Pierwszy mecz finałowy o Mistrzostwo Polski pomiędzy Chemikiem Police a Atomem Trefl Sopot. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Siatkarki Chemika udanie rozpoczęły zmagania o trzecie z rzędu Mistrzostwo Polski. Policzanki w pierwszym finałowym meczu Orlen Ligi pokonały Atom Trefl Sopot 3:1 i w rywalizacji play-off do trzech zwycięstw objęły prowadzenie 1:0.
Drużyna trenera Jakuba Głuszaka pierwszego seta wtorkowego starcia wygrała do 21. W drugiej partii broniące tytułu policzanki rozbiły popularne atomówki do 13 i gdy w trzeciej odsłonie prowadziły 24:20 wydawało się, że mecz zakończy się gładkim 3:0. Sopocianki głównie za sprawą Katarzyny Zaroślińskiej obroniły jednak pięć piłek meczowych i wygrały trzeciego seta do 26.

Przegrana partia - jak podkreśla kapitan Chemika Aleksandra Jagieło - bardzo mocno rozdrażniła policzanki, które w czwartym secie zdemolowały rywalki do 9.

- W czwartym secie tak to nas zdenerwowało, że pokazałyśmy jak się gra w siatkówkę. Popełniałyśmy bardzo mało własnych błędów. Myślę, że to rzadko się zdarza, zwłaszcza w meczach finałowych, wynik był taki jak było widać i to my możemy cieszyć się dzisiaj ze zwycięstwa. Jestem przekonana, że w środę wyjdą z zupełnie innym nastawieniem i będzie mecz jeszcze trudniejszy niż dzisiaj - komentuje Jagieło.

W środę odbędzie się drugie finałowe spotkanie Chemika z Atomem. Środowy mecz siatkarek rozpocznie się o godzinie 18 w hali Azoty Arena w Szczecinie.

Chemik Police – PGE Atom Trefl Sopot 3:1 (25:21, 25:13, 26:28, 25:9)

Chemik: Wołosz, Werblińska, Havelkova, Veljković, Gajgał-Anioł, Montano, Zenik (l.) oraz Jagieło.

Atom: Radenković, Balkestein-Grothues, Kaczorowska, Efimienko, Tokarska, Zaroślińska, Durajczyk (l.) oraz Kaczmar, Miros, Djerisilo, Łukasik, Cooper.