Chemik udanie zadebiutował w hali Arena Szczecin wygrywając z zespołem z Turcji 3:0 w setach 25:21, 25:19 i 25:21. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Mistrzynie kraju i zdobywczynie Pucharu oraz Superpucharu Polski w towarzyskim meczu pokonały Galatasaray Stambuł 3:0 w setach do 21, 19 i 21.
Dla policzanek, które w tym sezonie będą występować w Szczecinie w ligowych i pucharowych rozgrywkach, był to pierwszy oficjalny pojedynek w nowej hali. Wygrana i doping kibiców - jak mówi Katarzyna Gajgał-Anioł, sprawiły siatkarkom Chemika wiele radości.

- Bardzo się cieszymy z tego zwycięstwa, że pierwszy mecz wygrany na hali. Wiemy że ta gra nie do końca wyglądała tak jakbyśmy chciały, ale mamy jeszcze czas by dopracować szczegóły. Kibice jak zawsze się sprawdzili i mamy nadzieję że za każdym razem będzie tutaj pełna sala i głośny doping, czyli to co lubimy najbardziej - powiedziała po meczu Katarzyna Gajgał-Anioł.

Warto dodać, że dochód ze sprzedaży biletów na spotkanie z Galatasaray zostanie przekazany na leczenie chorego na nowotwór siatkarza Zaksy Kędzierzyn-Koźle i reprezentacji Polski Grzegorza Boćka.

Kolejny mecz w hali Arena Szczecin siatkarki Chemika Police rozegrają 27 października, kiedy to w Orlen Lidze zmierzą się z Tauron MKS Dąbrowa Górnicza. Wcześniej, bo 20 października, rywalem policzanek w lidze będzie na wyjeździe Atom Trefl Sopot.
Wygrana i doping kibiców jak mówi Katarzyna Gajgał-Anioł, sprawiły siatkarkom Chemika wiele radości.