Siatkarki Chemika Police zostały mistrzyniami Polski i wywalczyły puchar kraju. A wiosną wystartowały w Lidze Mistrzyń. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Rok 2014 obfitował w wiele sukcesów regionalnych drużyn. Co się działo na boiskach, parkietach, basenach i bieżniach - podsumowujemy sportowy rok 2014.
Siatkarki Chemika Police zostały mistrzyniami Polski i wywalczyły puchar kraju, a wiosną z sukcesami wystartowały w Lidze Mistrzyń.

Tuż za podium w swojej lidze uplasowały się szczypiornistki Pogoni Baltica, a jesienią udanie wystartowały w europejskich pucharach.

Pogoń Baltica

Szczypiorniści Pogoni Gaz-System poprzedni sezon zakończyli na siódmym miejscu, w obecnym na koniec roku są na czwartym.

Pogoń Gaz-System

Największy sukces w historii klubu osiągnęli futsaliści Pogoni 04, którzy zostali wicemistrzami Polski.

Pogoń 04 Szczecin

To był przełomowy rok dla koszykarzy King Wilków Morskich Szczecin, którzy w wyniku powiększenia Tauron Basket Ligi od kilku miesięcy grają w koszykarskiej elicie.

King Wilki Morskie

Piłkarze Pogoni poprzedni sezon zakończyli na siódmym miejscu, tę samą pozycję zajmują w nowym sezonie na koniec tego roku. Bardziej niż pozycje kibicom w pamięć zapadły historyczne zwycięstwa - 5:1 z Lechem Poznań i 2:1 z Legią Warszawa.

Pogoń Szczecin

Największy sukces w historii klubu osiągnęli piłkarze Błękitnych Stargard Szczeciński, którzy awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski i wiosną zmierzą się w nim z Cracovią.

W I lidze utrzymali się piłkarze Floty Świnoujście. Dla "Wyspiarzy" 2014 minął jednak pod znakiem kłopotów organizacyjnych i finansowych.

Flota Świnoujście

W tym roku doszło też do ważnej zmiany dla siatkarskiego Szczecina. Grające w II lidze Morze Bałtyk zmieniło się w grający w I lidze Espadon.

Espadon Szczecin

Do najwyższej klasy rozgrywkowej awansowali zawodnicy futbolu amerykańskiego z Husarii Szczecin.

Husaria Szczecin

Brązowy medal krajowych mistrzostw zdobyli waterpoliści Arkonii Szczecin.

Arkonia Szczecin

BKS Skorpion Szczecin wygrał w rankingu klubowej klasyfikacji Wydziału Sportowego Polskiego Związku Bokserskiego za 2014 rok.

BKS Skorpion Szczecin

A na koniec słowo o sporcie indywidualnym - Krystian Zalewski z Barnima Goleniów został wicemistrzem Europy w biegu na trzy tysiące metrów z przeszkodami.