Kenijczyk Joel Maina Mwangi wygrał 35. Szczeciński Półmaraton Gryfa. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Kenijczyk Joel Maina Mwangi wygrał 35. Szczeciński Półmaraton Gryfa. Zawodnik pokonał prawie 22 kilometry w ciągu jednej godziny, jednej minuty i 16 sekund. Wśród pań najlepsza była Agnes Chebet, również z Kenii.
- Jestem szczęśliwy, że udało mi się osiągnąć taki czas i wygrać, choć wydaje mi się, że mogłem pobiec jeszcze szybciej - powiedział Joel.

Zwycięzcy otrzymają po dwa tysiące złotych nagrody.

W biegu na 10 kilometrów najlepszy był Bartosz Nowicki. Wśród kobiet na tym samym dystansie najszybsza była Monika Andrzejczak.

W tegorocznym półmaratonie wystartowało ponad dwa tysiące zawodników. Trasa biegu wiodła ulicami Szczecina, od Jasnych Błoni, przez plac Rodła, Wały Chrobrego i plac Lotników.

Ci, którzy dobiegli do mety nie kryli zadowolenia. - Było ciężko, ale na szczęście udało mi się ukończyć bieg. Jestem zadowolony - mówili zawodnicy. - Przyjechałam specjalnie z Warszawy i muszę przyznać, że bardzo mi się podobało. Atmosfera była świetna.

Na czas półmaratonu na Jasnych Błoniach stanęło terenowe studio Radia Szczecin.
- Jestem szczęśliwy, że udało mi się osiągnąć taki czas i wygrać, choć wydaje mi się, że mogłem pobiec jeszcze szybciej - powiedział na mecie.
Ci, którzy dobiegli do mety nie kryli zadowolenia. - Było ciężko, ale na szczęście udało mi się ukończyć bieg. Jestem zadowolony - mówili zawodnicy.