Radio SzczecinRadio Szczecin » Religia na fali

We wtorek w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza żałobna w intencji biskupa Stanisława Stefanka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
We wtorek w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza żałobna w intencji biskupa Stanisława Stefanka. Fot. Robert Stachnik [Radio Szczecin/Archiwum]
We wtorek w Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa odbędzie się msza żałobna w intencji biskupa Stanisława Stefanka - wieloletniego biskupa pomocniczego w diecezji szczecińsko-kamieńskiej.
- Ksiądz biskup Stanisław Stefanek był w ostatnich latach ordynariuszem diecezji łomżyńskiej i tam odbędzie się pogrzeb a msza żałobna to pożegnanie w naszej diecezji - mówi ks. Jarosław Staszewski, proboszcz Sanktuarium. - Był chrystusowcem, a my w dużej mierze pracujemy na terenie archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej. Jedyna jego parafia, gdzie pracował jako wikary to Stargard. Potem poszedł na studia, potem pracował jako rektor seminarium, potem był Wikariuszem Generalnym w Zgromadzeniu, a później został biskupem pomocniczym.

Ksiądz biskup Stanisław Stefanek przez szesnaście był biskupem pomocniczym diecezji szczecińsko-kamieńskiej. - To już było mocne wrośnięcie w diecezję, podwójnie, bo posługa kapłańską i biskupią. Ten kawałek Polski, ci ludzie, to miejsce zawsze było mu drogie.

Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 12.00. Pogrzeb biskupa Stanisława Stefanka odbędzie się w czwartek w Łomży. Biskup zostanie pochowany w tamtejszej katedrze.
- Ksiądz biskup Stanisław Stefanek był w ostatnich latach ordynariuszem diecezji łomżyńskiej i tam odbędzie się pogrzeb a msza żałobna to pożegnanie w naszej diecezji - mówi ks. Jarosław Staszewski, proboszcz Sanktuarium.
Ksiądz biskup Stanisław Stefanek przez szesnaście był biskupem pomocniczym diecezji szczecińsko-kamieńskiej.

Zobacz także

2020-03-30, godz. 19:28 Rekolekcje w Radiu Szczecin. "Boża Miłość jest większa(...)od każdej zarazy" Wierzmy, że Boża Miłość jest większa od każdego zła, od każdego grzechu i od każdej zarazy - mówił w homilii chrystusowiec ks. Andrzej Łysy. Duszpasterz akademicki prowadzi rekolekcje wielkopostne w Radiu Szczecin. » więcej 2020-03-30, godz. 07:13 Rekolekcje wielkopostne w Radiu Szczecin W poniedziałek zaraz po serwisie wiadomości o godzinie 18 Radio Szczecin przeprowadzi transmisję rekolekcji wielkopostnych. Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną w niemal pustym Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szcze… » więcej 2020-03-29, godz. 08:13 Rekolekcje wielkopostne na antenie Radia Szczecin Od poniedziałku do środy na antenie Radia Szczecin zapraszamy na transmisję rekolekcji wielkopostnych. Wygłosi je chrystusowiec ks. Andrzej Łysy, który jest duszpasterzem akademickim. » więcej 2020-03-28, godz. 13:45 Czym zastąpić tradycyjne święcenie pokarmów wielkanocnych? W związku z epidemią koronawirusa episkopat odradza organizowanie tradycyjnego święcenia pokarmów. W zamian proponuje się obrzęd błogosławieństwa posiłku w domu, przed śniadaniem wielkanocnym. » więcej 2020-03-27, godz. 11:44 "Rekolekcje z pustego Wieczernika". Transmisja w Radiu Szczecin Radio Szczecin przeprowadzi transmisję rekolekcji wielkopostnych. Pierwsza Msza Św. z nauką rekolekcyjną z Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie w poniedziałek kilka minut po 18. » więcej 2020-03-27, godz. 09:44 "Tęsknimy za Wami". Księża zapraszają do modlitwy w internecie [WIDEO] 'Tęsknimy za Wami' - kilkunastometrowy baner z takim napisem wywiesili na wieży kościoła szczecińscy księża. » więcej 2020-03-25, godz. 09:43 "Zwalczmy szalejącą pandemię wirusa, pandemią naszej modlitwy" Modlitwa we wszystkich kościołach i bijące dzwony zabrzmią w środę w południe. To odpowiedź na prośbę papieża Franciszka, który w minioną niedzielę apelował o modlitwę 25 marca, w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. » więcej 2020-03-24, godz. 11:40 Apel przewodniczącego Episkopatu Polski Przewodniczący Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki zwrócił się z apelem o wspólną modlitwę w Święto Zwiastowania Pańskiego, które przypada na środę 25 marca. » więcej 2020-03-24, godz. 08:00 Pierwsze Komunie Święte w maju, ale w innej odsłonie Rodzinne Pierwsze Komunie Święte w maju, zamiast grupowych - to zalecenia Kurii Metropolitalnej Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej 2020-03-22, godz. 20:21 W środkowej Kenii ma powstać Polski Dom Katolicki Polski Dom Katolicki im. św. Jana Pawła II w środkowej Kenii w Isiolo to nowy pomysł Papieskich Dzieł Misyjnych Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. » więcej
1234567