Polska - Serbia. Fot. pzps.pl
Polscy siatkarze doznali pierwszej porażki w turnieju finałowym Ligi Światowej odbywającym się w Krakowie. Biało-czerwoni, po środowym zwycięstwie z Francją, w czwartek przegrali z Serbią 1:3 w swoim drugim meczu w grupie K.
Mistrzowie Świata źle rozpoczęli pojedynek z Serbami, przegrywając pierwszego seta do 23. W drugiej partii obraz gry się nie zmienił i zespół trenera Stephana Antigi uległ do 20.

Zryw Polaków w trzeciej odsłonie zakończył się wygraną biało-czerwonych do 18. Niestety w czwartym secie Serbowie szybko uzyskali przewagę i pewnie pokonali Polaków do 18.

O tym czy Polska znajdzie się w najlepszej czwórce drużyn Final Six Ligi Światowej zadecyduje piątkowa konfrontacja Serbii z Francją. Zwycięstwo Serbii w tym spotkaniu zapewni biało-czerwonym awans do półfinału. Jeżeli natomiast "Trójkolorowi" pokonają Serbię, to polscy siatkarze zakończą swoje występy w turnieju finałowym Ligi Światowej.

Polska - Serbia 1:3 (23:25, 20:25, 25:18, 18:25)

Wyjściowe składy:
Polska: Konarski, Kłos, Łomacz, Mika, Buszek, Bieniek, Zatorski (libero) oraz Wojtaszek (libero)
Serbia: Ivović, Nikić, Jovović, Luburić, Podrascianin, Lisiniac, Majstrović (libero)