Migawka
Radio SzczecinRadio Szczecin » Migawka » AUDYCJE
MIGAWKA-Program z 27.11.22
Mieliśmy się już w mijającym roku nie spotykać - ale sami pytaliście na wcześniejszych Plenerach Migawki, czy może nie uda się zorganizować jeszcze jednego fotograficznego wyjścia? To zapraszamy - po raz kolejny - do Muzeum Techniki i Komunikacji Zajezdnia Sztuki w Szczecinie. Gmach ma nowe architektoniczne przestrzenie i jak najbardziej można je obejrzeć. Oczywiście także wystawa główna, która ma kilka ciekawostek. Dziękujemy tu za pomoc dyrektorowi Muzeum Stanisławowi Horoszko oraz Wojciechowi Felińskiemu, który opowiada o najnowszej ekspozycji przy ulicy Niemierzyńskiej. Na Plenerze Migawki spotkamy się za dwa tygodnie, w sobotę 10 grudnia - a wciąż możecie wziąć udział w Przeglądzie Filmów o Górach O Góry!. Danuta Piotrowska opowiedziała nam o wyjątkowej wystawie w Galerii ZPAF oddział Szczecin z wyprawy na Mont Blanc 1971.
MIGAWKA-Program z 20.11.22
W tym wydaniu Migawki gościmy fotografa, który jest widziany praktycznie na każdym koncercie, jaki odbywa się w Szczecinie. Lesław Kopecki, jak opowiada, grał także na gitarze w zespole i miłość do muzyki zdeterminowała też jego fotograficzną drogę. Choć, co zobaczycie także w mini galerii w tym akapicie - oraz oficjalnie na jego stronach - nie stroni również od fotografii ulicznej czy sportowej. Zresztą, był także na turnieju rugby, który fotografowaliśmy w ramach ostatniego Pleneru Migawki.
MIGAWKA-Program z 13.11.22
W kolejności: na początku tej audycji posłuchacie krótkiej relacji z rozpoczęcia 148. Pleneru Migawki - robiliśmy zdjęcia podczas turnieju rugby olimpijskiego w Szczecinie, z udziałem Kaskady Szczecin. O wybranych kadrach - widzicie je w akapicie z tą audycją - rozmawiamy krótko pod koniec audycji. I jeszcze zaproszenie na wystawę organizowaną przez Fotoklub Zamek. Ekspozycję w holu nieopodal wejścia do Opery na Zamku można oglądać do 10 grudnia. A w Migawce rozmowa z autorką zdjęć na wystawie "Konie. Pasja i Sztuka" Martą Płachtą. Dodajmy, że są tam również malarskie prace Joanny Ignor.
MIGAWKA-Program z 06.11.22
Mini-maraton z Plenerami Migawki trwa. W momencie, gdy słuchacie w tej audycji relacji ze 147. Pleneru "Jesiennego spaceru po Puszczy Bukowej" - to my już jesteśmy w niedzielę 6 listopada właśnie na 148. Plenerze na turnieju olimpijskiego rugby w Szczecinie. Te zdjęcia pojawią się tu za tydzień. A teraz porozmawiajmy o tym, co sfotografowaliście na żółtym szlaku w Puszczy Bukowej. Dziękujemy rzeczniczce Nadleśnictwa Gryfino Lidii Kmiecińskiej za pokazanie nam tego miejsca. Wybrane kadry w akapicie pod audycją widzicie, ale niezmiennie polecamy obejrzeć całą Galerię Migawki na tej stronie.
MIGAWKA-Program z 30.10.22
W pierwszej części audycji odwiedzamy z mikrofonem Starą Rzeźnię na szczecińskiej Łasztowni, aby zrelacjonować, co działo się na wernisażu wystawy i premiery książki Szczecińskiego Towarzystwa Fotograficznego "Przedsiębiorczy Szczecin". A w drugiej części programu rozmawiamy z Jackiem Jasińskim z Kaskada Szczecin Rugby. W przyszłą niedzielę 6 listopada odbędzie się w naszym mieście turniej ligi w olimpijskiej odmianie 7x7. I tam będziemy robić zdjęcia. Rugby jest bardzo widowiskowym sportem, o czym opowiada nasz gość, parę słów także tytułem przypomnienia o tym, o czym warto pamiętać fotografując sport - i widzimy się na stadionie przy ulicy Tenisowej równo za tydzień. Szczegóły znajdziecie w Aktualnościach Migawki i w tej audycji.
