Dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą Tomasz Majewski. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Tomasz Majewski i Konrad Bukowiecki awansowali do finału pchnięcia kula mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro.
Minimum kwalifikacyjne wynosiło 20 metrów 65 centymetrów. Z naszych zawodników przekroczył je tylko Bukowiecki rzucając 20 metrów 71 centymetrów. Majewski rzucił 20,56. W finale zabraknie Michała Haratyka, którego 19 metrów 97 centymetrów nie wystarczyło do awansu. W stawce 12 zawodników, jest tylko czterech Europejczyków w tym dwóch Polaków.

Karol Robak przegrał 6:9 w ćwierćfinale zawodów w teakwondo w kategorii 68 kilogramów z rozstawionym z numerem pierwszym w turnieju Joauadem Achabem. Jeśli Belg awansuje do finału, Polak dostanie szansę walki w repasażu. Już sam awans do tej fazy turnieju jest największym osiągnięciem polskiego teakwondo w olimpijskim turnieju.

Kamila Lićwinko wynikiem 1,94 m awansowała do finału skoku wzwyż kobiet. Oprócz niej sztuka udała się też 16 innym zawodniczkom. Finał w nocy z soboty na niedzielę o 1.30.

Katarzyna Krawczyk - zapaśniczka w stylu wolnym w kategorii 53 kilogramów - dotarła do ćwierćfinału, tam przegrała 3:10 ze Szwedką Magdaleną Sofia Mattsson.

Polska sztafeta 4x100 metrów kobiet zajęła dopiero siódme miejsce w swoim biegu eliminacyjnym i nie wystąpi w finale. Podobnie jak sztafeta amerykańska. Amerykanki zgubiły pałeczkę i zostały zdyskwalifikowane.