Mocnym akcentem zakończył się pierwszy dzień Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Szczecinie. W ostatniej konkurencji biegu na 5000 metrów złoty medal zdobył Krystian Zalewski z Barnima Goleniów.
Z zachodniopomorskich lekkoatletów dobrze spisał się także Łukasz Gauza z MKL Szczecin, który zajął piąte miejsce w biegu na 100 metrów. Najlepszy na tym dystansie był Karol Zalewski z Olsztyna. Najszybszą Polką okazała się Anna Kiełbasińska, która wygrała bieg na 100 metrów.

W sumie w pierwszym dniu zawodów na stadionie przy ulicy Litewskiej rozdano dziewięć kompletów medali. Do finału biegu na 800 metrów z najlepszym wynikiem awansował wychowanek UKL Ósemka Police Marcin Lewandowski, który w środę o tytuł mistrza kraju powalczy z Adamem Kszczotem i Arturem Kuciapskim.

W środę, w drugim dniu Mistrzostw Polski odbędą się także między innymi finały w skoku o tyczce mężczyzn z udziałem dwóch zawodników OSOT Szczecin Piotra Liska i Przemysława Czerwińskiego, rzutu młotem mężczyzn z mistrzem świata Pawłem Fajdkiem i byłym mistrzem olimpijskim Szymonem Ziółkowskim oraz rzutu dyskiem mężczyzn z wicemistrzem olimpijskim Piotrem Małachowskim.