Polscy piłkarze przegrali z Holandią 1:2 w towarzyskim meczu rozegranym w środę w Gdańsku.
Do przerwy biało-czerwoni - po golu Janssena - przegrywali 0:1. W 60. minucie do wyrównania doprowadził Artur Jędrzejczyk. Zwycięską bramkę dla Holendrów zdobył w 76. minucie Wijnaldum.

- Brakowało nam jakości w rozegraniu ataku pozycyjnego. Musimy ten element gry poprawić. Jeśli chodzi o strefę mentalną to jestem zadowolony. Zawodnicy grali do samego końca, starali się, dzielnie walczyli - podsumował Adam Nawałka, selekcjoner polskiej drużyny.

W poniedziałek Polacy zagrają w Krakowie z Litwą, a później wylecą do Francji. Pierwszy mecz EURO rozegrają 12 czerwca w Nicei. Rywalem będzie Irlandia Północna.

W meczu z Holandią w kadrze trenera Adama Nawałki - z trzech piłkarzy z naszego regionu - zagrał tylko wychowanek Pogoni Szczecin Kamil Grosicki. Na ławce rezerwowych był Filip Starzyński, a Grzegorz Krychowiak jeszcze leczy kontuzję nogi.

Kolejny towarzyski mecz Polacy rozegrają w poniedziałek w Krakowie, gdzie zmierzą się z Litwą. Będzie to ostatni sprawdzian biało-czerwonych przed Mistrzostwami Europy, które 10 czerwca rozpoczną się we Francji.

Pierwszy mecz EURO 2016 Polacy zagrają 12 czerwca. Ich rywalem będzie Irlandia Północna.
Adam Nawałka o przyczynach porażki z Holandią.