Dla Konrada Czerniaka to trzeci w karierze medal Mistrzostw Świata uzyskany na basenie 50-metrowym. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Jest pierwszy medal reprezentanta Polski w Mistrzostwach Świata w pływaniu odbywających się na 50-metrowym basenie w Kazaniu.
Konrad Czerniak zdobył brąz w wyścigu na 50 metrów stylem motylkowym. Złoty medal na tym dystansie wywalczył Francuz Florent Manaudou, a srebrny Brazylijczyk Nicholas Santos. Co ciekawe brązowy medal wraz z polskim pływakiem zdobył także Węgier Laszlo Cseh, który miał taki sam czas co zawodnik AZS-u AWF Katowice.

Dla Konrada Czerniaka to trzeci w karierze medal Mistrzostw Świata uzyskany na basenie 50-metrowym. Wcześniej pochodzący z Puław pływak zdobył srebro w 2011 roku w Szanghaju i brąz dwa lata później w Barcelonie w wyścigach na 100 metrów stylem motylkowym.