Robert Lewandowski zdobył kolejne bramki w czwartym ligowym spotkaniu z rzędu w barwach Bayernu. W niedzielny wieczór monachijska drużyna wygrała z wiceliderem niemieckiej Bundesligi Borussią Dortmund 5:1.
Lider tabeli bez problemów pokonał bezpośredniego rywala, prowadząc do przerwy 2:1 po dwóch bramkach Thomasa Mullera (25 i 35 minuta) i jednej zawodnika z Dortmundu - Pierre-Emericka Aubameyanga w 37 min.

Druga część meczu zaczęła się od mocnego uderzenia piłkarzy z Bawarii, bo już w pierwszej minucie Robert Lewandowski zdobył swoją 11 bramkę w tym sezonie Bundesligi. Dwanaście minut później reprezentant Polski strzelił kolejnego gola. Dzieło zniszczenia dokończył Mario Goetze, w 66 minucie ustalając wynik spotkania na 5:1.

Po tym spotkaniu Bayern jest zdecydowanym liderem ligi niemieckiej, z ośmioma zwycięstwami i 24 punktami. Za nimi plasuje się niedzielny rywal Borussia Dortmund, mający na koncie 17 pkt.

W klasyfikacji strzelców Bundesligi Robert Lewandowski umocnił się na prowadzeniu i z 12 bramkami wyprzedza Pierre-Emericka Aubameyanga z Borussii, który strzelił 10 goli.

Bayern Monachium wygrał wszystkie 11 spotkań w tym sezonie, wliczając w to puchary, w których reprezentant Polski zdobył 16 goli. W ostatnim, rozegranym w środę, meczu Ligi Mistrzów z Dinamo Zagrzeb, Lewandowski zdobył hat-tricka. Wliczając niedzielne spotkanie, w czterech ostatnich meczach Polak strzelił 12 goli.