Kolejny Polak zakończył swój udział w Pekao Szczecin Open. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Hubert Hurkacz był blisko szczęścia, lecz nie zdołał awansować do ćwierćfinału gry pojedynczej tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open. 18-letni zawodnik w drugiej rundzie dzielnie walczył z najwyżej rozstawionym Hiszpanem Pablo Carreno Bustą.
Grający z dziką kartą Polak nieoczekiwanie wygrał pierwszego seta 6:3. W drugiej partii nasz tenisista przy stanie 4:5 nie utrzymał swojego serwisu i Busta po przełamaniu wygrał seta do 4. W trzeciej odsłonie wrocławianin prowadził 3:2, gdy Hiszpan poprosił o medyczną pomoc. Po kilkuminutowej przerwie Busta zaczął grać znacznie lepiej i wybity z uderzenia Polak nie wygrał już żadnego gema, przegrywając seta do 3 i mecz 1:2.

Hubert Hurkacz po porażce z turniejową jedynką nie ukrywał, że do sukcesu zabrakło trochę szczęścia i zdecydowania w niektórych wymianach.

- W ważnych momentach zdecydowanie zabrakło kilku piłek. Miałem breaka przewagi w trzecim secie, no i tego nie wykorzystałem. Przeciwnik okazał się solidniejszy i wygrał ten mecz - mówi Hurkacz.

W turnieju Pekao Szczecin Open w drugiej rundzie gry pojedynczej z Polskich tenisistów pozostali już tylko Grzegorz Panfil walczący obecnie o awans do ćwierćfinału z Niemcem Janem-Lennardem Struffem oraz Paweł Ciaś, który w czwartek zagra z Argentyńczykiem Renzo Olivo.