Jerzy Janowicz, najwyżej sklasyfikowany w światowym rankingu ATP polski tenisista w swoim pierwszym pojedynku szczecińskiego challengera pokonał Argentyńczyka Guillermo Durana 6:4, 6:1. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin]
Jerzy Janowicz na raty awansował do drugiej rundy tenisowego turnieju Pekao Szczecin Open. Najwyżej sklasyfikowany w światowym rankingu ATP polski tenisista w swoim pierwszym pojedynku szczecińskiego challengera pokonał Argentyńczyka Guillermo Durana 6:4, 6:1.
Po wygranej pierwszej partii przez łodzianina spotkanie przerwano z powodu opadów deszczu. Po dwu i półgodzinnej przerwie zawodnicy powrócili na kort centralny aby dokończyć pojedynek.

Jerzy Janowicz błyskawicznie odprawił swojego przeciwnika i podziękował kibicom że byli z nim do ostatniej piłki

- Zawsze w Szczecinie gra mi się fajnie. Dziś był długi dzień, spotkanie było przerwane przez deszcz, kibice czekali, udało się, dokończyłem mecz w 11 minut, cieszę się, że publika została ze mną - mówił po meczu Janowicz.

W drugiej rundzie rywalem Jerzego Janowicza będzie Francuz Kenny De Schepper.