Pogoń Szczecin gra z Górnikiem Zabrze na rozpoczęcie decydującej fazy rozgrywek o mistrzostwo Polski. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Pogoń Szczecin zremisowała z Górnikiem Zabrze 2:2 (2:1) w pierwszym meczu w decydującej fazie rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Oba gole dla Pogoni strzelił najskuteczniejszy w ekstraklasie Marcin Robak (2' i 45'). Dla Górnika trafiali Iwan w 13 minucie i Sobolewski w 67 minucie.

Marcin Robak ma już 22 gole na koncie i wyprzedza drugiego w klasyfikacji Łukasza Teodorczyka z Lecha Poznań o trzy bramki.

Do zakończenia rozgrywek pozostało sześć meczów i Portowcy wciąż mają szanse na europejskie puchary. W tej chwili tracą jeden punkt do trzeciego w tabeli chorzowskiego Ruchu.

Szczecinianie nie przegrali w tym roku ani razu.

Mecz z Górnikiem obejrzało ponad 9 tysięcy widzów.