Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali z Widzewem Łódź w ostatnim meczu fazy zasadniczej ekstraklasy 1:0. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali w sobotę z Widzewem Łódź 1:0. To był ostatni mecz rundy zasadniczej piłkarskiej ekstraklasy.
Bramkę dla Portowców zdobył w 51. minucie Marcin Robak. To był dwudziesty gol napastnika szczecińskiej jedenastki w tym sezonie.

- Mecz nie był łatwy, bo bramkę udało się zdobyć dopiero na początku drugiej połowy. Zwycięstwo cieszy tym bardziej, że dzięki niemu awansowaliśmy w tabeli - powiedział tuż po meczu Marcin Robak.

Po sobotnim zwycięstwie Pogoń Szczecin zajmuje czwarte miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy. W kolejnej rundzie, zgodnie z reformą wprowadzoną w tym sezonie, tabela ekstraklasy jest dzielona na dwie części, podzielone na pół będą też punkty drużyn.

Pogoń zajmująca czwarte miejsce trafi do grupy mistrzowskiej z 24 punktami. Portowcy rozegrają w tej grupie siedem spotkań i mają szanse na podium, bo tracą tylko jeden punkt do zajmującego trzecie miejsce chorzowskiego Ruchu.

Pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej za dwa tygodnie. Pogoń zmierzy się w Szczecinie z Górnikiem Zabrze.

Posłuchaj wywiadu z Marcinem Robakiem.
Z Marcinem Robakiem rozmawiał Artur Dyczewski.
Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali w sobotę z Widzewem Łódź 1:0. Materiał: T-Mobile Ekstraklasa/x-news