Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

Wraz ze szczecińską reprezentacją był ks. Mariusz Wencławek, salezjanin, który współorganizuje szczeciński Męski Różaniec. Fot. Archiwum prywatne
Wraz ze szczecińską reprezentacją był ks. Mariusz Wencławek, salezjanin, który współorganizuje szczeciński Męski Różaniec. Fot. Archiwum prywatne
Ponad 2,5 tys. mężczyzn spotkało się w niedzielę w Legionowie na ogólnopolskim zjeździe Wspólnoty Wojowników Maryi. To wspólnota, której celem jest doskonalenie duchowe i zawierzenie Matce Bożej. W spotkaniu uczestniczyła ponad 30-osobowa reprezentacja mężczyzn wraz z córkami ze Szczecina i regionu.
Tematem zjazdu było hasło "Ojciec i córka" a na konferenacji mówiono o relacjach rodzinnych m.in. ojca z córką. Mszy św. przewodniczył bp warszawsko-praski Marek Solarczyk.

Kilkudziesięcioosobowa wspólnota Wojowników Maryi tworzy się w Szczecinie i jest efektem Męskiego Różańca. W każdą pierwszą sobotę miesiąca grupa kilkuset mężczyzn maszeruje przez miasto z różańcem w ręku odmawiając modlitwę. Msza i przemarsz ulicami Szczecina cieszą się coraz większą popularnością.

Tomasz Graszek ze Szczecina uważa, że każdy w swoim życiu poszukuje drogi do Boga. - Bóg czasem daje natchnienie każdemu z nas, szczególnie mężczyznom, którzy są głową rodziny i chcą dbać o tą rodzinę, więc szukają tej drogi, jak dbać o relacje w małżeństwie, relacje bycia ojcem. Wojownicy Maryi to taka piękna wspólnota mężczyzn, którzy pragną odnaleźć Boga przede wszystkim w sobie, a później przekazać tego Boga w rodzinie. Żyć wiarą, żyć miłością, żyć nadzieją i razem wspólnie szukać drogi do nieba - powiedział pan Tomasz.

- Tematem konferencji było pytanie, jak zostać bohaterem dla swojej córki - mówi Gosia. - Moim zdaniem, mój tata już jest bohaterem, a przez to, że poszukuje bardzo bliskiej relacji z Bogiem i skoro on chce, to i ja mogłam tu przyjechać.

Krzysztof Czeda z Widuchowej odpowiedzialny za szczecińską grupę wojowników Maryi jest pełen optymizmu. - Widzę, że przyszłość będzie bardzo owocna. Po naszych spotkaniach, dzisiejszym wyjeździe i świadectwach, które były w autobusie widzę, że to będzie bardzo mocna grupa - przyznał pan Krzysztof.

Spotkanie Wojowników Maryi odbędzie się 25 stycznia w parafii św. Jana Bosko w Szczecinie o 6 rano. A kolejna edycja Męskiego Różańca w pierwszą sobotę lutego w Bazylice św. Jana Chrzciciela o 7 rano.

Więcej informacji w niedzielnej audycji katolickiej "Religia na fali" 19 stycznia.
Relacja Piotra Kołodziejskiego.

Zobacz także

2020-03-30, godz. 19:28 Rekolekcje w Radiu Szczecin. "Boża Miłość jest większa(...)od każdej zarazy" Wierzmy, że Boża Miłość jest większa od każdego zła, od każdego grzechu i od każdej zarazy - mówił w homilii chrystusowiec ks. Andrzej Łysy. Duszpasterz akademicki prowadzi rekolekcje wielkopostne w Radiu Szczecin. » więcej 2020-03-30, godz. 07:13 Rekolekcje wielkopostne w Radiu Szczecin W poniedziałek zaraz po serwisie wiadomości o godzinie 18 Radio Szczecin przeprowadzi transmisję rekolekcji wielkopostnych. Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną w niemal pustym Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szcze… » więcej 2020-03-29, godz. 08:13 Rekolekcje wielkopostne na antenie Radia Szczecin Od poniedziałku do środy na antenie Radia Szczecin zapraszamy na transmisję rekolekcji wielkopostnych. Wygłosi je chrystusowiec ks. Andrzej Łysy, który jest duszpasterzem akademickim. » więcej 2020-03-28, godz. 13:45 Czym zastąpić tradycyjne święcenie pokarmów wielkanocnych? W związku z epidemią koronawirusa episkopat odradza organizowanie tradycyjnego święcenia pokarmów. W zamian proponuje się obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu, przed śniadaniem wielkanocnym. » więcej 2020-03-27, godz. 11:44 "Rekolekcje z pustego Wieczernika". Transmisja w Radiu Szczecin Radio Szczecin przeprowadzi transmisję rekolekcji wielkopostnych. Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie w poniedziałek kilka minut po 18. » więcej 2020-03-27, godz. 09:44 "Tęsknimy za Wami". Księża zapraszają do modlitwy w internecie [WIDEO] 'Tęsknimy za Wami' - kilkunastometrowy baner z takim napisem wywiesili na wieży kościoła szczecińscy księża. » więcej 2020-03-25, godz. 09:43 "Zwalczmy szalejącą pandemię wirusa, pandemią naszej modlitwy" Modlitwa we wszystkich kościołach i bijące dzwony zabrzmią w środę w południe. To odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. » więcej 2020-03-24, godz. 11:40 Apel przewodniczącego Episkopatu Polski Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem o wspólną modlitwę w Święto Zwiastowania Pańskiego, które przypada na środę 25 marca. » więcej 2020-03-24, godz. 08:00 Pierwsze Komunie Święte w maju, ale w innej odsłonie Rodzinne Pierwsze Komunie Święte w maju, zamiast grupowych - to zalecenia Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-03-22, godz. 20:21 W środkowej Kenii ma powstać Polski Dom Katolicki Polski Dom Katolicki im. św. Jana Pawła II w środkowej Kenii w Isiolo to nowy pomysł Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej
1234567