Piłkarze Pogoni Szczecin wygrali z Górnikiem Zabrze 3:1 w 29. kolejce
rozgrywek o mistrzostwo Polski. Do przerwy po bramce Adama Frączczaka Portowcy prowadzili 1:0.
W drugiej połowie gola dla szczecinian w 59. minucie strzelił Łukasz Zwoliński. W 76. minucie kontaktową bramkę dla zabrzan z rzutu wolnego zdobył Mariusz Magiera. Rezultat pojedynku w 90. minucie ustalił Maksymilian Rogalski.

To trzecie z rzędu zwycięstwo Pogoni pod wodzą trenera Czesława Michniewicza. Po sobotnim sukcesie Portowcy awansowali na piąte miejsce w tabeli. Szczecinianie są bardzo bliscy zapewnienia sobie lokaty w czołowej ósemce drużyn walczących po sezonie zasadniczym o medale mistrzostw Polski.

O tym czy Pogoń pozostanie w tej ósemce zadecyduje środowy mecz Portowców w Warszawie z Legią oraz wyniki spotkań pozostałych drużyn walczących o górną połówkę tabeli.