Pogoń Baltica - Nykobing Falster 39:38. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica od zwycięstwa rozpoczęły międzynarodowy turniej Baltica Summer Cup odbywający się w Szczecinie.
Drużyna trenera Adriana Struzika w inauguracyjnym meczu pokonała beniaminka duńskiej ekstraklasy Nykobing Falster 39:38, prowadząc do przerwy 20:17. W szczecińskiej siódemce w ostatnich 12 minutach zagrała testowana Brazylijka Ligia Costa.

Po raz pierwszy w hali Azoty Arena w Pogoni Baltica wystąpiły także bramkarka Martyna Kozłowska oraz pozyskane z Olimpii Beskid Nowy Sącz Joanna Gadzina, Kamila Szczecina i Paulina Masna. W naszej ekipie zabrakło natomiast kontuzjowanych Agaty Cebuli i Darii Zawistowskiej.

Jak przyznała skrzydłowa Joanna Gadzina, na razie brakuje jeszcze zrozumienia z nowymi koleżankami z zespołu, ale ważne, że udało się odnieść zwycięstwo, które sprawiło dużo radości.

- To był pierwszy z trudniejszych meczów. Na razie się zgrywamy. Znamy się trochę, bo grałyśmy razem w Olimpii, teraz próbujemy zgrać się z resztą drużyny. Na pewno z czasem będzie lepiej , no i cieszymy się, że wygrałyśmy - mówi Gadzina.

W sobotę kolejne mecze turnieju. W pierwszym tego dnia pojedynku szczypiornistki Zagłębia Lubin zmierzą się o godzinie 11 z drugim zespołem Pogoni Baltica.

Wszystkie pojedynki rozgrywane są w hali Azoty Arena przy ulicy Szafera. Turniej Baltica Summer Cup potrwa do niedzieli.
Jak przyznała skrzydłowa Joanna Gadzina, na razie brakuje jeszcze zrozumienia z nowymi koleżankami z zespołu, ale ważne, że udało się odnieść zwycięstwo.