Nieruchomości ma problemy ze ściągnięciem należności od właścicieli mieszkań. Proponuje "przesunięcie" pieniędzy z funduszu remontowego. To niedozwolone - mówiła adwokat Monika Plisecka-Wajdziak.

Z "Muzeum Bunkier V3" pod Międzyzdrojami zginęły karabiny i pistolety.
- W czwartek rano złodzieje uszkodzili kłódki na drzwiach wejściowych i weszli do środka starego bunkra, w którym są eksponaty - mówiła w naszej audycji rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim Aleksandra Berenda. - Skradzione przedmioty to tylko repliki, co oznacza, że to są przedmioty wykonane współcześnie na wzór starych rzeczy. Miały one również wartość pamiątkową. Należy dodać, że żaden z tych przedmiotów nie posiadał cech bojowych.

To będzie rewolucja w pociągach Przewozów Regionalnych - od sierpnia będzie można kupić bilet u konduktora, płacąc.... kartą.
Od lat w ten sposób można zapłacić za przejazd np. pociągami spółki Intercity. Ale nie Przewozów Regionalnych - tym większy to jest problem w mniejszych miejscowościach, gdzie nie ma np. dworców i kas, a bilet trzeba kupić u konduktora.
O problemie od wielu lat mówili nasi Słuchacze.
Ponad pięć lat temu spółka kupiła dla konduktorów specjalne urządzenia, które nie tylko drukują bilety, ale i odczytują ich wersje elektroniczne. Niestety nie mają one opcji płatności kartą, dlatego je wymieniamy mówił w czwartek w "Czasie Reakcji" rzecznik Przewozów Regionalnych - Dominik Lebda.
- Będzie to 1780 sztuk, to jest bardzo dużo w skali całego kraju i to nie tylko będzie możliwość płatności kartą, będzie tam dynamiczna informacja pasażerska - na bieżąco, na żywo o różnych utrudnieniach, o możliwościach skomunikowania i przesiadki. Będzie również możliwość sczytywania dokumentów, np. w programach lojalnościowych - powiedział Dominik Lebda. Ile będzie kosztować wymiana wszystkich terminali? Na razie nie wiadomo. Na pewno będzie to kilka milionów złotych.

Od dłuższego czasu otrzymujemy mnóstwo uwag dot. stanu technicznego autobusów należących do szczecińskiego PKS. Jednocześnie spółka prowadzi stacje diagnostyczną. To dozwolone - mówiła zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Zofia Byra.
Zaprasza Krzysztof Kukliński

13.06.2018

W nocy 12 czerwca nieznany sprawca uszkodził kilka lusterek na ulicy Piłsudskiego, przy Placu Grunwaldzkim. Jest nagranie z monitoringu. Sprawą zajmuje się policja, naszym gościem była Mirosława Rudzińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Dopiero na jesień miasto planuje remont nawierzchni na skrzyżowaniu Szosy Stargardzkiej i ulicy Przyszłości przy wyjeździe ze Szczecina. Od wielu lat, przy upałach tworzą się tam 20 - 40 centymetrowe koleiny. Zmiana pasa może spowodować uszkodzenie podwozia - o czym wielokrotnie informowali nas Słuchacze. Przyczyną powstania kolein nie są zbyt ciężkie tiry czy busy, przed feralnym skrzyżowaniem mamy wagę, regularnie kontrolujemy pojazdy - zapewniała w audycji zastępca Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego Zofia Byra.
- Statystyki z tego roku wyglądają następująco: 150 pojazdów było poddanych ważeniu, z czego tylko cztery samochody ciężarowe były przeważone i to mniej więcej o 10 procent w stosunku do normy - mówiła Zofia Byra.
Jak informuje biuro prasowe szczecińskiego magistratu wymiana nawierzchni w tym miejscu planowana jest na jesień, ponieważ teraz Szosa Stargardzka jest częścią objazdu remontowanej „chociwelki”. Ponadto wkrótce ma rozpocząć się przebudową węzła Kijewo, a to będzie się wiązać z dodatkowymi utrudnieniami w ruchu.

