autopromocja

Mistrzostwa Polski w pływaniu w Szczecinie potrwają do niedzieli. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Dwa srebrne medale zdobyli zawodnicy MKP Szczecin w pierwszym dniu pływackich Mistrzostw Polski, które odbywają się na basenie Floating Arena w Szczecinie.
Drugie miejsce zajęła sztafeta 4x200 metrów stylem dowolnym mężczyzn płynąca w składzie: Dawid Zieliński, Michał Domagała, Marcin Kaczmarski i Filip Zaborowski. Szczecinianie przegrali tylko z zawodnikami Śląska Wrocław.

Srebrny krążek w wyścigu na 1500 metrów kraulem zdobył Mateusz Sawrymowicz, ale nie miał powodów do zadowolenia, bo zabrakło mu ośmiu setnych sekundy, aby uzyskać minimum na sierpniowe Mistrzostwa Świata w Kazaniu.

Na 1500 metrów kraulem złoty medal zdobył Wojciech Wojdak z Unii Oświęcim, który uzyskał minimum na Mistrzostwa Świata w Kazaniu.

Oprócz Wojdaka wyjazd w sierpniu do Rosji na Mistrzostwa Świata w pływaniu zapewnili sobie również: Jan Świtkowski w wyścigu na 200 metrów stylem motylkowym, Anna Dowgiert na 50 metrów stylem dowolnym, Alicja Tchórz na 200 metrów stylem grzbietowym oraz Radosław Kawęcki i Mateusz Wysoczyński także na 200 metrów stylem grzbietowym.

Już wcześniej w Hiszpanii minima na start w Kazaniu zrobił Konrad Czerniak, który w Szczecinie potwierdził swoje dobre wyniki wygrywając wyścig na 50 metrów stylem dowolnym z czasem lepszym od wymaganego minimum przez Polski Związek Pływacki.

Mistrzostwa Polski w pływaniu w Szczecinie potrwają do niedzieli.
Realizacja: Paweł Sip [Radio Szczecin]