Stefana Veljković (pierwsza z lewej w najniższym rzędzie) ze srebrnym medalem olimpijskim. Fot. rio2016.fivb.com
Sędzia Piotr Pastusiak podczas finału USA - Hiszpania. Fot. fiba.com
Środkowa Chemika Police Stefana Veljković nie zdobyła złotego medalu olimpijskiego w siatkówce. Reprezentacja Serbii przegrała finał turnieju w Rio de Janeiro z Chinami 1:3.
Veljković grała w trzecim i czwartym secie, gdy Serbki próbowały wrócić do świetnej gry, którą pokazały w pierwszym secie. Wygrały go 25:19, ale w trzech kolejnych to Azjatki były lepsze. Oprócz środkowej mistrza Polski z Chinkami pełny mecz rozegrała Maja Ognjenović, która w Chemiku spędziła dwa sezony, a odeszła rok temu do Włoch.

Veljković za trzy tygodnie powinna wrócić do Chemika, w którym gra już od dwóch sezonów i niedawno przedłużyła umowę o kolejny rok. Początek polskich rozgrywek - w październiku.

Udział w finale olimpijskim ma za sobą również Piotr Pastusiak. Arbiter ze Szczecina sędziował mecz o złoto w turnieju pań. Reprezentacja Stanów Zjednoczonych bez kłopotu ograła Hiszpanię 101:72.