Na ulicy Nad Odrą 60 jest mnóstwo gruzu i śmieci - alarmuje nasz Słuchacz. Był tam pożar, wszystko będzie uprzątnięte - zapewniał rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa Tomasz Klek.

Sterty gruzu zalegają na dzikich wysypiskach na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie - alarmują nasi Słuchacze. Jak się okazuje śmiecą nie firmy kamieniarskie, a głównie pogrzebowe, które wykonują tzw. "dochówki". Jak mówił nasz gość, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Szczecinie Andrzej Kus, zdarza się też, że mieszkańcy na własną rękę instalują czy wymieniają stare nagrobki z lastriko na granitowe.
- Takie osoby zamiast wywieźć i zutylizować pozostałości, rzucają je w krzaki bądź zostawiają przy drodze z nadzieją, że ktoś za nich to posprząta. Dlatego, jeżeli ktoś widzi takie dzikie wysypiska lub kogoś, kto dopuszcza się takiego czynu, to prosimy, by nam to zgłosił. Będziemy natychmiast reagowali - apelował Kus.

Nasz Słuchacz Mieszko Czarnecki publikuje na swoim profilu na jednym z portali społecznościowych zdjęcia nieprawidłowo zaparkowane auta, a jest ich naprawdę sporo. Dlaczego? O tym mówił w audycji sam autor profilu.
Zaprasza Janusz Wilczyński
Pogromca lusterek
Pogromca lusterek
11121314151617

FOTOGALERIA

22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
22.03.2019
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej

Szanowny Użytkowniku.

Poniżej zebraliśmy informacje dotyczące zasad przetwarzania Twoich danych osobowych wynikających z Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady Unii Europejskiej 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (zwanym dalej RODO). Prosimy o ich przeczytanie – nie powinno to zająć zbyt wiele czasu. Z niniejszego opracowania dowiesz się jakie obowiązki ma Administrator, jakie przysługują Ci prawa oraz w jaki sposób z tych praw korzystać. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami.

Przechodząc do serwisu lub klikając w prawym górnym rogu tej informacji, zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych oraz na wskazane poniżej działania.

Wykorzystujemy pliki cookies oraz inne technologie

W naszych serwisach wykorzystujemy pliki cookies (tzw. „ciasteczka”) i inne pokrewne technologie, mające na celu:

Zakres wykorzystywania plików cookies możesz zdefiniować w ustawieniach wykorzystywanej przez Ciebie przeglądarki. Bez wprowadzenia zmian ustawień, informacje w plikach cookies mogą być zapisywane w pamięci Twojego urządzenia. Więcej szczegółów znajdziesz w Polityce prywatności .

Co to są dane osobowe?

Dane osobowe to informacje o zidentyfikowanej lub możliwej do zidentyfikowania osobie fizycznej. Mogą to być m.in. imię i nazwisko, adres e-mail czy numer telefonu. W zakresie korzystania z takich jak nasz serwisów internetowych wyróżnia się również dane osobowe takie jak jak adres IP użytkownika, informacja o dotychczasowej aktywności użytkownika, informacja zbierana za pośrednictwem tzw. plików cookies, a także podobnych technologii. Jeśli dany plik cookie nie zawiera danych osobowych, ale możliwe jest zestawienie informacji z tego pliku z inną informacją pozyskaną od Ciebie, tzn. jeśli jest możliwość zidentyfikowania Twojej osoby – takie pliki cookies są również objęte ochroną wynikającą z przepisów dotyczących bezpieczeństwa danych osobowych.

Pliki cookies, potocznie zwane "ciasteczkami” są plikami, w których podczas przeglądania strony internetowej, zapisują się pewne informacje trafiające ostatecznie do urządzenia końcowego (np. komputera lub smartfona). Pliki cookies mają wiele funkcji – od umożliwiających prawidłowe funkcjonowanie naszego serwisu internetowego, po pozwalające na zachowywanie preferencji użytkownika, jak również personalizowanie stron internetowych w zakresie wyświetlanych treści oraz dostarczanych reklam.

