Pogoń 04 Szczecin wygrała AZS Katowice 2:1 w pierwszym tegorocznym meczu ekstraklasy futsalu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Halowi piłkarze Pogoni 04 od zwycięstwa rozpoczęli występy w rewanżowej rundzie rozgrywek o mistrzostwo Polski.
Szczecinianie w pierwszym tegorocznym meczu ekstraklasy futsalu pokonali we własnej hali AZS Katowice 2:1 prowadząc do przerwy 1:0. Co ciekawe wszystkie gole w sobotnim pojedynku zdobyli gracze zero-czwórki. Jako pierwszy do siatki katowiczan trafił Mateusz Jakubiak. Na początku drugiej połowy samobójczego gola strzelił Michał Kubik, a zwycięską bramkę na cztery minuty przed końcem zdobył po ładnej akcji Mateusz Gepert.

Jak przyznał jeden z najlepszych futsalistów Pogoni 04 Michał Kubik gra nie wyglądała dobrze, ale najważniejsze, że mecz zakończył się wygraną ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców.

- Zdobyliśmy trzy punkty i było dużo kibiców na meczu. Pierwszą połowę mieliśmy bardzo fajną, a drugą zagraliśmy słabo. Gdybyśmy strzelili na 2:0, 3:0, to worek z bramkami by się rozwiązał. Przypadkowa bramka i powoduje to taką nerwowość, że mamy sytuacje i nie możemy z nich strzelić. Za tydzień nikt nie będzie pamiętał czy było 2:1, czy ktoś strzelał, mamy 18 punktów i gonimy czołówkę - mówi Michał Kubik.

W kolejnym ligowym spotkaniu Pogoń 04 Szczecin za tydzień na wyjeździe zmierzy się z prowadzącą w ekstraklasie futsalu Wisłą Kraków.