Radio Szczecin » Sport »

Pogoń przegrywała, ale odwróciła losy meczu [WIDEO, ZDJĘCIA]

Piłkarze Pogoni wygrali z Koroną Kielce 3:2. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni Szczecin od zwycięstwa rozpoczęli tegoroczne występy w ekstraklasie. W poniedziałek na swoim stadionie pokonali Koronę Kielce 3:2, choć do przerwy przegrywali 0:2.
Pogoń przed szansą na podium [WIDEO]

Piłkarze Pogoni Szczecin zmierzą się w niedzielę z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza w kolejnym meczu ekstraklasy.
Sygnał do ataku dał kapitan szczecińskiej jedenastki Rafał Murawski, który w 60. minucie strzelił kontaktowego gola.

W 70. minucie Murawski zaliczył asystę przy wyrównującej bramce Adama Frączczaka, a w 78. minucie, po prawie 70-metrowym rajdzie, wyłożył piłkę Adamowi Gyurcso, który zdobył zwycięskiego gola.

Bohater meczu i najlepszy na boisku Rafał Murawski przyznał, że właśnie bramka debiutującego w Pogoni Węgra sprawiła mu najwięcej radości.

- Cieszę się, że strzeliliśmy tę bramkę i to jest dla mnie najważniejsze. Cieszę się, że mogę pomóc w takich sytuacjach, ale chciałbym pochwalić cały zespół. W drugiej połowie każdy zagrał świetne spotkanie. Były fajne sytuacje zakończone bramką. Także cieszymy się ze zwycięstwa - oceniał kapitan Pogoni.

Trener Pogoni podsumował na pomeczowej konferencji prasowej, że pierwsza część spotkania wyglądała na wypadek przy pracy. Jak mówił Czesław Michniewicz, popełnione błędy trzeba poddać analizie.

- Nie zawsze wszystko wychodzi. Czasami też niechcący zatniemy się przy goleniu, a nikt z nas tego nie chce. Tak samo jest tutaj, też "zacięliśmy się przy goleniu" i o mały włos byśmy się wykrwawili - porównywał trener.

Jak dodał, kluczem do odwrócenia losów meczu była mobilizacja w przerwie i silna ławka rezerwowych. - Każdy zawodnik, który wszedł, coś wniósł do tej drużyny. Bardzo się cieszę, dziś każdy był ważny i każdy był przydatny - mówił Michniewicz.

Wygrana z Koroną Kielce to piąte z rzędu zwycięstwo Pogoni Szczecin w ekstraklasie. W tabeli rozgrywek Portowcy nadal zajmują czwarte miejsce i mają siedem punktów straty do prowadzącego Piasta, z którym zmierzą się już w najbliższy piątek w Gliwicach.
Szczecin

Sport

Wilki mogą grać w TBLKoszykarze drużyny King Wilki Morskie nadal będą grać w Tauron Basket Lidze. Szczeciński klub, tak jak 14 innych, dostał licencję Polskiej Ligi Koszykówki na występy w rozgrywkach o mistrzostwo kraju.» więcej Bielecki przełamie klątwę chorążego?Karol Bielecki został chorążym reprezentacji Polski podczas letnich igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.» więcej Amerykanin opuszcza WilkiFrank Gaines nie zagra już w zespole King Wilki Morskie. Amerykański koszykarz po rocznym pobycie w Szczecinie przenosi się do Niemiec, gdzie będzie zawodnikiem drużyny RASTA Vechta.» więcej Wisła Kraków zmieniła właścicielaRywalizująca z Pogonią Szczecin w piłkarskiej Lotto Ekstraklasie drużyna krakowskiej Wisły zmieniła właściciela. Dotychczasowy - Bogusław Cupiał - zdecydował się sprzedać klub po 18 latach.» więcej Bułgarskie wzmocnienie Espadonu. Bratojew w SzczecinieGeorgi Bratojew został nowym siatkarzem Espadonu Szczecin. Bułgarski rozgrywający podpisał kontrakt z beniaminkiem PlusLigi na najbliższy sezon 2016/2017.» więcej Kontuzje piłkarzy Pogoni przed meczem ze Śląskiem [WIDEO]Bez trzech piłkarzy drużyna Pogoni Szczecin przygotowuje się do meczu ze Śląskiem Wrocław w Lotto ekstraklasie.» więcej Polscy tenisiści odpadli z kanadyjskich turniejówPrestiżowy turniej w Montrealu był ostatnią próbą generalną dla Agnieszki Radwańskiej przed startem na igrzyskach olimpijskich w Rio. Start w Kanadzie nasza tenisistka zakończyła na trzeciej rundzie. Przegrała w trzech setach z Rosjanką P ...» więcej Starzyński nie wykorzystuje karnego. Zagłębie przegrywa z SonderjyskEZagłębie Lubin przegrało z duńskim SonderjyskE 1:2 w pierwszym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Europy.» więcej Pogoń rozstała się z Karolem Danielakiem25-letni skrzydłowy nie jest już piłkarzem Pogoni Szczecin. Kontrakt rozwiązano za porozumieniem stron.» więcej Z Husarii do reprezentacji PolskiPięciu zawodników Husarii Szczecin otrzymało powołanie do kadry narodowej w futbolu amerykańskim. Wyjadą na zgrupowanie do Cetniewa, które rozpocznie się w niedzielę i potrwa tydzień.» więcej
1234567

FOTOGALERIA

Polska - Francja. Fot. pzps.pl
Polska - Serbia. Fot. pzps.pl
Ekstra dzień z Pogonią. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Porażka z Legią. Pogoń wicemistrzem Polski Juniorów Starszych. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Polska - Litwa 0:0. Fot. Agencja TVN / x-news
Polscy piłkarze przegrali z Holandią 1:2 w towarzyskim meczu rozegranym w środę w Gdańsku. Fot. Agencja TVN/x-news
Gala boksu zawodowego Szczecin Boxing Night w hali Azoty Arena. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin]
Mistrzostwa Polski w pływaniu na basenie Floating Arena. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Ostatni mecz Arkonii Szczecin i świętowanie mistrzowskiego tytułu. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
Ekipa Radia Szczecin nadawała w poniedziałek rano program z pola golfowego. Fot. Jarosław Gaszyński [Radio Szczecin]
© Polskie Radio Szczecin SA. Wszystkie prawa zastrzeżone.Regulamin korzystania z portaluPolityka prywatnościBiuletyn Informacji Publicznej