MIGAWKA-Program z 23.10.22
Zaczynamy audycję oczywiście od omówienia zdjęć z naszego sportowego Pleneru Migawki na meczu piłkarek nożnych Pogoni Szczecin w ekstraklasie. Nie łatwe to było zadanie, ale uczestnicy naszego spotkania naprawdę sobie z tym poradzili! A w drugiej części audycji od razu zapraszamy na 147. Plener Migawki - "Jesienny spacer po Puszczy Bukowej". Sami zresztą sugerowaliście, że to byłoby ciekawe miejsce a nasze spotkanie. A dzięki pomocy rzeczniczki Nadleśnictwa Gryfino Lidii Kmiecińskiej, która opowiada o atrakcjach tego pięknego lasy, możecie już planować czas na przyszłą niedzielę 30 października. Wszystkie szczegóły znajdziecie poniżej, w dziale Aktualności Migawki. Dla ułatwienia - tu jest mapa - a tu też link do audycji Radia Szczecin w której również zajmujemy się sprawami lasów.
MIGAWKA-Program z 16.10.22
Planując Plenery Migawki staramy się o różne fotograficzne doświadczenia. Tak się złożyło, że dwa ostatnie spotkania - licząc z tym - to prawdziwa próba umiejętności i sprzętu. Zarówno fotografia koncertowa (w czasie Festiwalu Młodych Talentów), jak i robienie zdjęć w trakcie meczu piłkarskiego nie jest takie łatwe, jakby się mogło wydawać. Miło było oglądać wygraną piłkarek Pogoni Szczecin w ekstraklasie kobiet, a czy udało się to oddać w naszych pracach? Te kadry będziemy oglądać za tydzień, a teraz zapraszamy do słuchania relacji ze 146. Pleneru Migawki. Warto włączyć to nagranie, bo i dyskutujemy o pomysłach na kolejne fotograficzne spotkania...
MIGAWKA-Program z 09.10.22
W pierwszej części audycji parę słów o kadrach, które widzicie pod tym akapitem - naturalnie wszystkie prace zobaczycie w dziale Galeria Migawki nieco niżej na tej stronie. 145. Plener Migawki odbył się na Festiwalu Młodych Talentów, to było trudne spotkanie z fotografią koncertową. Później, również krótko ponieważ o tej wystawie już mówiliśmy w Migawce - a odnotowujemy, że można ją oglądać w nowym miejscu. I wreszcie relacja z wernisażu wystawy szczecińskiego twórcy Cezarego Dubiela, którego ekspozycję "Nasze czasy" możecie zobaczyć w Muzeum Narodowym "Centrum Dialogu Przełomy" na placu Solidarności w Szczecinie.
MIGAWKA-Program z 02.10.22
Przewrotnie, tę audycję zaczynamy od zapowiedzi kolejnego naszego plenerowego spotkania. O którym ogólnie już mówiliśmy, natomiast teraz przekazujemy dokładne informacje: że mecz piłkarek Pogoni Szczecin odbędzie się w sobotę 15 października o godzinie 14.30, więc my spotkamy się wcześniej, o 14. Oczywiście 146. Plener Migawki będzie otwarty dla wszystkich chętnych, niezależnie od sprzętu i umiejętności - tylko KONIECZNIE WEŹCIE KAMIZELKI ODBLASKOWE. Później w audycji krótka relacja z Pleneru numer 145., który odbył się w ostatni piątek miesiąca, 30 września w Teatrze Letnim im. Heleny Majdaniec. Podczas organizowanego przez Szczecińską Agencję Artystyczną Festiwalu Młodych Talentów ćwiczyliśmy fotografię koncertową.
MIGAWKA-Program z 25.09.22
W pierwszej części audycji nasz gość, Timm Stütz, zaprasza do Willi Lentza na 30 września, na godzinę 17, aby podsumować ekspozycję o której zresztą mówiliśmy, bo byliśmy na wernisażu wystawy "Człowiek i przestrzeń". Również 30 września odbędzie się w Teatrze Letnim koncert Festiwalu Młodych Talentów - to będzie nasz 145. Plener Migawki. Żebyście zdążyli, to spotkamy się przed obiektem o godzinie 18 (choć można przyjść wcześniej, występy potrwają od godziny 16.10 do 20). Tu znajdziecie informacje o artystach, których zobaczymy. A na koniec audycji już anonsujemy, żebyście zarezerwowali sobotnie wczesne popołudnie 15 października, gdy wybierzemy się na mecz piłkarek Pogoni Szczecin. O szczegółach mówić jeszcze będziemy w kolejnej audycji, to będzie 146. "Sportowy" Plener Migawki.
12