Trochę Kultury
Radio SzczecinRadio Szczecin » Trochę Kultury » Wydarzenia aktualne
Nagrody Pro Arte przyznane. [Fot.Małgorzata Frymus]
Nagrody Pro Arte przyznane. [Fot.Małgorzata Frymus]
Nagrody Pro Arte przyznane. [Fot.Małgorzata Frymus]
Nagrody Pro Arte przyznane. [Fot.Małgorzata Frymus]
Cecylia Judek, Renata Korek, Ryszard Baloń i Szymon Wyrzykowski laureatami "Pro Arte".

Nagrody „Pro Arte" przyznawana jest przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w naszym regionie. Nagroda przyznana została po raz 12-ty.

Ryszard Baloń to mieszkający i pracujący od blisko 50 lat w Stargardzie grafik. Grafiką warsztatową zajmuje się od 1974 r. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę warsztatową, użytkową i komputerową. Prowadzi działalność w zakresie edukacji artystycznej. Jest członkiem szczecińskiego oddziału Związku Polskich Artystów Plastyków.

Cecylia Judek jest bibliotekarką zajmującą się rękopisami. Przez lata pracy w Książnicy Pomorskiej pozyskała wiele cennych dla biblioteki zbiorów, inicjowała wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych mających na celu zachowanie pamięci o ludziach i miejscach.
Nagrody za swoja działalność artystyczna odebrali też w miniony piątek Renata Korek poetka, pisarka, regionalistka od niemal 30 lat dyrektorka Ośrodka kultury w Trzebiatowie oraz Szymon Wyrzykowski dyrektor i dyrygent od 20 lat CHAPSU czyli Chóru Profesora Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego.
Uroczystość rozdania nagród odbyła się wczoraj wieczorem w Operze na Zamku. Laureaci otrzymali statuetki, dyplomy oraz gratyfikacje finansowe w wysokości 15 tys. zł.
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus z Ryszardem Baloniem
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus z Cecylią Judek
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus z Szymonem Wyrzykowskim
Posłuchaj rozmowy Małgorzaty Frymus z Renatą Korek
 

Zobacz także

2024-02-18, godz. 17:00 Daniel Źródlewski i jego pasja dziełami Caspara Davida Friedricha. [ROZMOWA] Daniel Źródlewski kulturoznawca, na co dzień rzecznik prasowy Muzeum Narodowego w Szczecinie od lat jest wielbicielem twórczości Caspara Davida Friedricha… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 "Jeśli to miłość..." koncert Ryszarda Leoszewskiego. [RELACJA] Lider zespołu "Sklep z ptasimi piórami" Ryszard Leoszewski zaprosił swoich wielbicieli w czwartek wieczorem do Filharmonii imienia Mieczysława Karłowicza… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 18 Gryfiński Festiwal Miejsc i Podróży WŁÓCZYKIJ startuje ze spotkaniami w środę 21.02.2024 [ROZMOWA] Ponad 60 wydarzeń: spotkań z miłośnikami wędrówek, reportażystami, etnografami oraz artystami zaplanowano na 18. edycję Gryfińskiego Festiwalu Miejsc… » więcej 2024-02-18, godz. 14:45 Owacje na stojąco dla sióstr Sosnowskich, Szymona Bywalca i Zbigniewa Bagińskiego | Filharmonia w Szczecinie [POSŁUCHAJ… Ze Szczecina pochodzi wielu wybitnych muzyków, w tym także kompozytorów. Kiedyś tworzył tu Carl Loewe, dziś Janusz Stalmierski czy Piotr Klimek. Niewiele… » więcej 2024-02-18, godz. 17:00 Złoty Ekslibris Książnicy Pomorskiej dla Rafała Podrazy. [ROZMOWA] Dyrektor Książnicy Pomorskiej w Szczecinie i Prezes szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich zapraszają na wydarzenie uhonorowania Rafała Podrazy… » więcej 2024-02-13, godz. 23:06 "Pękło cne serce". Ostatnie pożegnanie Wiesława Orłowskiego [POSŁUCHAJ] Padający deszcz ze śniegiem nie powstrzymał wielbicieli talentu, znajomych, przyjaciół i rodziny w towarzyszeniu w ostatniej drodze aktorowi i śpiewakowi… » więcej 2024-02-11, godz. 15:30 „Europolifonie” sekstetu proMODERN w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie [ROZMOWA, ZDJĘCIA] Program premierowego koncertu muzyki świata pt. „Europolifonie”, którego świadkiem była publiczność czwartkowego wieczoru w Filharmonii im. Mieczysława… » więcej 2024-02-11, godz. 14:30 Dzień Patrona Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej – prof. Marka Jasińskiego [POSŁUCHAJ, ZDJĘCIA] Zwycięzca wielu międzynarodowych konkursów kompozytorskich, pierwszy laureat Zachodniopomorskiego Nobla w dziedzinie nauk artystycznych, twórca utworów chóralnych… » więcej 2024-02-14, godz. 00:26 Pomnikowa "Babska sprawa" [POSŁUCHAJ] Aż trudno uwierzyć, że jeden z najsłynniejszych pomników Szczecina Bogusława X i Anny Jagiellonki, stojący przy wejściu do Zamku Książąt Pomorskich… » więcej 2024-02-12, godz. 23:07 "Marsz śmierci" - film dokumentalny Przemysława Kaweńskiego [ROZMOWA] We wtorek (13 lutego) w szczecińskim Multikinie odbędzie się premiera pierwszego filmu dokumentalnego o podobozie obozu Ravensbrück w Königsberg in Neumark… » więcej
12345