Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Koncert "Betlejem w Szczecinie". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Koncert "Betlejem w Szczecinie". Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
Arka Noego, Natalia Niemen, Litza, Mietek Szcześniak i Mate.O - to tylko część wykonawców, których zobaczymy i usłyszymy w szczecińskiej Netto Arenie.
4 stycznia o godzinie 18 rozpocznie się ewangelizacyjny i charytatywny koncert najpiękniejszych kolęd z różnych stron świata „Betlejem w Szczecinie” pt. Głośna Noc.

Koncert odbędzie się w 13. miastach Polski. Artyści zaśpiewają i zagrają m.in. w Warszawie, Toruniu, Wrocławiu czy Gdyni. W sobotę rozpoczęła się trasa koncertowa.

- Szczecin jest czwartym miastem na tej trasie - mówi ks. Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. - To jest czas bożonarodzeniowy, świąteczny, więc składamy sobie życzenia, patrzymy, słuchamy i sami też bierzemy udział w tym kolędowaniu nie tylko polskich kolęd, ale kolęd z całego świata.

W Szczecinie zobaczymy także Magdę Beredę, Kasię Wilk, Agnieszkę Musiał, Gabi Gąsior, Mayę Avraham, Andrzeja Lamperta, Skubasa, Adama Krylika, Marka Piekarczyka oraz Zespół Muzyczny Jana Smoczyńskiego.

Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na parafialne i archidiecezjalne duszpasterstwo młodzieży.

Więcej informacji na stronie kuria.pl
- Szczecin jest czwartym miastem na tej trasie - mówi ks. Sławomir Zyga, kanclerz Kurii Metropolitalnej w Szczecinie.

Zobacz także

2020-03-30, godz. 19:28 Rekolekcje w Radiu Szczecin. "Boża Miłość jest większa(...)od każdej zarazy" Wierzmy, że Boża Miłość jest większa od każdego zła, od każdego grzechu i od każdej zarazy - mówił w homilii chrystusowiec ks. Andrzej Łysy. Duszpasterz akademicki prowadzi rekolekcje wielkopostne w Radiu Szczecin. » więcej 2020-03-30, godz. 07:13 Rekolekcje wielkopostne w Radiu Szczecin W poniedziałek zaraz po serwisie wiadomości o godzinie 18 Radio Szczecin przeprowadzi transmisję rekolekcji wielkopostnych. Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną w niemal pustym Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szcze… » więcej 2020-03-29, godz. 08:13 Rekolekcje wielkopostne na antenie Radia Szczecin Od poniedziałku do środy na antenie Radia Szczecin zapraszamy na transmisję rekolekcji wielkopostnych. Wygłosi je chrystusowiec ks. Andrzej Łysy, który jest duszpasterzem akademickim. » więcej 2020-03-28, godz. 13:45 Czym zastąpić tradycyjne święcenie pokarmów wielkanocnych? W związku z epidemią koronawirusa episkopat odradza organizowanie tradycyjnego święcenia pokarmów. W zamian proponuje się obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu, przed śniadaniem wielkanocnym. » więcej 2020-03-27, godz. 11:44 "Rekolekcje z pustego Wieczernika". Transmisja w Radiu Szczecin Radio Szczecin przeprowadzi transmisję rekolekcji wielkopostnych. Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie w poniedziałek kilka minut po 18. » więcej 2020-03-27, godz. 09:44 "Tęsknimy za Wami". Księża zapraszają do modlitwy w internecie [WIDEO] 'Tęsknimy za Wami' - kilkunastometrowy baner z takim napisem wywiesili na wieży kościoła szczecińscy księża. » więcej 2020-03-25, godz. 09:43 "Zwalczmy szalejącą pandemię wirusa, pandemią naszej modlitwy" Modlitwa we wszystkich kościołach i bijące dzwony zabrzmią w środę w południe. To odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. » więcej 2020-03-24, godz. 11:40 Apel przewodniczącego Episkopatu Polski Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem o wspólną modlitwę w Święto Zwiastowania Pańskiego, które przypada na środę 25 marca. » więcej 2020-03-24, godz. 08:00 Pierwsze Komunie Święte w maju, ale w innej odsłonie Rodzinne Pierwsze Komunie Święte w maju, zamiast grupowych - to zalecenia Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-03-22, godz. 20:21 W środkowej Kenii ma powstać Polski Dom Katolicki Polski Dom Katolicki im. św. Jana Pawła II w środkowej Kenii w Isiolo to nowy pomysł Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej
1234567