Błękitni Stargard. Fot. Łukasz Szełemej [Radio Szczecin/Archiwum]
Stargardzianie po trzech przegranych meczach zremisowali dziś z ROW-em Rybnik 2:2 w 14. kolejce rozgrywek. Ekipa trenera Krzysztofa Kapuścińskiego od 44. minuty grała w osłabionym składzie ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Damian Mosiejko.
Stargardzianie w drugiej odsłonie pomimo liczebnej przewagi rybniczan zdołali uzyskać prowadzenie 2:1. W 82 minucie po rzucie rożnym drugą bramkę dla ROW-u strzelił Szymon Jary i ustalił wynik sobotniego starcia.

Najładniejszego gola zdobył wprowadzony w drugiej połowie pomocnik Błękitnych Maciej Więcek, który jednak nie był zadowolony z podziału punktów.

- Bramka ładna, ale wolałbym nie strzelić, byle byśmy wygrali. Dążyliśmy do strzelenia bramki, nie nastawiamy się na obronę, zawsze wychodzimy i walczymy o zwycięstwo. Szkoda. Nie jesteśmy zadowoleni - analizował Maciej Więcek.

Stargardzianie po sobotnim remisie zajmują 12. miejsce w tabeli rozgrywek. W kolejnym meczu 2. ligi piłkarze Błękitnych za tydzień na wyjeździe zmierzą się z Gwardią Koszalin.