Piłkarki ręczne Pogoni Baltica zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski. Fot. Adrian Sajko/info.elblag.pl
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica zdobyły brązowy medal Mistrzostw Polski. W czwartek szczecinianki wygrały w Elblągu ze Startem 36:28 w czwartym meczu o trzecie miejsce w Superlidze.
W rywalizacji play-off do trzech zwycięstw drużyna trenera Adriana Struzika pokonała szczypiornistki Startu 3:1.

To pierwszy medal Mistrzostw Polski szczecinianek po 24 latach przerwy. W 1991 roku złoty krążek zdobyły piłkarki ręczne Pogoni Szczecin, a teraz brąz wywalczyły szczypiornistki Pogoni Baltica Szczecin.

Radości ze zdobycia medalu nie kryły: rozgrywająca Pogoni Baltica Agata Cebula oraz kołowa szczecińskiej siódemki Monika Stachowska.

- Ten mecz kosztował nas tyle sił, ale udało się! Po wczorajszym meczu byłyśmy bardzo zdeterminowane, w dzisiejszy włożyłyśmy wszystkie nasze siły i serce i udało się! Mamy medal! Cieszymy się z tego, że mamy medal i że ten sezon, który był strasznie długi i wyczerpujący, dobiegł końca - mówiły zawodniczki tuż po spotkaniu.

Głośno i radośnie było także w szatni naszych szczypiornistek. Jak mówiła Małgorzata Stasiak, brązowy medal jest tak cenny, że w obawie przed jego stratą podczas podróży postanowiła go dobrze pilnować.

- Jest już schowany w torbie. Czeka nas długa podróż, nie chcę go zgubić. Wolę go ukryć, żeby się gdzieś nie zawieruszył - mówiła zawodniczka.

Małgorzata Stasiak oraz Agata Cebula i Monika Stachowska czasu na odpoczynek nie będą mieć zbyt dużo, bo już w poniedziałek rozpoczynają zgrupowanie reprezentacji Polski przed towarzyskim meczem z Islandią oraz pojedynkami z Ukrainą w eliminacjach Mistrzostw Świata.

30 maja w Elblągu Polki zagrają z Islandią. 6 czerwca na wyjeździe zmierzą się z Ukrainą, z którą w rewanżu spotkają się 14 czerwca w Szczecinie.
Radości nie kryły rozgrywająca Pogoni Baltica Agata Cebula oraz kołowa szczecińskiej siódemki Monika Stachowska.