Pogoń Szczecin wygrała 3:1 z chorzowskim Ruchem w 27. kolejce piłkarskiej ekstraklasy i pozostaje jedynym zespołem w lidze bez porażki w tym roku. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Bramki dla Pogoni strzelili: Maciej Dąbrowski w 37 minucie, Takafumi Akahoshi w 76' i w 87' Marcin Robak, który umacnia się na fotelu lidera najlepszych strzelców. Dla gości w 48 minucie gola z dyskusyjnego rzutu karnego zdobył Filip Starzyński.

To kolejka, która może zdecydować, czy znajdziemy się w ósemce - powiedział w piątkowej audycji "Sport w Sieci" Dariusz Wdowczyk. Niedzielne zwycięstwo bardzo przybliża Portowców do tego, by zagrać w grupie walczącej o mistrzostwo Polski.

Ruch był rewelacją wiosny. Dopiero w ostatniej kolejce Piast Gliwice przerwał znakomitą passę Niebieskich, którzy od grudnia ubiegłego roku wygrali sześć meczów z rzędu.

Pogoń ma już 42 punkty i praktycznie zapewnione miejsce w czołowej ósemce, która po sezonie zasadniczym grać będzie o medale Mistrzostw Polski. W kolejnym ligowym meczu Portowcy w piątek zmierzą się na wyjeździe z Koroną Kielce.

Zobacz relację z meczu i wyjściowe składy na mecz.
Zdaniem jednego ze strzelców bramek dla Pogoni Macieja Dąbrowskiego, zwycięstwo szczecińskiej jedenastki było w pełni zasłużone.