Co powinieneś wiedzieć w zakresie bezpieczeństwa Twoich danych osobowych w związku z RODO

 1. Administratorem Twoich danych osobowych jest Polskie Radio Szczecin S.A. z siedzibą przy al. Wojska Polskiego 73, 70-481 Szczecin (zwane dalej „Rozgłośnią”).
 2. Na mocy art. 37 ust. 1 lit. a) RODO został powołany Inspektor Ochrony Danych (IOD), który nadzoruje sferę przetwarzania danych osobowych w Rozgłośni. Z IOD możesz skontaktować się pisząc na adres podany powyżej lub na adres mail iod@radioszczecin.pl . Inspektor chętnie pomoże we wszystkich kwestiach związanych z ochroną danych osobowych, w szczególności udzieli odpowiedzi na pytania dotyczące przetwarzania Twoich danych osobowych.
 3. Twoje dane osobowe przetwarzane będą w celu :
 4. Rozgłośnia przetwarza Twoje dane osobowe w ściśle określonym, minimalnym zakresie niezbędnym do osiągnięcia celach, o których mowa powyżej.
 5. Twoje dane osobowe mogą zostać udostępnione innym podmiotom. Podstawą ww. działania mogą być przepisy prawa (np. ZUS, administracja skarbowa, wymiar sprawiedliwości) lub właściwie skonstruowane, zapewniające bezpieczeństwo danym osobowym, umowy powierzenia danych do przetwarzania podmiotom trzecim, z którymi współpracuje Rozgłośnia (np. z podmioty sektora teleinformatycznego i telekomunikacyjnego, usług analitycznych i marketingowych).
 6. Twoje dane osobowe mogą być przekazywane do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej wyłącznie za Twoją jednoznaczną zgodą uzyskaną po uprzednim przestawieniu zasad i potencjalnych skutków takiego przekazania oraz spełnieniu szeregu wymogów określonych zapisami RODO.
 7. W przypadku wskazanym w pkt 5 i 6 Twoje dane będą zabezpieczone w sposób zapewniający im poufność z wykorzystaniem właściwych rozwiązań technicznych i technologicznych zgodnych z dobrymi praktykami stosowanymi w procesie bezpiecznego przetwarzania danych osobowych.
 8. Twoje dane osobowe będą przechowywane przez okres niezbędny do realizacji celu dla jakiego zostały zebrane, zgodnie z terminami archiwizacji określonymi przez ustawy szczególne oraz ustawę z dnia 14 lipca 1983 r. o narodowym zasobie archiwalnym i archiwach (Dz.U. z 2018 r., poz. 217), a w przypadku gdy były przetwarzane na podstawie wyrażonej przez Ciebie zgody – do momentu jej wycofania.
 9. W związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych przysługuje Ci prawo do:
 10. Z powyższych uprawnień można skorzystać bezpośrednio w siedzibie Polskiego Radia Szczecin S.A., kierując korespondencję na adres siedziby Administratora lub na adres poczty elektronicznej Inspektora Ochrony Danych.
 11. Jeżeli uznasz, iż przetwarzanie dotyczących Twoich danych osobowych narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO) przysługuje Ci prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego na adres: Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00-193 Warszawa
 12. Podanie danych osobowych jest dobrowolne ale w zależności od sytuacji może być wymogiem ustawowym lub umownym. W szczególnych przypadkach niepodanie danych może warunkować realizację działań których jesteś Podmiotem (w tym zawarcie umowy).
 13. Twoje dane będą mogą podlegać zautomatyzowanemu przetwarzaniu polegającemu na profilowaniu. Personalizujemy treści i reklamy a także poddajemy analizie aktywność na stronie i w Internecie. Jednym ze sposobów przetwarzania przez nas danych osobowych jest tzw. profilowanie, które polega na tym, że możemy w oparciu o Twoje dane tworzyć dla Ciebie profile preferencji i następnie dostosowywać treści wyświetlanych reklam tak, aby odpowiadały Twoim potrzebom i zainteresowaniom. Jednocześnie informujemy, że nie dokonujemy zautomatyzowanego podejmowania decyzji, w tym w oparciu o profilowanie.