Kolejny dzień US Open za nami. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Na US Open jubileuszowe setne zwycięstwo w turniejach z cyklu Wielkiego Szlema odniosła Agnieszka Radwańska, los chciał, że w drugiej rundzie pokonała inną polską tenisistkę - Magdalene Linette. To nie był zresztą jedyny polski mecz w środę na US Open.
Agnieszka Radwańska nie miała większych problemów z pokonaniem swojej młodszej koleżanki. Zwyciężyła w dwóch setach 6:3 i 6:2 czym pomściła siostrę Urszulę, którą w pierwszej rundzie wyeliminowała właśnie Linette. To był mecz doświadczenia Krakowianki z ambicją młodej tenisistki, która dużo biegała i walczyła, ale to nie wystarczyło na utytułowana rywalkę. Radwańska zmierzy się teraz z Amerykanką Medison Keys.

W rywalizacji debla doszło do pojedynku pary Janowicz, Bednarek na przeciwko których stanęli Mariusz Fyrstenberg i Meksykanin Gonzales. Duet polsko-meksykański wygrał w trzech setach.

Dalej ze swoimi zagranicznymi partnerami graja również Łukasz Kubot i Szczecinianin Marcin Matkowski.

Z US Open odpadła z kolei Alicja Rosolska.