Radio Szczecin » Sport »

Pogoń przegrywała, ale odwróciła losy meczu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłkarze Pogoni wygrali z Koroną Kielce 3:2. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni Szczecin od zwycięstwa rozpoczęli tegoroczne występy w ekstraklasie. W poniedziałek na swoim stadionie pokonali Koronę Kielce 3:2, choć do przerwy przegrywali 0:2.
Pogoń przed szansą na podium [WIDEO]

Piłkarze Pogoni Szczecin zmierzą się w niedzielę z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza w kolejnym meczu ekstraklasy.
Sygnał do ataku dał kapitan szczecińskiej jedenastki Rafał Murawski, który w 60. minucie strzelił kontaktowego gola.

W 70. minucie Murawski zaliczył asystę przy wyrównującej bramce Adama Frączczaka, a w 78. minucie, po prawie 70-metrowym rajdzie, wyłożył piłkę Adamowi Gyurcso, który zdobył zwycięskiego gola.

Bohater meczu i najlepszy na boisku Rafał Murawski przyznał, że właśnie bramka debiutującego w Pogoni Węgra sprawiła mu najwięcej radości.

- Cieszę się, że strzeliliśmy tę bramkę i to jest dla mnie najważniejsze. Cieszę się, że mogę pomóc w takich sytuacjach, ale chciałbym pochwalić cały zespół. W drugiej połowie każdy zagrał świetne spotkanie. Były fajne sytuacje zakończone bramką. Także cieszymy się ze zwycięstwa - oceniał kapitan Pogoni.

Trener Pogoni podsumował na pomeczowej konferencji prasowej, że pierwsza część spotkania wyglądała na wypadek przy pracy. Jak mówił Czesław Michniewicz, popełnione błędy trzeba poddać analizie.

- Nie zawsze wszystko wychodzi. Czasami też niechcący zatniemy się przy goleniu, a nikt z nas tego nie chce. Tak samo jest tutaj, też "zacięliśmy się przy goleniu" i o mały włos byśmy się wykrwawili - porównywał trener.

Jak dodał, kluczem do odwrócenia losów meczu była mobilizacja w przerwie i silna ławka rezerwowych. - Każdy zawodnik, który wszedł, coś wniósł do tej drużyny. Bardzo się cieszę, dziś każdy był ważny i każdy był przydatny - mówił Michniewicz.

Wygrana z Koroną Kielce to piąte z rzędu zwycięstwo Pogoni Szczecin w ekstraklasie. W tabeli rozgrywek Portowcy nadal zajmują czwarte miejsce i mają siedem punktów straty do prowadzącego Piasta, z którym zmierzą się już w najbliższy piątek w Gliwicach.
Szczecin

Sport

Gdzie trafi Kamil Grosicki?Ciężka noc zapowiada się dla mnie, trzeba podjąć ważne decyzje - napisał na Twitterze wychowanek Pogoni Szczecin, a obecnie zawodnik francuskiego Rennes.» więcej Robert Lewandowski: Chcemy wygrywać i awansowaćKapitan polskiej reprezentacji szykującej się do startu w eliminacjach finałów piłkarskich mistrzostw świata twierdzi, że nie ma znaczenia, czy Polska będzie faworytem eliminacji.» więcej Agnieszka Radwańska w II rundzie US OpenŚwietnie rozpoczęła swój start w wielkoszlemowym turnieju w Nowym Jorku najlepsza z Polek. Agnieszka Radwańska pewnie pokonała w I rundzie Amerykankę Jessice Pegulę 6:1, 6:1.» więcej Lewandowski: Legia w LM ma duże szanse na zdobycie kilku punktów [WIDEO]Trwa zgrupowanie reprezentacji Polski przed meczem z Kazachstanem w niedzielę. Najlepszy polski zawodnik Robert Lewandowski wykorzystał jednak konferencję prasową, żeby pogratulować piłkarzom Legii awansu do Ligi Mistrzów.» więcej Pogoń poznała termin meczu w 1/8 PPZnamy już dokładny termin meczu Pogoni Szczecin z Jagiellonią Białystok w 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski. Spotkanie Portowców z Jagą odbędzie się 28 września o godzinie 17.45 na stadionie przy ulicy Twardowskiego w Szczecinie.» więcej Piłkarskie marzenie GrosickiegoJeszcze tylko we wtorek i w środę piłkarze mają czas na zmianę barw klubowych. W środę o północy zamyka się okienko transferowe w większości europejskich uznanych lig piłkarskich. Wychowanek Pogoni Szczecin i zawodnik francuskiego Rennes ...» więcej Rafał Majka zmienia kolarską grupęBrązowy medalista igrzysk w Rio de Janeiro od nowego sezonu będzie jeździł w niemieckiej ekipie Bora Hansgrohe.» więcej US Open: Jerzy Janowicz przegrał z Novakiem DjokoviciemSkazany był na wielkie lanie, ale pokazał charakter. Jerzy Janowicz w I rundzie US Open dzielnie stawiał czoła najlepszemu tenisiście na świecie. Ostatecznie przegrał w czterech seta: 6:3, 5:7, 2:6, 1:6.» więcej Pogoń Baltica szósta w OldenburguPiłkarki ręczne Pogoni Baltica zajęły szóstce miejsce na turnieju towarzyskim w niemieckim Oldenburgu. Zespół Adriana Struzika rozegrał pięć spotkań z których wygrał tylko jedno.» więcej Kto chce zostać piłkarzem? Bezpłatne treningiSzczecińska Akademia Piłkarska Football Arena rusza z tygodniem bezpłatnych treningów dla chłopców i dziewczynek.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Wystartował krajowy finał golfowego turnieju World Amateur Golfers Championship. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni pokonali Bruk-Bet Termalikę Nieciecza 5:0. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Porażka szczecińskich szczypiornistek na inaugurację Baltica Summer Cup w Szczecinie. Piłkarki Pogoni przegrały z Zagłębiem Lubin 27:28. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Polska - Francja. Fot. pzps.pl
Polska - Serbia. Fot. pzps.pl
Ekstra dzień z Pogonią. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Porażka z Legią. Pogoń wicemistrzem Polski Juniorów Starszych. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Polska - Litwa 0:0. Fot. Agencja TVN / x-news
Polscy piłkarze przegrali z Holandią 1:2 w towarzyskim meczu rozegranym w środę w Gdańsku. Fot. Agencja TVN/x-news
Gala boksu zawodowego Szczecin Boxing Night w hali Azoty Arena. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej