Piłkarze Pogoni wygrali w Szczecinie z Lechem Poznań 3:0 i awansowali do 1/8 finału Pucharu Polski. Fot. Olaf Nowicki [Radio Szczecin]
Piłkarze Pogoni rozbili Lecha Poznań w Pucharze Polski. Szczecinianie w środowy wieczór pokonali na swoim stadionie Kolejorza 3:0 w 1/16 finału.
Do przerwy portowcy po golach Dawida Korta i Adama Frączczaka z rzutu karnego prowadzili 2:0. W drugiej połowie do siatki poznańskiej drużyny ponownie trafił Dawid Kort ustalając wynik pucharowej rywalizacji. Ekipa trenera Macieja Skorży kończyła pojedynek w osłabionym składzie, bo czerwoną kartkę w 85 minucie otrzymał Adam Frączczak.

Pomocnik Pogoni Dariusz Formella, który na rok jest wypożyczony z Lecha przyznał, że tak efektowne zwycięstwo było w pełni zasłużone i sprawiło wiele radości.

- Cieszy zwycięstwo Pogoni 3:0 nad bardzo mocnym przeciwnikiem. Pokazaliśmy jaki drzemie w nas potencjał. Siedziała w nas sportowa złość za ten poprzedni, słabszy mecz z Zagłębiem Lublin i cała drużyna była nabuzowana. Od pierwszej minuty wyszliśmy pewni po zwycięstwo i też w drugiej połowie cały czas graliśmy tak, jakbyśmy przegrywali bądź dalej remisowali. Napieraliśmy na Lecha. Mogło być 5:0 i też nie mówilibyśmy o tym, że wykorzystaliśmy wszystko co mieliśmy, bo tych sytuacji było zdecydowanie więcej. Zagraliśmy bardzo dobry mecz - mówił Formella.

Rywalem portowców w walce o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski będzie pierwszoligowy Drutex Bytovia Bytów. Spotkanie odbędzie się w Bytowie prawdopodobnie 20 września. Wcześniej, bo już w poniedziałek, piłkarze Pogoni w ekstraklasie zmierzą się w Szczecinie z Lechią Gdańsk, która odpadła z Pucharu Polski po środowej porażce z Bytovią 0:1.