Pogoń Baltica gładko przegrała w Lubinie. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin/Archiwum]
Nieudany szturm piłkarek ręcznych Pogoni Baltica na pozycję lidera Superligi. Szczecinianki wysoko przegrały z Zagłębiem.
Od samego początku Zagłębie Lubin budowało swoją przewagę. Grało dobrze w obronie i skutecznie w ataku, a szczecinianki popełniały sporo błędów. Z każdą minutą różnica rosła, tuż przed przerwą "miedziowe" miały dwa razy więcej strzelonych bramek (16:8).

Druga połowa nie przyniosła przełomu. Lubinianki kontrolowały spotkanie i potrafiły nawet powiększyć przewagę. Ostatecznie wygrały 33:23 (17:9) i tym samym udanie zrewanżowały się za porażkę w Szczecinie 26:31. Najwięcej bramek dla Pogoni w Lubinie zdobyła Małgorzata Stasiak - 7. Nie doczekaliśmy się debiutu Moniki Bancilon. Brazylijka jeszcze nie została zarejestrowana w związku.

Pogoń pozostała na drugiej pozycji w tabeli. Traci punkt do prowadzącego Selgrosu Lublin, który ma jednak jeden mecz rozegrany mniej. Zagłębie - dzięki wtorkowej wygranej - awansowało na trzecią pozycję z dwoma punktami straty do szczecinianek.

W najbliższą niedzielę (31 stycznia) kolejny ważny mecz dla Pogoni. Nasz zespół zagra w Lublinie.