Mecz Polska-Macedonia, Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej. Fot. Agencja TVN/x-news
Polscy piłkarze ręczni odnieśli drugie zwycięstwo w Mistrzostwach Europy odbywających się w naszym kraju. W niedzielę, w drugim meczu grupy A, biało-czerwoni pokonali w Krakowie Macedonię 24:23, choć do przerwy przegrywali 11:13.
Na dwie minuty przed końcową syreną polscy szczypiorniści prowadzili 24:20 i wydawało się, że losy tego spotkania są już rozstrzygnięte. Macedończycy wykorzystali jednak błędy Polaków i w niespełna 90 sekund rzucili trzy bramki.

Po kolejnej stracie biało-czerwonych w ataku, na 18 sekund przed końcem gry, ekipa z Bałkanów wycofała bramkarza, ale Polska nie dała już sobie wydrzeć zwycięstwa i zapewniła sobie awans do następnej fazy Mistrzostw Europy.

Fani naszej narodowej siódemki byli bardzo zadowoleni i szczęśliwi po kolejnym wygranym dreszczowcu.

- Było fantastycznie. Lubię mecze, gdy najpierw przegrywają a później wygrywamy. - Pierwsza połowa była bardzo ciężka, myśleliśmy, że będzie gorzej, ale jest ekstra. - Bardzo się podobało. Końcówka meczu emocjonująca - komentowali mecz kibice.

Niedzielny pojedynek szczypiornistów obserwował były piłkarz nożny Pogoni Szczecin i Wisły Kraków Olgierd Moskalewicz. Popularny "Olo" podczas swojej kariery miał problemy zdrowotne z sercem, ale zapewnia, że pomimo niesamowitych emocji zachowuje spokój na meczach Polskich piłkarzy ręcznych.

- Na pewno była duża nerwówka i emocje. W końcówce, gdy zostało półtorej minuty trochę się pogubili. Mieli cztery bramki przewagi, trzeba było to skończyć spokojnie. Gdyby ostatnia akcja skończyła się strzeleniem gola, byłby remis. Ale cieszmy się ze zwycięstwa - komentował mecz Moskalewicz.

Najskuteczniejszym graczem polskiej siódemki w niedzielnym starciu z Macedonią był Kamil Syprzak, który zdobył sześć bramek.

W następnym pojedynku nasi szczypiorniści zmierzą się we wtorek z Francją. Oba zespoły bez względu na wynik spotkania mają już zapewniony awans do drugiej rundy Mistrzostw Europy.

Materiał: Agencja TVN/x-news

- Znani jesteśmy z tego, że potrafimy przysporzyć sobie trochę nerwowych sytuacji - komentował po meczu z Macedonią kapitan kadry Sławomir Szmal.

We wtorek, w ostatnim meczu grupy A, biało-czerwoni zmierzą się z Francją, która w niedzielę wygrała z Serbią 36:26.
Relacja Artura Dyczewskiego w Wiadomościach o godz. 23.
Niedzielny pojedynek szczypiornistów obserwował były piłkarz nożny Pogoni Szczecin i Wisły Kraków Olgierd Moskalewicz.