Piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin. Fot. Konrad Nowak [Radio Szczecin/Archiwum]
Piłkarki ręczne Pogoni Baltica obroniły pozycję lidera Superligi. Szczecinianki wygrały w sobotę z Ruchem Chorzów 26:17 w kolejnym ligowym meczu.
Drużyna trenera Adriana Struzika zwycięstwo zapewniła sobie już do przerwy, bo po 30 minutach gry szczecinianki prowadziły 13:6.

Po sobotnim sukcesie w Chorzowie Baltica praktycznie zapewniła sobie I miejsce w tabeli po sezonie zasadniczym rozgrywek o mistrzostwo Polski.

W środę, w ostatnim meczu przed fazą play-off, szczypiornistki Pogoni zagrają we własnej hali z zamykającym ligową tabelę KPR-em Jelenia Góra.