Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce w mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Piotr Lisek z OSOT-u Szczecin zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce w mityngu Diamentowej Ligi w Zurychu. Zawody w Szwajcarii odbyły się w nietypowej scenerii, bo na dworcu kolejowym.
Zmagania tyczkarzy wygrał mistrz świata z Pekinu Kanadyjczyk Shawn Barber, który zaliczył 5.92 m. Brązowy medalista z Pekinu - Piotr Lisek - skoczył 5.67 m. Szóste miejsce zajął Paweł Wojciechowski. Drugi z naszych brązowych tyczkarzy z Mistrzostw Świata uzyskał 5.57 m.

W czwartek w Zurychu, ale już na stadionie odbędą się pozostałe konkurencje Mityngu Diamentowej Ligi, w których weźmie udział ośmioro polskich Lekkoatletów. W Szwajcarii o zwycięstwo walczyć będą między innymi Renata Pliś z Maratonu Świnoujście w biegu na 3000 metrów oraz Krystian Zalewski z Barnima Goleniów w biegu na 3000 metrów z przeszkodami.