W środę szczecinianki przegrały w Elblągu ze Startem 20:24 w trzecim meczu o trzecie miejsce w Superlidze. Fot. Adrian Sajko/info.elblag.pl
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica jeszcze bez brązowego medalu Mistrzostw Polski. W środę szczecinianki przegrały w Elblągu ze Startem 20:24 w trzecim meczu o trzecie miejsce w Superlidze.
W rywalizacji play-off do trzech zwycięstw Pogoń Baltica prowadzi ze Startem 2:1 i nadal potrzebuje tylko jednej wygranej, aby stanąć na najniższym stopniu podium.

Do przerwy w środowym pojedynku drużyna trenera Adriana Struzika prowadziła 11:8, ale w drugiej połowie na parkiecie dominowały już szczypiornistki Startu, które pokonały Pogoń i pozostały w grze o medal.

Jak mówi bramkarka szczecińskiej siódemki Adrianna Płaczek, o porażce Pogoni Baltica zadecydowała przede wszystkim słaba skuteczność.

- Przeanalizujemy dzisiejszy mecz, obejrzymy go wspólnie, wyciągniemy wnioski i mam nadzieję, że jutro wyjedziemy stąd z medalem. Zrobimy wszystko - mówiła tuż po meczu.

Kolejne spotkanie szczypiornistek Startu z Pogonią Baltica Szczecin o brązowy medal odbędzie się w czwartek o godzinie 17.30 w hali w Elblągu.