Radio Szczecin » Sport »

Wilki Morskie nie przestraszyli się mistrza, ale... [ZDJĘCIA]

Wilki Morskie nie przestraszyli się mistrza, ale... Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
King Wilki Morskie do 25. minuty meczu ze Stelmetem Zielona Góra prowadzili i rozbudzali nadzieję kibiców na dużą niespodziankę w Azoty Arenie.
Derby nie dla Wilków. Szczecinianie przegrywają w Koszalinie

Derby województwa zachodniopomorskiego nie dla koszykarzy King Wilki Morskie. Szczecinianie przegrali w środę na wyjeździe z AZS-em Koszalin 86:93 w Tauron Basket Lidze.
W połowie trzeciej kwarty mistrzowie Polski odrobili jednak straty i gra się wyrównała. Wciąż jednak szczecinianie prezentowali się bardzo korzystnie. Jeszcze na pięć minut przed końcem prowadzili 61:60 (wcześniej mieli większą przewagę), ale kolejne sześć punktów z rzędu zdobyli gości i wygrana gospodarzom uciekała. Wilki nie zrezygnowały z walki. Russell Robinson trafił za dwa, a w kolejnej akcji zaliczył przechwyt i został sfaulowany. Po celnie wykonanych rzutach osobistych było tylko 65:66 i dwie minuty do końca.

Mistrzowie Polski w ostatnich akcjach dobrze grali w defensywie. Nie pozwolili na oddanie rzutu z czystej pozycji Pawłowi Kikowskiemu, zablokowali też Pawła Leończyka. Ponownie odskoczyli na pięć punktów (65:70).

Nadzieja na niespodziankę wróciła na 17 sekund przed końcem. Goście zanotowali stratę przy stanie 67:70, a trener Wilków Marek Łukomski poprosił o czas. Do dogrywki próbował doprowadzić Michał Nowakowski, ale nie trafił trójki. Gospodarze musieli więc taktycznie faulować. Łukasz Koszarek trafił jednak dwa wolne i praktycznie przypieczętował sukces Stelmetu w Szczecinie. Ostatecznie skończyło się 74:67 dla gości z Zielonej Góry.

Najwięcej punktów (11) dla Wilków zdobył Paweł Kikowski, po 10 oczek rzucili Robinson, Leończyk i Brandon Brown. Najskuteczniejsi w szeregach gości byli Koszarek (16) i Nemanja Djurisic (14).

Już w najbliższą środę koszykarzy Wilków Morskich czeka wyjazdowe, derbowe spotkanie z AZS Koszalin.
Szczecin

Sport

Espadon odbija się od dnaSiatkarze Espadonu Szczecin wygrali mecz i opuścili ostatnie miejsce w tabeli Plus Ligi. W poniedziałek wieczorem, we własnej hali, pokonali AZS Częstochowa 3:2.» więcej Akademicy sprawdzą formę EspadonuSiatkarze Espadonu Szczecin mają szanse na drugie zwycięstwo na własnym parkiecie w Plus Lidze.» więcej Muszynianka nie pomaga ChemikowiChemik Police chciał przełożyć wyjazdowy mecz Orlen Ligi z Muszynianką, bo dwa dni wcześniej gra pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzyń. Klub z Muszyny nie zgodził się jednak na zmianę terminu.» więcej Porażka Polek i debiut szczecinianek w Euro [ZDJĘCIA]Dziesięć minut dobrej walki z wicemistrzyniami olimpijskimi z Rio de Janeiro to było za mało, by rywalki poczuły się zagrożone.» więcej King wygrał w StarogardzieKoszykarze drużyny King Szczecin zrehabilitowali się za środową porażkęz Siarką Tarnobrzeg i zdobyli dwa punkty w Starogardzie Gdańskim.» więcej Chemik wygrał, ale stracił punkt na swoim parkiecie [ZDJĘCIA]Mała niespodzianka w ekstraklasie siatkarek. Chemik Police namęczył się w meczu z Impelem Wrocław i dopiero po 140 minutach walki wygrał 3:2.» więcej Floating Arena zdobyta. Wpadka ArkoniiPiłkarze wodni Arkonii Szczecin po sobotnim zwycięstwie, w niedzielę przegrali z Legią Warszawa 5:7 w rozgrywkach o mistrzostwo Polski.» więcej Mikołajki na sportowoTysiąc osób, każda w czapce Mikołaja, pobiegnie w Policach. Bieg główny na 10 kilometrów rozpocznie się w południe.» więcej Polska z Francją na początek MEPolskie piłkarki ręczne niedzielnym meczem z Francją rozpoczynają występy w Mistrzostwach Europy w Szwecji.» więcej Zmazać plamę i przerwać złą passęKoszykarze drużyny King Szczecin chcą przerwać serię porażek i wygraćniedzielny mecz z Polpharmą Starogard Gdański w PLK.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Chemik wygrał, ale stracił punkt na swoim parkiecie z Impelem Wrocław. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Arkonia pokonała Legię 10:5 w ekstraklasie piłkarzy wodnych. Fot. Weronika Łyczywek [Radio Szczecin]
Pogoń Szczecin wygrała 2:0 (1:0) z Puszczą Niepołomice w rewanżowym meczu ćwierćfinału Pucharu Polski i awansowała do półfinału tych rozgrywek. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Drużyna King Szczecin przegrała z liderem Polskim Cukrem Toruń. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Drużyna King Szczecin pokonała na swoim parkiecie Stal Ostrów 102:83. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Piłkarze ręczni Sandry SPA Pogoni Szczecin przegrali z niepokonanym w tym sezonie Orlenem Wisłą Płock. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Siatkarze Espadonu przegrali ze Skrą Bełchatów 0:3. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Halowi piłkarze Pogoni 04 Szczecin pokonali Red Devils Chojnice 9:2. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica są bliskie odpadnięcia z Pucharu EHF, szczecinianki przegrały z Nykobing Falster. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Siatkarze Espadonu ulegli AZS-owi Politechnika Warszawska w meczu 3. kolejki Plus Ligi rozegranym w piątek w Szczecinie. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej